التسويق الرقمي

İnternet İş Odağı

Bir internet pazarlama işine başladığınızda, yapacağınız hatalardan biri, bir çok farklı şeyin sizi işinizi kurmaktan uzaklaştırmasına izin vermektir. Bu, çevrimiçi bir işi olan herkesin başına gelir. Yapmanız gereken tek şey, neyi başarmaya çalıştığınıza odaklanmayı öğrenmek. İşinize daha fazla odaklandığınız zaman, daha hızlı para kazanacaksınız ve istediğiniz başarı sizin daha hızlı olacaktır. İşinize odaklanmanıza yardımcı olmak için yapabileceğiniz birkaç farklı şey var.

Bazı hedefler belirlemek istiyorsunuz. Bu pek çok insanın yapmadığı bir şey. İster inanın ister inanmayın, ancak hedeflerinize odaklanmanıza yardımcı olmak için son derece faydalıdır. Üç ay ve altı ay boyunca kısa vadeli hedefler yazmak istersiniz. Ayrıca uzun vadeli hedeflerinizi bir yıl ve beş yıl boyunca yazmak istersiniz. Hedeflerinizle gerçekçi olduğunuzdan emin olun. Üç aylık bir hedefe 100.000 dolar kazanmak istemezsin. Bu gerçekleşmeyecek. Bu yüzden, elde edebileceğiniz bildiğiniz hedefleri koyduğunuzdan emin olun. Hedeflerinizi yazdıktan sonra, onları her gün görebileceğiniz bir yere koyduğunuzdan emin olmak istersiniz. Bu sayede yan izlemeye başladığınızda, üzerinde çalıştığınız şeyleri size hatırlatmak için onları okuyabilirsiniz

Resimlerle bir rüya panosu veya kale tahtası oluşturun. Bunun için gereken her şey bir poster panosu veya bir ilan panosu. İşiniz, daha fazla para kazanmaya başladığında, gelecekte istediğiniz bir kaç dergi veya fotoğrafa ihtiyacınız olacaktır. Bu sizin belirlediğiniz hedeflere çok benziyor ama büyük ölçüde farklı. Her zaman istediğin ev ya da hayalinizdeki araba gibi, neye çalıştığınızı görselleştirdiğinizde, bunun odakta kalmanıza ne kadar yardımcı olabileceğine inanmayacaksınız. İstediğiniz şeylerin görsel resimlerini görebilmek, dünyadaki tüm farkları yaratacaktır. İstediğin her şeyi bu tahtaya koymak istiyorsun. Hayalinizdeki evden, arabadan, hayvanlardan, paradan veya istediğiniz herhangi bir şeyden. O zaman onu her gün görebileceğiniz bir yere asmak istersiniz.

Her gün neyi başarmak istediğinize göre bir liste hazırlayın, daha sonra o günü bitirene kadar çalışmayı durdurmayın. Yapılması birkaç gün sürecek bazı şeyler olabilir. İşler bitene kadar onları her gün listene koyduğun sürece sorun yok. Bir listeye girerek, işinizi büyütmenize yardım etmek için neler yapılması gerektiğine odaklanabilirsiniz.

Çalışmak için belirli bir zaman ayırın. Ayrıca kesinti olmadan çalışabileceğiniz bir yere sahip olmanız gerekir. Arkadaşların ve ailenin ne zaman çalışacağını bilmesini sağla. Bozukluklarla uğraşmaya çalıştığınızda, gerektiği kadar işi yapmayacaksınız. Daha hızlı çalışabilmeniz için daha fazla zaman işinizi büyütebilirsiniz.

Tüm bu şeyler, neyi başarmaya çalıştığınıza odaklanmanıza yardımcı olacaktır. Bu şeyleri yapmak zorunda değilsiniz, ancak işlerinizi yapabilmeniz ve hedeflerinize doğru ilerlemenize yardımcı olmanızı çok daha kolay hale getirdiklerini göreceksiniz. Kendinizi odaklı tutamayacağınız zaman, elde edebileceğiniz başarıya asla ulaşamayacaksınız.