التسويق الرقمي

İş için Mobil Uygulamalar – Güç PUSH İçinde

İşletmeniz için bir Mobil Uygulama başlatmayı mı düşünüyorsunuz? Eğer şimdi değilse, ne zaman?

Şimdi bu fırsat dalgasına geçme zamanıdır.

Hepimiz Girişimciler ve İş Sahipleri olarak biliyoruz, bugünün pazarında rekabet edebilmek için işinizi avantaj sağlamak için konumlandırmanız gerekiyor. gelişmekte olan trendlerin. Mobil Pazarlama Gelecekte DEĞİLDİR, ŞİMDİ!

Bu istatistiklerin, mobil tüketicilerin telefonlarını veya mobil cihazlarını günde 23 saat 3 metre içinde kullandığını biliyor muydunuz? Müşterilerinizin veya müşterilerinizin mobil cihazlarını günde 23 saat / yılda 365 gün geçirmeniz için önce sahip olduğunuz fırsatı düşünün. Şimdi benim arkadaşlar OPPORTUNITY dediğim şey! Hedef kitlenizin dikkatini anında çekebilmek için aynı güce sahip başka bir pazarlama aracı bilmiyorum.

Ortalama yanıtın veya açık oranın e-posta pazarlamasıyla bugün ne olduğunu düşünüyorsunuz? Süper duyarlı ve aktif bir listeniz olmadığı sürece, gönder düğmesine bastığınız ilk 24-48 saat içinde sadece% 4 -% 9 açık oranlar görürsünüz. Mobil itme ya da metin mesajları ilk 4 dakika içinde görülmekte ve% 97 oranında açılmaktadır. Şimdi bu etkileyici! Sadece kendi mobil davranışınızı düşünün ya da sadece etrafınıza bakın.

Tüketici beklentisi, her "Marka" nın mobil cihazlarını indirip kullanabilecekleri bir uygulamaya sahip olmasıdır.

Sıklıkla sorulan soruya " Neden bir mobil uygulamam olmalı? " İşte size sahip olmanızın sadece birkaç sebebi var:

  • Müşteri sadakati yaratır. Herkes özel bir şeye dahil olmayı hissetmeyi seviyor, bu nedenle sadece uygulamayı kullanmak ve indirmek için müşterilerin indirimler, kuponlar ve promosyonlar sunarak VIP'ler gibi hissetmelerini sağlayın.
  • Viral bir vızıltı yaratır. Facebook, Twitter, LinkedIn, blog'unuz, SMS'iniz ve E-postanızın yerleşik paylaşım yeteneklerini kullanarak iş arkadaşlarınızla ilgili tüm arkadaşlarınıza hızlıca anlatmak için müşterileri mobil uygulamayı kullanmaya teşvik edin.
  • Müşteri listelerini büyütün. Bir mobil uygulama, doğrudan uygulama içinden adlar ve e-posta adresleri toplayabilir ve bunları ek e-postalarda kullanılacak üst e-posta pazarlama kampanyası hizmetlerine kolayca aktarabilir.
  • Anında geri bildirim alın. Mobil uygulamalar müşterilerin fan duvarlarında geri bildirim bırakmasına, fotoğraf paylaşmasına ve çeşitli şekillerde yorum göndermesine olanak tanır.

Bir Uygulama Nedir? Bir Uygulama, bir tarayıcıda oluşturulmak yerine, bir mobil cihaza indirilmesi ve yüklenmesi gereken bir uygulamadır. Kullanıcılar, belirli bir işletim sistemi için uygulamalar bulmak ve indirmek için Apple'ın App Store'u ve Android Google Play Market gibi cihaza özel portalları ziyaret eder. Bir uygulama, kullanıcılarla etkileşimli bir etkileşim sağlar ve bir web sitesinden daha çok bir bilgisayar programı gibi çalışır.

Uygulama, Internet'ten içerik ve veriyi bir web sitesine benzer şekilde çekebilir veya içeriği indirebilmeleri için içeriği indirebilir. İnternet bağlantısı olmadan erişilebilir.

2012 ortalarına gelindiğinde mobil cihazlarında internete daha çok kişinin internete gireceği tahmin ediliyor. Bu düşünceyle, iş veya hizmetin farklı mobil platformlarda düzgün bir şekilde görülmesinin önemini vurgulayamazsınız, aksi takdirde işinizi kaybedersiniz.

