التسويق الرقمي

İnternet Pazarlama Guru Gibi Nasıl Başarılı Olunur?

Neden bazı insanlar ekonominin bitmesine rağmen birkaç günde birkaç yüz bin milyonlarca dolar çevrimiçi yapıyor? Neden başarılı olurlar ve diğerleri başarısız olur? Onlar bizden çok mu farklı? Bir önceki soruya verilen yanıtın yanıltıcı bir "Hayır" olduğuna inanıyorum! Çalışıyorlar, yerler, uyuyorlar ve etrafımızdaki herkes gibi çalışıyorlar. Onları kalabalığından ayıran şey, onları başarmak için seçtikleri işin en üstünde durmalarına neden oldu?

Onlar gibi başarılı olmak için onlardan neler öğrenebiliriz? Aşağıda sizin gibi başarılı olabilmeniz için üstlenmeniz gereken 5 ders vardır.

Ders # 1: Başarısız olan kişiler Arıza'yı seçin.

Başarısız olan insanlar daima "başarısız" olabilen iki yoldan birini seçerler. Vazgeçmeyi ve vazgeçmeyi seçiyorlar. Ya da hatalarından ders çıkarmak istemiyorlar.

Gerçekten başarılı olanlar için başarısızlığın bir seçenek olduğuna inandılar. Böylece her zaman kazanmayı seçerler.

Yeni fikirleri test etmeyi seviyorlardı. Neyin işe yaradığını öğrendiler ve neyi yapmadılar. Sonra bu dersleri bir sonraki sınava veya fikrine uyguladılar ve memnun oldukları sonuçları alana kadar bunu yapmaya devam ettiler.

İşler ters gittiğinde hayal kırıklığına uğramak normaldir. Üzerinde durmak için sorun yok, ama kazanan ve kaybedenleri ayıran nokta burası.

Kaybedenler, "Bu şeyler işe yaramaz!" ve fikri tamamen kazdılar ve eski çalışma tarzlarına geri döndüler. Başka bir fırsat geldiğinde, "Ah, bu şeyi daha önce denedim ve kesinlikle işe yaramadı! Bunu denemekten çekinmeyin!" Bu yüzden başarısız oluyorlar, başarısız oluyorlar ve başarısız oluyorlar. Başarısızlıklar üzerinde duruyorlar!

Kazananlar, "Peki, bundan ne öğrendik?" Diye soracaktır. veya "Bundan ne öğrenebiliriz?" … Ve daha önemlisi, "Bir daha yapmamaktan nasıl kurtulabiliriz?"

Her maliyetsiz dersin uzun vadede katlanarak daha büyük bir başarıya yol açacağına inanıyorlardı. Başka bir deyişle, her zaman gizlenmiş bir nimettir.

Ve her zaman haklıdırlar.

Ders # 2: Her zaman bir "Sen ve Benden Kıyamet" yaptığınızı varsayın.

Kazananlar birikmeyi sevmiyorlar ve her zaman hızlı bir şekilde kabul gören insanlara sıfır saygı duyuyorlar. Onlara göre, tembellik tembelliğin bir işaretiydi. Böylece kazananlar gerçeklerden başka bir şey duymaktan hoşlanırlardı. Bunun iyi bir fikir olduğunu ya da kötü bir fikir olduğunu varsaymazlar. Her iki fikri de deneyecekler. Ve bazen orijinal olarak kötü bir fikir olduğunu düşündükleri şey iyi bir fikir olarak ortaya çıktı ve düşündükleri bir pan kek gibi iyi bir fikirdi.

Kazananlar cevabı bilmediklerinde, "Ben ona bakacağım ve size geri döneceğim."

Kaybedenler, "Bence bu bir cevap olabilir," ya da "Bunun doğru olduğunu düşünüyorum."

Kazananlar, teorilerin, varsayımların ve tahminlerin başarının düşmanı olduğuna inanırlar. Yanıtlar için doğrudan kaynağa gitmeniz gerektiğine inandılar (bu, öğrenmede binlerce dolar ödemek zorunda kalsa bile) ya da kendiniz test etmelisiniz.

Ve bazen, bir başkasının verdiği "gerçekleri" test etmeniz gerekebilir. Örneğin …

… Bazı istatistikler hatalı verilere dayanabilir. (Verileriniz yanlış bir kaynaktan geliyor mu?)

… Geçen yıl müşterinin alışkanlık alışkanlığı hakkında topladığınız anketler büyük ölçüde değişmiş olabilir. (Şimdi ürünlerinizi tamamen FARKLI nedenlerle alıyorlar mı?)

… Ve bir ay önce çalışıp test ettiğiniz bir pazarlama stratejisi bugün tam bir flop olabilir.

Karar vermeden önce her seferinde sorun. Hiçbir şey varsaymamak. Ve her şeyi test et.

Ve mantığını sorgulayarak birisine, hatta bir "uzmana" karşı saldırmaktan korkmayın. Gerçek uzmanlar bunun için sizi alkışlayacak. Ve sorularınız, dilekçeleri gerçekte kim olduklarına açıklayacaktır: wannabes.

Ders # 3: Öğrenmek ve not almak için fırsatları atın.

