SEO

İnternet Pazarlama – SEO Olmadan Başarısız

Arama Motoru Optimizasyonu (SEO), İnternet pazarlama stratejisinin en önemli unsurudur. SEO düşünmeden yapılan herhangi bir strateji büyük bir başarısızlıktır. Bu makalede, Arama Motoru Optimizasyonu'nu tartışacağız ve bir dereceye kadar SEO'nun başarıya giden yolu nasıl oluşturabileceğini göreceğiz.

Arama Motoru Optimizasyonu, web sitesini ilk on arama motoru sıralamasına götürmede yardımcı olan bir stratejidir. Web sitenizi optimize etmek istiyorsanız, anahtar kelime yoğunluğu, META etiketleri, gelen bağlantılar, önem ve başlıklar gibi birçok unsuru göz önünde bulundurmanız gerekir.

Anahtar kelime yoğunluğu, SEO'nun en önemli unsuru kadar en yaygın olanıdır. İlgili anahtar kelimeleri web sitesinin içeriğine yerleştirmeyi içerir. Bu önemlidir çünkü arama motorları anahtar kelime yoğunluğunu kontrol eder ve buna göre sıralar. Bu çok fazla trafik çekiyor.

Anahtar kelime öne çıkması gereken ikinci şey. Anahtar kelimeler, arama motorunun web sitesine yüksek puan vermesi için yerleştirilmelidir. Çoğu web sitesi sahibi, ilk satırda bir anahtar kelime yerleştirmenin en iyi yol olduğunu düşünür, ancak bu doğru değildir. Bir motor, web sitesinin orijinal içeriğine bakmaz. Web sitesinin kodunu kontrol eder. Bu, gerçek içeriğin web sitesinde görünmeden önce anahtar kelimeleri içerecek çok sayıda seçenek olduğu anlamına gelir. Bu, başlık kodunu ve META etiketlerini de içerir. Dolayısıyla, web sitesinin koduna iyi anahtar kelimeler eklemeyi deneyin.

Göz önünde bulundurmanız gereken üçüncü şey, gelen bağlantılardır. Bunlar, başka web sitelerine yerleştirilen ve doğrudan web sitenize yönlendirilen linklerdir. Motorlar, diğer web sitesini öneren bir web sitesinin örneği olarak kabul ediyor. Bağlantıyı yüksek trafik kazandığınız web sitesine yerleştirin ve ilk on arama motoru sıralamasında.

SEO önemlidir çünkü insanlar genellikle anahtar kelimeyi motora yerleştirerek bir web sitesinde arama yaparlar. Şimdi yaptıkları şey, ilk on ya da yirmi sonucu kontrol ediyorlar, bu da sadece ilk sayfa ya da bazen ikinci anlamına geliyor. Bu, en iyi sıralamaya sahip web sitesinin en üstte yer aldığı anlamına gelir. Bu yüzden insanlar sadece ilk sayfadaki web sitelerine güveniyorlar.

SEO kullanmayan web sitesi sahipleri kesinlikle web sitelerinin sıralamasını iyileştirme şansını yitiriyorlar.