İşletmenizin müşterilerinizle iletişimde kalması için daha iyi bir yol var. Kendi özelleştirilmiş mobil uygulamanız!

İletişim kurmak ve iletişimde kalmak istediğiniz müşterileriniz ve müşterileriniz var mı? Eğer öyleyse, bunu yapmanın en iyi yolu nedir? Açık seçim, Mobil Uygulamalar aracılığıyla gerçekleşiyor.

Uygulama başarınızı sağlamak için ilk on ipucumu bir araya getirdim:

1. Amacınızı Belirleyin

Satış, marka bilinirliği, sosyal medya katılımı mı arıyorsunuz yoksa sürekli iletişim halinde mi ve müşterilerinizle müşterileriniz önünde mi?

Girişimciler ve İş Sahipleri olarak bizim için Dikkatsiz ve tüm sorumluluklarımızla ve başka türlü harika fikirlerle boğulmuş olmak. Mobil pazarlama stratejinizi geliştirirken, temel mesajınızla hizalandığından emin olun ve görüntüleme kitlenizle rezonansa bakın.

2. Sosyal Paylaşım Özelliklerini Entegre Edin

Hepimiz sosyal katılımın ve bilgimizin sosyal paylaşım özelliklerinin gücünü biliyor ve anlıyoruz. Tüm sosyal siteleriniz, Mobil Uygulamanıza entegre edilebilir ve bu da markanızın bilinirliğini artıracak ve artıracaktır.

3. Uygulamanızı ve içeriğini güncel tutun

Bir blogu güncellemenin yanı sıra uygulamanız alakalı ve ilgi çekici içeriklerle güncellenmelidir. Son kullanıcının nişan almasını sağlamalısınız ya da uygulamanızı indirdikçe hızlı bir şekilde kaldırabilirsiniz.

4. Etkileşimli ve etkinlik özelliklerini entegre edin

Etkinlik takvimi oluşturarak tüm iş etkinlikleriniz ve özel ürünleriniz hakkında güncel bilgiler sağlayın. Canlı etkinlikler veya sanal etkinlikleri çevrimiçi olarak gerçekleştirdiğinizde, yeni kullanıcılarınızın ne yaptığınızı, nerede yaptığınızı ve nasıl katılabileceğini bilmesini sağlayın. Bizler doğaya göre sosyal yaratıklarız ve bu bilgiyi parmaklarımızın ucunda kullanmak istiyoruz! ”(19659002) 5. Sadakat / VIP Programları Oluşturun

Abonelerinizi teşvik etmek ve sadece uygulamanızı indirmek için değil, aynı zamanda mobil cihazlarında saklamak için de onlara bir neden belirtmek istersiniz. Sadakat veya VIP programları oluşturmak çok basittir ve müşterileriniz ve potansiyel müşterileriniz sizi bunun için SEVECEKTİR.

6. Etkili bir Mobil Pazarlama Stratejisi Geliştirin

Gelecek olursanız değil, gelecektir … App Store'da yeni Uygulamanızın başlamasından önce pazarlama planınızı hazırlamanız gerekir. Bu, aşağıdakileri içerecek, ancak kesinlikle bunlarla sınırlı değildir:

  • Abonelerinize Apple ve Android (Google Play) Marketplace'lerine URL bağlantıları içeren bir e-posta bildirimi gönderdiğinizden emin olun. Böylece indirebilirler. Bunları yapmak için onları bir şekilde teşvik etmeyi unutmayın!
  • Doğrudan Uygulamanıza bağlanan QR Kodları oluşturun (QR Kodları, telefonunuzun kamerasının olduğu bir URL veya özel kodlanmış mesaj içeren 2 boyutlu siyah beyaz karelerdir) QR Tarayıcı Yazılımı ile sizin için çözecektir.)
  • Sosyal Ağ promosyonları … oh bu harika bir araç olabilir!
  • Uygulamanız için anahtar kelime araştırmaları web sitenizdekiler kadar önemlidir. Uygulamanızı oluştururken veya bir geliştiricinin sizin için yaptıklarından, uygulamalarınızın açıklamasının yanı sıra anahtar kelimelerinizin ne olacağını da belirleyin. Bunların ikisi de, uygulamanızın daha kalıcı özelliklerinden ikisi olduğundan ve doğru bir şekilde yapıldığında yeni müşteriler ve yönlendirmeler oluşturmanıza yardımcı olacaklarından dolayı son derece önemlidir.