Kazananlar, her yıl sadece eğitici materyaller için ne kadar harcadıklarını hesaplamak zor olurdu … bu, on binlerce doların içinde olacak. Ama bu yüzden sürekli olarak milyonlarca dolar kazanıyorlar.

Kazananlar sürekli öğreniyor … Uçaklarda, tatilde, toplantılar arasında, kesinlikle acımasızlar. Her iş kitabını, makaleyi, kursu, semineri ve pazarlama kampanyasını ellerine alabileceklerini okurlardı.

Ve Kazananlar sadece İnternet pazarlamacılığı ile ilgili materyalleri okumaz; DİĞER endüstrileri de incelemeye başladılar. Hem çevrimiçi VE çevrimdışı. Her zaman diğer endüstrilerden adapte edebilecekleri ve işlerine başvurabilecekleri yeni stratejiler ve pazarlama fikirleri arıyorlar.

Bütün bu sürekli okuma ve öğrenme, sık sık "deha" fikirlerini kıvılcımlar …

Fakat başarılarının bir diğer önemli anahtarı da, okudukları her şeyle ilgili TON'ları birer not haline getirdiler. her ay geri dönüp, mevcut durumlarına uygulanan yeni ve eski fikirleri aradıkları defter.

Bu şekilde, bir fikir bugün işe yaramadıysa bile, bunun bir kaydı vardı, böylece gelecekte çalışabileceği bir zamanda ona geri dönebiliyorlardı.

“Deha” nın sadece gerçekleşmediğini biliyorlar; Öğrenecekleri fırsatları aramalı ve sürekli olarak öğrendiklerini kullanmak için yeni yollar aramalılar. Bazen en iyi fikirleri sık sık yeni bilgiler ya da eski bilgilere yeni yaklaşımlar tarafından tetiklenir.

Ders # 4: İş yapmak istediklerini başarı ile tamamlayan ve her şeyi adım adım takip eden akıl hocalarını araştırın.

Kazananlar, başarınızı hızlandırmak istiyorsanız, sizin hatalarından ders çıkarma olanağınız olsa bile, önünüzde gitmiş olanlardan öğrenmek için kritik önemde olduğuna inanmışlardır.

Böylece Kazananlar sürekli olarak öğretmenlere ve danışmanlara göz kulak oluyorlar ve fırsat bulduğunda tavsiyelerinden rica ediyorlar; Bu, rehberlik için ağır danışmanlık ücretleri ödemek anlamına gelse bile.

Kazananlar her zaman en iyisinden öğrenmeniz gerektiğine inandılar. Elde etmek istediğiniz sonuçları alan insanları bulun ve size danışmanlık yapmasını isteyin.

Ve asla "büyük insanlara" danışmak istemekten asla korkmayın … Bazen size ücretsiz bir tavsiye verebilirler.

Kazananlar kendilerini aptal gibi göstermekten çekinmiyorlar. Odadaki en zeki adamı asla istemezler. Her zaman öğrenmeye odaklanırlar. Yani onlar her şeyin bir öğrencisi … ve neredeyse herkes.

Kazananlar her zaman etrafındaki insanlardan geribildirimde bulunmalarını isterlerdi … Hangi hataları yapıyorlardı? Lider olarak nasıl gelişebilirler? Bir pazarlamacı olarak mı? Bir işletme sahibi olarak mı? Nasıl daha iyi bir insan olabilirler?

Çevrenizdeki insanlardan geri bildirim istemek cesaret ister. Fakat açık bir şekilde dinleyip öğrenmek için bilgelik gerektirir.

Ders # 5: Hayatta ne istediğinizi tanımlayın ve bu arzuları yapmaya çalışmak, tutkuyla canlanıyor.

Birçok başarısızlık, yaşamın onlara "gerçekleşmesine" izin verdi. Hayalleri var … ama onlar GOALS'i ayarlamak için zaman ayırmıyorlar! Neden hedef belirlemiyorlar ve harekete geçmiyorlar?

Herkes fikrini belirlediğinde başarılı olabilir.

Herhangi bir şey öğrenebilirsin … bir şey yap … bir şey yap.

Eğer yaşınızın, arka planınızın ve eğitiminizin potansiyelinizi sınırlandırdığına karar verirseniz, onlar olacaktır. Ama eğer bir şey yapabileceğine karar verirsen, …

Kazananlar, heyecanlandıkları hedefleri belirlemeleri gerektiğine inandılar ve sonra da ısrarla harekete geçtiler. Bu onların hayallerini gerçekleştirecek.

Günde bir adımın ne olduğunu kesinlikle şok ediyor … günde sadece 10 dakika … günde bir saat … bir ay içinde başlayabilir … üç ay … altı ay.

Sadece işinizde çalışmak için 20 dakikanızı bile atarsanız … yeni stratejiler öğrenmek veya pazarlama fikirleri oluşturmak için altı ay içinde SİZE nerede olacağını hayal edin!

Başarı genetik tarafından belirlenmedi. Kalıcı, tutarlı eylem hakkında. Ve kazananlar bunu başardı.

Son Düşünceler:

Kazananlar 5 Dersi'nde ustalaşmaya karar verirseniz, başarılı olmak için hayal ettiğiniz her şeyde başarılı olacağınıza eminim. İşte size en iyisini diliyorum.