التسويق الرقمي

İşletmenizi Dijital Dönüştürmek İçin Neden Önemlidir?

"Dijital Dönüşüm" sadece bir terimdir. İş modelimin temel bir konsepti ve umarim okumayı bitirdikten sonra kendi işinin temel bir konsepti olması gerektiğini de biliyorsundur.

Özünde, dijital dönüşüm, tüm işinizi eski eski bir platformdan dijital olarak verimli ve heyecan verici yeni bir modele geçirme sürecidir. Buna giren çok farklı şey var ancak satış ve pazarlama için nasıl çalıştığını inceleyelim.

Dijital Dönüşüm birçok kez, satış ve pazarlamanızı fiziksel çağrı, broşürler ve posta adreslerinden İnternet'e getirebilir. Bu eski "analog" teknikler hala geçerlidir, ancak zamanla çok daha az etkili hale gelmektedir. Neden? E-ticaret teknolojileri, suyun dışına fiziksel reklamcılık üreterek ulaştığı bir noktaya geldi.

İnsanlar her zamankinden çok şey satın alıyor, ancak nereden ediyorlar? Bir mağazaya girmek yerine internette alışveriş yapıyorlar. "Showrooming" duydun mu? Bu, perakendecilerin bir mağazaya giren ve fiziksel bir ürünle deneyim kazanarak çevrimiçi en iyi fiyatı arayan insanlar için kullandığı bir terimdir. Özellikle Best Buy, insanları, Best Buy web sitesinden mağazadaki ürünü satın almaya yönlendiren iş modelinin bir parçası haline geldikçe çok şey oldu. (Akıllı Düşünme Best Buy, buna karşı savaşmak yerine dijital olarak dönüşümü yapmanın yolu!)

Perakende işi yerine bir hizmet işletmeniz varsa ne olacak? Hâlâ başın dertte. Müşteriler, parmaklarının Yellow Pages boyunca yürümesine artık izin vermiyor. Bunun yerine Yelp ve Angie Listesi'ne dönüyorlar. Yelp ve benzeri siteler, eski hizmet reklamcılık yöntemlerine göre büyük bir avantaja sahiptir. Onlar sadece daha fazla bilgi gösterebilirler, ancak müşteri yorumlarını sosyal kanıtı sağlarlar.

Müşteri incelemeleri, çevrimiçi dünyadaki itibarını sergilemenin başlıca gücüdür. Bu ağızdan reklamcılığın adını kullanıyorduk, ancak artık Yelp gibi siteler tek bir kişinin sesinin tüm pazarına erişmesine izin verir (en azından Yelp'i kontrol edenlere, 2014 yılının ilk çeyreğinde 132 milyon aylık ziyaretçiye göre 2014'e göre). site) ve diğer insanların sizi iyi veya hasta oldukları yönünde algılaması. Buna "dijital ağızdan" إعلان demeyi severiz.

Temel Çevrimiçi Durum Var Değil

Belki de eğriden önde olduğunuzu düşünüyorsunuz. Bir web siteniz ve bazı sosyal medya varlığınız var. Bu yeterli değil mi? Ne yazık ki öyle değil diyebilirim. Birçok işletme web sitesinde standart Yelp sayfasından daha fazla bilgi yoktur. Sosyal medya, bir müşteri etkileşimi platformundan ziyade bir reklam panosu gibi değerlendirilir. En kötüsü, bir ziyaretçinin dönüşümü istiyorsa sizinle görüşmek için telefon ya da temel e-postayla benzer şeylere geri dönmesi gerekir. Dijital dönüşümün dört sütunundan birini, dijital kancayı ihlal ediyorlar.

Mobil web, web sitelerinin artık web siteleri olarak adlandırılmaması gereken ziyaretçileri dönüştürmeyi kolaylaştırdı. Bunun yerine, onlara "müşteri edinme motorları" derim.

Anahtar değişim, çevrimiçi varlığınızın tamamen pazarlama açısından hem satış hem de pazarlamaya doğru ilerlemesi gerektiğidir. Yalnızca bu değil, müşteri verileri, belirli bir ziyaretçiyle devam eden bir ilişki oluşturmak ve sadık müşteriler haline gelene kadar tekrar tekrar dönüşüm yapmaya çağırmak için zaman içinde izlenmelidir.

İmkansız mısın? Bugünün teknolojisiyle mümkün olduğunu garanti ederim. Bazı taktiklerin kendiniz görmüş olabilirsiniz. Facebook kullanıyorsanız ve reklam engelleyiciniz yoksa, birkaç işletme sitesini ziyaret etmeyi deneyin veya bir konuyla birkaç kez konuşun. Yan çubukta hangi reklamları aldığınıza dikkat edin. Çoğu zaman, gördüğünüz veya konuştuğunuz ile alakalı reklamları görmeye başlayacaksınız.

Aslında, bir siteyi ziyaret ederek şirketler şimdi sizinle ilgili pazarlama verileri edinmeye başlayabilir. İzleme pikselleri gibi teknolojiler, bir siteye gelip geldikçe tek bir ziyaretçiyi izleyebilir. Bu, işletmenize ilişkin reklamları diğer sitelerde onlara aktarmanıza olanak tanır. Geri döndüğünde, bu bilgiler okunabilir ve ziyaretçinin satış döngüsünde durdukları yeri almasına izin verilir.

Dijital Dönüşüm Önemlidir

Perakende satışların azalması, çevrimiçi alışveriş yapan insanların sayısı arttı ve rekabeti dijital alanlar vasıtasıyla koparan yeni satış ve pazarlama taktikleri eski ticari modeller daha fazla rekabet edemezler . Bu makale size bir panik akor gelirse, endişelenmeyin çünkü bilgi güçtür. Rakipleriniz tarafından değiştirilmeden önce bugün başlayın ve dönüşüme şimdi başlayın!