7. Raving Hayranları Oluşturun

Uygulama kullanıcılarınızın, topluluğunuzun bir parçası gibi hissetmelerini sağlayacak bir fırsat yaratmak çok önemlidir. Sosyal Paylaşım özelliğini hatırlıyor musunuz? Peki bu kadar önemli. Bir sonraki etkinliğinizde, Uygulama kullanıcılarınıza kendi fotoğraflarını etkinlikten yükleme veya hatta App fan duvarınıza yazma olanağı verdiyseniz ne olur? Sosyal Ağlar'da bunun ne kadar önemli olduğunu bir kez daha gördük, aslında bu bir zorunluluktur!

8. Uygulama içi Analitik ile ilerlemenizi takip edin

Uygulamanızın App Store / Market'teki indirmelerini izlemenin bir yolu olduğundan emin olmak istersiniz. Gelecekteki tanıtımlara ve إعلان fırsatlarından elde edilen gelir akışlarına hazırlandığınız için indirme sayısını izlemek önemlidir. Sahip olduğunuz daha fazla indirme, reklam verenler için daha değerlidir. Bu, uygulamanızdan para kazanmanıza yardımcı olacak harika bir yoldur!

9. EVET … Güç, PUSH'tadır !!!!

İşte her şeyin en önemli özelliği … PUSH Bildirimleri! Bu bir e-posta bildirimi göndermeye çok benzer, ancak çok daha etkilidir. Gönderdiğiniz ilk birkaç dakika içinde% 97'lik bir açık orana sahip olacağınızı unutmayın. Bildirimleri hemen gönderebilir veya belirli bir günde ve belirlediğiniz zamana göre programlayabilirsiniz.

Push bildirimi, tıpkı bir metin mesajı gibi bir mobil cihazda görünecektir. Bunlar, uygulamanızı mobil cihazlarına indiren herkese teslim edilir. Akıllı telefonlarda ve iPad'lerde / Tabletlerde görüntülenirler. Mesaj, telefonun veya tabletin ana ekranında "Gönder" düğmesine bastığınız anda görüntülenecektir.

Dikkatli bir kelime olsa da … Push Notification özelliğini kullanmayın. Bu, SPAM'de yorumlanabilir, lütfen kötüye kullanmayın. Yeni App Abonelerinize tıpkı e-posta listenizdeki gibi değer katın ve önce değer sağlayın, ardından ürünleriniz ve hizmetleriniz için açlık ve arzu yaratın ve satışlar doğal olarak takip edecektir.

10. Tanıtın, Tanıtın, Tanıtın!

Uygulamanız App Store'da tamamlandıktan ve yayınlandıktan sonra, yeni pazarlama aracınızı tanıtmak için yoğun bir çaba göstermeniz gerekecek! Uygulamanız kendini diğer mobil cihazlara indirmeyecek, dolayısıyla yeni Uygulamanızın pazarlanması ve tanıtımında proaktif olmanız gerekecektir. Şimdi potansiyel müşterilerin ve müşterilerin önüne geçme zamanıdır.

Yeni Uygulamanızı tanıtmak için pazarlama ortaklarının yardımını ve hatta arkadaşlarınızı ve ailenizi bile kaydedin ve en önemlisi mevcut müşteri tabanınızı unutmayın. Onlar zaten senin RAVING FANS!

Uygulamanızın başarılı olması ve size kitlenize pazarlamanın yeni ve harika bir yolunu sağlamak için yukarıda listelenen adımları takip etmeye hazır olmalısınız. [19659002] Pazarlamanın altın kuralını unutma: İnsanlar İnsanlardan, Bildiklerinden, Güvendikleri ve Güvenden satın aldılar! İşletmeniz için bir mobil uygulamaya sahip olmak, "Marka!" Nızı genişletmenize yardımcı olacaktır

Uzmanlığınızı paylaşma ve mobil tüketicilerinize rekabetinizden önce ulaşmanın zamanı gelmiyor mu? Sizinle bağlantı kurmalarını kolaylaştırmak sizin sorumluluğunuzda!

Mobil Uygulamanızın olanakları sonsuzdur.