SEO

İnternet Pazarlama Kopyalama Nasıl Daha İkna Edilir

Mükemmel bir kopyanın yazılması, başarılı bir internet pazarlama stratejisinin önemli parçalarından biridir. İnsanları, ürünlerinizi ve hizmetlerinizi hemen satın almak isteyen göz alıcı, dikkat çekici bir kopya üretebilmeniz gerekir. İnsanların dikkatini çekmek için sadece birkaç saniyeniz var, bu nedenle bu harika ipuçlarını üretmek için bu test edilmiş ipuçlarını kullanın!

Başlığınızın kalanını okumanızı isterseniz, başlığınızın bir aciliyet duygusu ve mazereti iletmesi gerekiyor. İnsanların dikkatini çeken güçlü ve aktif bir dil kullanın ve başka ne söyleyeceğinizi öğrenmek için onları meraklandırır. Başlığınız pasif ve sıkıcı ise, kimse daha fazla okumak isteyemez.

Makalenizin faydalarını derhal işaret ederek açık hale getirin. Kopyanızın ilk paragrafı, okuyucularınıza ürününüzün veya hizmetinizin ana faydalarını söylemelidir. İnsanlar işinizden ne alacak? Onlara değer veren ne sunmak zorundasın? Neden okumaya zahmet etmeliyiz? Eğer bu soruları cevaplayamazsanız, kopyalarınızı mümkün olana kadar tekrar yazınız.

Tüketicilerin sitenizi benzersiz kılan şeyleri bilmesi gerekiyor. Kimsenin yapmadığı şeyi ne önerirsiniz? Rakiplerinizden neden sizi seçmeliler? Tüketicilerin başka hiçbir yerde bulamayacakları şeyleri vurgulayın. Sizi kimseden farklı kılan yarım düzine özelliklerin bir listesini bulun ve bunları kopyanızda kullanın.

Kopyanızda mümkün olduğunca spesifik olmak her zaman en iyisidir. Eğer belirsiz terimler ve klişelerden başka bir şey kullanmıyorsanız, tüketiciler şüpheli olacak ve yünleri gözlerinin üzerinden çekmeye çalışıyormuş gibi hissedeceklerdir. Ürünleriniz ve hizmetlerinizle ilgili belirli ayrıntıları kullanmak, insanların kopyalarınızdan yararlı bir şeyler öğreniyormuş gibi hissetmelerine yardımcı olur.

Nişinizde ürün veya hizmet aradıklarında kullanıcıların aradıklarını öğrenin ve bu bilgileri kopyanızda sağlamaya çalışın. Birisinin sorusunu hemen yanıtlayabiliyorsanız, işinizle ilgili daha olumlu hissedecek ve sizin bir müşteriniz olma olasılığı daha yüksek olacaktır.

Sadece kopyanızın gerçekler ve detayların kuru bir ifadesine dönüşmesine izin vermeyin. Bunun yerine, okuyucunun duygularına itiraz etmeye çalışın. Ürününüz hakkında kendilerini ümitli ve heyecanlı hissettirin. Ürününüzün yardımcı olduğu belirli bir kişiyle ilgili bir hikaye anlatın ve hayatın nasıl değiştiğine ilişkin referanslar ekleyin. Duygulara ne kadar çok itiraz ederseniz, kopyanız o kadar başarılı olur.

Herkes çok fazla şey almak istiyor, bu yüzden insanlara sunmayı reddettikleri bir şey sunduğunuzdan emin olun. İnsanların gerçek bir pazarlık elde ediyormuş gibi hissetmelerini sağlamak için indirimler veya anlaşmalar yapın. Ücretsiz gönderim, ikiden bire fırsatlar ve yeni ürünleri erken görmek için özel fırsatlar herkesin ilgisini çekebilir.

Birçok insan için, إعلان metniniz şirketinizle olan tek temas olabilir, bu yüzden göze çarptığından ve dikkatlerini çektiğinden emin olmanız gerekir. Aksi takdirde, yeni müşteriler kazanmakta zorlanacaksınız. Sitenize gelen trafiği artırmak ve itibarınızı artırmak için yüksek kaliteli kopya üretmek için bu kanıtlanmış ipuçlarını kullanın.