قاعدة البيانات

İşgücü Maliyetini Kim Yönetmeli – Bölüm Başkanları Vs Kontrolörü?

Yakın tarihli bir HFTP sponsorluğunda, yeni kurulan South Florida kulübünün Denetçisi ve İK Müdürü tarafından, yeni kurulan zaman ve katılım sistemlerini kullanmak için departman başkanları ile yaptıkları mücadelede meşgul oldum. Web tabanlı bir sistem olarak, Yöneticiler istedikleri zaman veri tabanına ve isterlerse uzak konumlardan erişebilirler, böylece çalışanların zaman verisini kendi takdirine göre yönetme olanağı sağlar. İyi bir sistem gibi geliyordu, ancak, sistemler ve yazılımlar, onları son derece kullanan insanlar kadar iyi ve üretken.

Yani, bir takımda gerçekleşmesini sağlayan yönetim ekibini gözden geçirelim. F & B Direktörü, yemek odasındaki üyelere, ızgara odasına veya diğer satış noktalarına mükemmel hizmet vermekten genel olarak sorumludur. Müfettiş her zaman en uygun oyun koşullarında fairways ve yeşillikleri korumak zorundadır. Golf Direktörü etkinlikleri organize eder, bir perakende satış mağazası işletir, bir araba filosunu yönetir ve profesyonel hizmetler sunar. Executive Chef, düzenli ve özel etkinlikler için menülerin seçimini, fiyatlandırılmasını ve hazırlanmasını denetler. Sunulan olanaklara bağlı olarak Spa Müdürü, Tenis Pro ve diğerleri de olabilir. Sonuç olarak, tüm bu yöneticiler, yukarıdaki tüm operasyon alanlarını geniş bir alan üzerinde yapmak için görevleri yerine getiren personeli yönetir ve çoğu durumda haftada yedi gün ve bankacılık saatleri ile sınırlı değildir!

Burada örnek olarak, kontrolör / İK yöneticisi bunu yapmak yerine departman müdürünün bir çalışanın zamanını yönetmek ve hesaplamak için en uygun olduğu günlük olarak durumları kapsayan sadece 18 farklı örnek bulunmaktadır.

Ön Dokuz – Çalışanı:

1) Yoktur

2) Geç geldi

3)

'de saatini unuttu. 4) Planlandı ve göstermedi

5) Başka birisini kapsayacak şekilde

6) Hasta olarak çağırıldı

7) Yanlış bölüme girildi

8) Programlanmadı ama iş için zamana girdi

9) İK kapatıldığı hafta sonu başladı

Geri Dokuz-Çalışan:

10) Planlanan zamanından önce kişisel nedenlerden dolayı

11) Başka bir bölümde çalışmak için ödünç alındı ​​

12) Bir bonus ya da bahşiş kazandı

13) Bir işçinin kazası

14) Bir yemek saatinde çalıştım

15) Zaman aşımını unuttum

16) Planlanmamış fazla mesai yapması gerekti

17) Klinik nedenlerle eve gönderildi

. ] 18) Başka bir çalışan için zaman aşımına uğradı

Çünkü bir kulübün en büyük tek işletme ücretinin maaş olduğunu biliyoruz, o zaman departmandaki işçilik maliyetini etkin bir şekilde yönetiyoruz. l seviyesi, toplantı veya faturalandırma bütçeleri için kritik öneme sahiptir. Bu sorumluluğu acil durum yöneticisinden uzaklaştırmak verimsizlik için bir formüldür; hataları ve gözetleme fırsatını arttırır; ve işgücü maliyetlerini etkin bir şekilde kontrol etme yeteneğini azaltır.

En iyi uygulamalar devlet ve federal ücret ve saat düzenlemelerine uyulmasını sağlamak için kuralların muhasebe / İK düzeyinde uygulandığını ve işgücü yönetimi ve zaman tutma sistemi ile birleştirilmesini gerektirecektir. Benzer şekilde, operasyonel düzeyde gerçekleşen personel istisnası, bir olayın gerçekleştiği zaman ve mesafeden kaldırılan bir departman yöneticisi tarafından değil, en kısa zamanda yetkili süpervizör tarafından en iyi şekilde çözülür.

Eğer bu mantıklı geliyorsa, neden kulüpler bunu farklı şekilde ele alıyor? Ulusal çapta kulüplerdeki tesisler konusundaki tecrübemizden, bu görevleri birden fazla kaynaktan gelen bölüm başkanlarına devretmeye yönelik bir direnç buluyoruz.

– Zaman ve katılımın bir muhasebe / İK sorumluluğu olduğu kulüp mirası uygulamaları
– Üyeleriyle ilgili hizmetleri birincil olarak destekleyen ve çalışanların zaman yönetimini geri çeken bölüm başkanları
-Yanıtlara direnen denetleyiciler ve İK yöneticileri bordro üretimi ile ilgili sürecin unsurlarının kontrol edilmesi

Sonuç olarak, en iyi uygulamaların kültürel değişimi ve uygulanmasının organizasyon şemasının tepesinden kaynaklanması gerekmektedir. Bu süreç, sadece departman başı pozisyonunun hizmet yönlerini değil, aynı zamanda işçilik maliyet yönetimi de dahil olmak üzere bütçeleme, raporlama ve muhasebe sonuçlarını içeren yönetim işlevlerini tanımlayan kapsayıcı bir iş tanımıyla başlar. Kulüp, güvenli biyometrik zaman terminallerini içeren modern bir işgücü yönetim sistemine yatırım yaptığında, bir yöneticinin, departmanının alt çizgisini olumlu yönde etkilemek için araçlara erişimi vardır. Buna göre hesap vermeli ve iyi bir yönetici, departman maliyetini ve sonuçta performansa dayalı gelirini yönlendiren çalışanın zamanla ilgili verilerini yönetme sorumluluğunu ister.