التسويق الرقمي

İzleyici Ölçüm Araçları Büyüyor

Dijital Tabelada, dijital tabela ağlarındaki izleyici kitlesinin geçmiş verilerini elde etmek için büyük bir itici güç vardı. İzleyici Ölçümü, bu önemli verileri toplamanın geleneksel biçiminden çok yol almıştır.

Birkaç şirket, kitle verilerini yakalayabilen ve aşağıdakileri tanımlayabilen teknolojiler geliştiriyor

  • Kitle Demografisi. (Erkek veya Kadın, Yaklaşık Yaş ve Etnik Köken)
  • Reklam Etkinliği. (500'ü geçti, 450'i dijital tabela إعلانını izledi)

Bildiğimiz kadarıyla bu pazar endüstrisinde lider olan dört büyük teknoloji şirketi var: Bazen TruMedia, CognoVision, Quividi ve Wututu. Unutulmaması gereken bir nokta, tüm bu teknolojilerin, kitle verilerini yakalama ve hesaplama biçiminde biraz farklı olmasıdır.

Her teknoloji türünde önemli faydalar sunan TruMedia ve Wututu'nun özel kameralar kullanması, teknolojilerinin daha büyük bir yakalama ve aralık açısına sahip olmasını sağlar; Daha yüksek fiyatlara yol açar. CognoVision ve Quividi'nin üçüncü tarafın raf kameradan kullanımı, sınırlı bir yakalama ve aralık açısı ile daha uygun maliyetli bir çözüm sunmalarını sağlar. Yoktur ki, bu kitle ölçüm araçlarının tümü, hangi amaca hizmet ettikleriyle karşılaştırılabilir, bir çözümle karşılaşmadan önce seçeneklerinizi tartmakla ilgilidir.

Bu teknolojiler, reklam harcamalarımızın ne kadar etkili bir şekilde harcandığını anlamamıza yardımcı olabilir. Bu tür reklam izleme teknolojisi, reklam verenler için yararlıdır ve reklamlarını satan ve üreten reklam ajanslarının ve medya iş ortaklarının, yüklenen yüksek ücretlerden sorumlu olmasını sağlayabilirsiniz.

Bu, Digital Signage gayrimenkul ağına kesinlikle daha fazla sorumluluk getirecek bir şey. Artık bu alışveriş merkezleri, perakende mağazaları ve diğer yüksek ayaklanma yerleri, ne kadar ücret aldıklarından bahsederken biraz daha pratik olmalı.