قاعدة البيانات

İşiniz İçin En İyi Web Hosting Hizmeti Sağlayıcısını Bulun

"Adanmış sunucular" kelimesine rastladığınızda çevrimiçi olduğunuzda, bir web sitesi için web sağlayıcıları barındıran bir tür web.

Bir internet sitesi kurmak istiyorsanız öncelikle bir ana bilgisayara ihtiyacınız var. Çevrimiçi olarak birçok farklı türde barındırma hizmeti sağlayıcısı vardır. Ücretsiz bir sunucu üzerinden barındırma edinebilirsiniz. Bu genellikle, arkadaşları ve aileleri için kişisel bir web sayfası tutmak isteyen biri tarafından kullanılır. Bu sunucu, web sayfanızda gelir elde etmek için kendi reklamlarını yayınlayacak. Ayrıca paylaşılan bir sunucunuz olabilir. Paylaşılan bir sunucu çoğu web sitesi tarafından kullanılmaya başlıyor. İnternet barındırma maliyeti aylık olarak daha fazla olduğundan, küçük işletmelerin çoğu, işlerinin başında daha fazla para harcayamayacakları için para biriktirebilmeleri için paylaşılan bir sunucu tercih ediyorlar. Bu küçük bir internet işletmesi veya kişisel bir web sitesi için daha iyi bir seçim olacaktır. Kişisel bir web sitesi sahibi de özel bir sunucu alabilir, bunun bir nedeni yoktur. Küçük işletmeler veya kişisel web sitesi sahipleri, diğer işletmelere ev sahipliği yapma maliyetini paylaşarak maliyetlerini düşürebilirler. Bununla birlikte, yüzünüz işinizde aniden kalkıyorsa veya forumlar ve alışveriş için daha fazla alana sahip olmanız gerektiğini ve mevcut sunucunuzun size sağlayamadığını düşünüyorsanız, seçeneğiniz özel bir sunucu olmalıdır.

Bunlar Çift çekirdekli, dört çekirdekli, Linux, vb. gibi birçok türde. Bir çekirdek çipi bir seferde birkaç talimatı yerine getirebilir. İkili çekirdekler dört çekirdekten dört çekirdekten oluşur. Ancak, tüm çekirdekler aynı çipte olacak. Sonuç olarak, aynı belleği ve anakart için bilgi yolunu paylaşacaklar. Bu nedenle, dört çekirdekli bir çip, talimatları dört çekirdekten dört kat daha hızlı çalıştırabilir, ancak aynı hızda ramdan gelen talimatları kabul edebileceğini göstermez. Uzun yıllardan beri uzmanlar barındıran bir web.

Adanmış sunucular sadece web sitenize ev sahipliği yapıyor. Bu, sunucuların toplam alanı ve bant genişliğinin sizin ve başka birinin olmadığı anlamına gelir. Başka herhangi bir işletmeyle barındırma paylaşmanıza gerek yoktur. Web sitenizi genel olarak istediğiniz kadar büyük hale getirebilir ve alışveriş arabaları gibi veritabanlarını ve ayrıca ortalama olarak biraz yer kaplayan forumları kullanabilirsiniz. Bu ayrıca sunucularınızın güvenlik ve web sitesi güvenliğinin tamamen elinizde olduğunu söyler. Ayrıca, sitenizi daha da güvenli kılan ek özellikler eklemenin yanı sıra hem müşterilerinize hem de kendinize yarar sağlar. Bu sunucular genellikle her ay devam etmek için çok daha pahalıdır. Bu sorunun üstesinden gelmek için, bu tür web barındırma için sunulan farklı boyutlar ve hizmetler vardır. Adanmış sunucularda çevrimiçi olarak farklı seçenekler hakkında bilgi verirken, daha büyük sunuculardan uygun fiyatlı özel sunuculara ulaşabilirsiniz.