قاعدة البيانات

İsteğe Bağlı Gıda Siparişi ve Teslimat Uygulaması Nasıl Yapılır?

Bugün, dünya mobil oluyor ve her tür endüstri için muazzam yetkin hareketlilik çözümleri var. Mobil uygulamalar, farklı özelliklere sahip insanlara hizmet eder ve onların görevlerini kolayca yerine getirmelerini sağlar.

Kapsamlı bir dizi isteğe bağlı yemek siparişi ve teslimat uygulaması, tüm yiyeceklerin hayatına kolaylık ve rahatlık katmaktadır. En iyi yemek dağıtım uygulamalarını kullanarak, evinize teslim edilen tüm lezzetli yiyecekleri yiyebilirsiniz. Üstelik, bu uygulamalar kaliteden ödün vermeden ağız sulandıran yiyecekler sunmayı ümit ediyor, bu yüzden sıcak yiyecekler sunabilir ve yemeğinizin tadını çıkarabilirsiniz.

Genellikle, sipariş odaklı platformlar da dahil olmak üzere üç çeşit gıda servisi platformu vardır. Servis platformları ve lojistik odaklı platformlar. Genel olarak, lojistik odaklı platformun en kazançlı tip olarak kabul edildiğini düşünüyoruz, çünkü tüm siparişleri toplayan ve yiyecek almak için ortak restoranlarına bir dizi araç sağlayan gıda servisi.

son zamanlarda, talep üzerine gıda dağıtım uygulamaları sadece kullanıcılar arasında bir vızıltı değil; Ancak, restoran sahipleri ve mobil uygulama geliştiricilerinin dikkatini çekti. Eğer bir lokantayı işletiyorsanız, müşterilerinizin evlerinin rahatlığında yemek sipariş etmelerini sağlayan isteğe bağlı yemek siparişi ve teslimat uygulamasına yatırım yapmak harika olacaktır.

Ama kendi isteğinize göre yemeklerinizi nasıl yapacaksınız? sipariş uygulaması? Diğer gıda dağıtım uygulamalarından ayırt edilmesini sağlamak için hangi özellikleri ekleyeceksiniz? Bu yazıda, kendi gıda dağıtım uygulamanızı gerekli özelliklerle hazırlamanıza yardımcı olacağım.

Bir Yemek Teslimatı Yaparken Dikkat Edilmesi Gereken En İyi Özelliklere Bakalım:

Tam Bir Yemek Menüsü [19659002] Yiyecek işletmelerinin ve restoran işletmecilerinin çoğu, tüm restoran verilerini açık saat, menü, adres vb. Gibi özetleyen ve bunları buluta kaydettiren GrubHub API'sine bağlıdır. Bu sayede müşteriler istedikleri bilgileri kolaylıkla toplayabilir ve herhangi bir kısıtlama olmaksızın rahatça sipariş verebilirler.

Bir yemek siparişi uygulaması yaparken, bu özelliği göz önünde bulundurmanız ve kullanıcıların tümüyle sörf yapabilmelerini sağlayan eksiksiz bir yemek menüsü eklemeniz gerekir. Menü ve istediğiniz yemeği seçin. GrubHub'ssemi public API'nin yardımıyla, müşteriler, 10000'den fazla restoranın kapsamlı bir veritabanından menü bilgilerine erişebilir. Buna ek olarak, API, sipariş ve ödeme ayrıntılarını bir ortak restorana aktarmak için başka bir gıda dağıtım uygulaması tarafından da kullanılabilir.

Kolay Arama Seçeneği

Postmates, kolay yerel arama sağlayan en popüler yiyecek dağıtım uygulamasıdır. Müşterilerine, kendi menüleri ve fiyatları ile farklı restoranlara bakmalarını sağlayan bir seçenek. Müşteriler sipariş verir, Postmates restorana haber verir ve hazır olduğunda almak için doğrudan bir kurye gönderir.

