SEO

İnternet Pazarlaması ve SEO

İnternet Pazarlama Nedir?

İnternet (veya çevrimiçi veya web) pazarlaması geniş anlamda İnternet'i kullanan şirketlerin, markaların, ürünlerin veya hizmetlerin pazarlanmasını ifade eder. İnternetin hızla ve dinamik bir şekilde büyümesi, işletmelerin yeni müşterilere ulaşması ve onlarla daha önce ulaşamadığı şekilde iletişim kurmaları için muazzam küresel pazarlama fırsatları yaratmıştır. Endüstriye bakılmaksızın, birçok şirket potansiyelini ve önemini fark etti ve şu anda genel pazarlama karmasının hayati bir parçası olarak web pazarlamasına bakıyor.

İnternet pazarlaması birçok alanı ölçeklendirebilir ve Arama Motoru Pazarlamacılığı (SEM), Sosyal Medya Pazarlaması (SMM), Çevrimiçi İtibar Yönetimi (ORM) ve E-posta Pazarlaması. Bu makale Arama Motoru Optimizasyonu (SEO) ve Bağlantı Bina üzerine odaklanacaktır.

Arama Motoru Optimizasyonu ve Bağlantı Bina

Arama motoru optimizasyonu, özellikle küçük işletmeler büyümek için İnternet pazarlamacılığının en önemli bileşenlerinden biridir. Müşterileriniz ve paydaşlarınız arama motorlarında sizi bulamazlarsa, güzel bir web sitesine sahip olmak çok iyi bir şeydir? SEO amacı arama motorları aracılığıyla bir web sitesine hedeflenmiş trafik hacmini artırmaktır. İyi bir SEO stratejisi iki temel unsur içerir: web sitesi içeriğini optimize etme ve bağlantı kurma. Bu makalede her ikisi de eşit derecede önemlidir, ancak bu makalede bağlantı kurma konusunu ele alacağız.

Bağlantı kurma, bir web sitesi tamamlandığında ve bir kez web içeriği optimize edildiğinde başlamaktadır. Özetle, web içeriğini optimize etmek, stratejik olarak SEO ile aklımda olan içerikle (iyi bir metin yazarı, bir arama motoru dostu mimarisi ve yapısı (iyi bir web geliştiricisi bunun nasıl yapılacağını bilir) olan bir web sitesine sahip olmayı gerektirir) Bunu yap). Bir sonraki adımınız, 'bağlantı oluşturma' olarak anılan kapalı sayfa etkinliğidir. Bağlantı kurmayı bir popülerlik yarışması olarak düşünebilirsiniz. Amaç, web sitenizi gösterecek kadar kaliteli, ilgili web sitelerini bulmaktır. Ne kadar çok kazanırsanız, siteniz o kadar popüler olur ki. Genel olarak, siteniz ne kadar popüler olursa, arama motorları o kadar çok fark eder. Aslında, Google'ın bağlantılara dayalı web sitelerinin kendi 10 puanlı sıralama sistemine (ayrıca PageRank olarak da bilinir) sahip olması. Tüm web siteleri ölçekten 0'dan başlar ve Facebook gibi birçok kişi tarafından bağlanan bir site, 10 olur. İşte herhangi bir web sitesinin Google PageRank'ini aramanıza izin veren ücretsiz bir aracın bağlantısı: http : //www.page-rank-lookup.com

Bağlantı kurmanın birçok farklı yolu vardır. İşletmeler, web, basın bültenleri, makaleler, bloglar ve videolar için dizin ve arama motorları siteleri sayısız sayıda bulunmaktadır. Sosyal paylaşım siteleri (Twitter.com) ve yer imi siteleri (Digg.com) ve bloglar da içeren sosyal siteler de vardır. Bu tür sitelerde ne kadar çok içerik paylaşmanız gerekiyorsa, SEO kampanyanız için o kadar iyi olur.

Dizinlere yapılan gönderimler genellikle biraz zaman alabilir (dizine bağlı olarak). Çoğu dizinle genel olarak bağlantıları elde etmek için üç yol vardır: ücretsiz gönderim, ücretli gönderim veya karşılıklı bağlantılar veya bağlantı değiş tokuşları (yani bana bağlanırsanız bağlantı vereceğim). Gerçekten içeriği yönetebilir ve kendiniz gönderebilirsiniz, çünkü toplumsal kanallarla bağlantı kurma çok daha hızlı gerçekleşebilir.

Bağlantı Bina En İyi Uygulamalar

Bağlantı kurmanın birkaç belirgin avantajı vardır. Yukarıda belirtildiği gibi, bir web sitesine gelen trafik hacmini ve kalitesini artırmanın bir yoludur. Dahası, bir web sitesinin görünürlüğünü artırarak, daha fazla web kanalı aracılığıyla daha fazla insan bir web sitesi bulabilmelerini sağlayarak, daha fazla gözü öne koyarak yardımcı olur.

Bina ile bağlantı kurmak için bazı en iyi uygulama kuralları vardır . Bunlardan biri ilgisiz web sitelerine bağlantılar oluşturmaktan kaçınmaktır. Örneğin, mobilya sektöründe iseniz, bağlantısını bir sağlık web sitesi dizinine göndermeyin. Bir başka iyi kural, web sitenizi gönderdiğiniz sitenin PageRank'inin farkında olmaktır. PageRanks'leri yüksek olan web siteleri, PageRanks'leri düşük web sitelerine göre daha fazla bağlantı popülerlik sağlayabilir. Sonuçta, hepsini, popülerlik yarışmasının geleneksel kurallarının hâlâ geçerli olduğu popülerlik yarışması olarak düşünebilirsiniz.