Bu nedenle, uygulamanıza farklı bir Onların seçimi ve kolayca sipariş. Arama seçeneği, müşterileriniz için çok fazla zaman tasarrufu sağlayarak siparişi kolay hale getirir.

Yemek Siparişi

İsteğe bağlı bir gıda dağıtım uygulaması yaptığınızda, müşterilerinize kolay yiyecek siparişi verdiğinizden emin olun. Yiyecek siparişi vermek ve ödemeyi bir karttan ya da teslimatta nakit ödeme yapmadan yapmak.

Son siparişi seven çok sayıda kullanıcı var, menüden tekrar sipariş etmeyi tercih ediyorlar. Şanslar yine aynı menüde. Müşterileriniz için son derece kolay sipariş verebilmeniz için, sadece birkaç tıklamayla herhangi bir yiyecek ve yiyecek siparişi verebilirsiniz.

Tahmini Teslimat Süresi

Çoğu insan için zaman paradır ve zamanlarına değer verirler. Teslimatın doğruluğu ve dakikliğine değer veren modern müşteriler bile var. Yiyecek teslimatı uygulamasının, yiyeceklerinin gelmesi için onlara yaklaşık bir zaman vermesi durumunda müşterileriniz mutlu olacaktır.

Örneğin, önde gelen pizza markası Dominos, pizzalarını 30 dakika içinde teslim etmeyi vaat ederken, Postmates, sipariş onlara ulaşacaktır.

Ancak, teslimatın konumu, siparişin hacmi, sürücülerin kullanılabilirliği, vb. gibi önemli hususları dikkate alan makine öğrenmesi ile mümkündür. Makine öğrenimi, kullanıcıların doğru teslimatı hesaplamalarına yardımcı olur Müşterilerinizi mutlu edebilmek için zaman ayırın.

Konum Takibi

Yukarıda belirtilen özelliklerin yanı sıra, müşterilerin her zaman yerin nerede olduğu hakkında bilgi sahibi olmak istedikleri için konum takibini düşünebilirsiniz. Müşterilerinizin siparişlerinin gerçek zamanlı yerini bir gıda dağıtım uygulamasını kullanarak izlemelerine izin verdiğinizden emin olun.

Yiyeceklerinin doğru yerini takip ederek, sunmanın tam zamanı hakkında bir fikir edinebilir. Bu ileri seviye özellik için Android için MapKit ve Android için Google Haritalar API'sini aynı şekilde kullanabilirsiniz. Sonuçta, haritalama yazılımını gıda uygulamanıza entegre edebilir ve bunun için uygulamanızın her iki sürümünde de Google Haritalar'dan yararlanabilirsiniz.

Ödemeler

Değilseniz, yiyecek dağıtım uygulamanız başarılı olamaz Uygulama içi ödemenin önemli bir özelliği de dahil. Kullanıcıların kredi veya banka kartları üzerinden ödeme başlatmasını sağlamak için herhangi bir ödeme sistemini Braintree, PayPal, Stripe vb. Gibi bir uygulamaya eklemeniz gerekir.

Başka bir seçenek de müşterilerin yönlendiren Square API'sini kullanabilmenizdir. ödeme prosedürünün şeffaf bir şekilde yürütülmesini sağlayan bağımsız Square uygulamasına. Rahat bir müşteri deneyimi sunabilmeniz için mümkün olduğunca çok sayıda ödeme seçeneği eklemeniz tavsiye edilir.

Sonuç –

Günden güne, talep üzerine hizmet talepleri artmaktadır. İşlerini yapmanın bazı kolay yolları. İster yemek siparişi veriyor, ister taksi rezervasyonu yapın ya da isteğe bağlı çamaşır servisi olsun, isteğe bağlı servis, insanların büyük ilgisini topladı.

Bununla birlikte, zengin özelliklere sahip bir restoran arayan zincirler var. isteğe bağlı gıda dağıtım uygulaması. Bu, gıda dağıtım uygulaması geliştirme çekici geliri oluşturmak için etkileyici bir yol olarak kabul edilir.