SEO

Kaçınılması Gereken 5 Genel SEO Hatası

Son birkaç yıldır, SEO önceki on yıldan daha hızlı bir şekilde gelişti. Ve bu, kullanıcıların en son güncellemeleri takip etmesini zorlaştırdı. Penguin ve Panda'nın piyasaya sürülmesi, geçmişte işlerin nasıl yürüdüğünü değiştirdi. Kısacası, Google'ın web sitesini sıralamada kullandığı biçim çok değişti. Ancak, hedeflerinize ulaşmak istiyorsanız, bazı yaygın SEO hatalarından kaçının.

1. İLGİLİ ÇERÇEVEİ KORUMAK

Başlangıçta Google, en alakalı içeriğe sahip web sitelerini ilk sayfasında derecelendirmesini söyledi. Bu ifade hala geçerli. Olanlar, arama motorunun hedeflere ulaşmada çok daha iyi bir hale geldiği. Başka bir deyişle, şimdi, Google, alakalı ve neyin olmadığını bilmek için daha iyi bir konumdadır.

Dolayısıyla yapmanız gereken, alakalı içerik sunmak ve içeriğin nişinizle alakalı olmadığını önermektir. Tabii ki, içerik bilgilendirici ve benzersiz olmalıdır.

2. Aşağıdaki Hileler

İnsanlar trafik, pozlama ve geri bağlantı için arama motoru algoritmalarını aldatmak için birçok yasadışı yol kullanıyor. Bu taktiklerden bazıları size geçici bir sınır getirebilir, ancak blogunuz veya web siteniz uzun vadede kötüdür.

Dolayısıyla, düşük kaliteli, yinelenen içeriği, anahtar kelime doldurma, şüpheli yönlendirmeleri veya gizleme uygulamalarını kullanmaktan kaçınmalısınız. trafik için. Bu kısa yolları çekmeye cazip gelebilir, ancak sıralamanıza zarar verirler ve hatta sizi iyi niyetli olarak yasaklayabilirler.

3. Sitenize aşırı yüklenme

Fotoğraf, video ve diğer grafikler, bir web sitesini izleyiciler için daha çekici hale getiren yaygın bir algı olmuştur. Bir ölçüde, bu algı doğrudur; Bununla birlikte, çok fazla olmamalı veya web sitenizin yüklenmesi yaş alacaktır. İzleyicilerinizin, sitenizin yüklenmesini beklemek için bütün gün yok. Blogunuzun yüklenmesi diğer web sitelerine göre daha uzun sürerse, görüntüleyenler yalnızca uzaklaşırlar. İzleyicileri sadece kaybetmezsiniz, diğer web sitelerine göre de sıralamayı kaybedersiniz.

4. Gezinmeyi zorlaştırıyor

Navigasyon herhangi bir web sitesi için en önemli faktörlerden biri. Hem izleyiciler hem de arama motorları için önemlidir. İdeal olarak, izleyicileriniz bir veya iki tıklamayla web sitenizden istenen bilgileri alabilmelidir. Bu sizin için kolay bir iş olmayabilir. Dolayısıyla, yapabileceğiniz şey, sitenizin ana sayfasına önemli içerik yerleştirmektir. Bu kullanıcılar, istediklerini daha kolay elde edebilecek.

5. Yanlış anlama ARKADAŞ İŞLEMİ

Bir çok geri alma konusunda takıntılı olmak istemeyebilirsiniz. Güvenilirliğinizi sağlamak için, otoritelerin web sitelerine geri dönüşünüz olmamasına rağmen, çok yardımcı olur. Bununla birlikte, yapmanız gereken doğaüstü bir şekilde geri bağlantı kurmaya çalışmaktır. Ancak geri almak için iyi bir fikir değil. Bu, yapabileceğiniz en hatalı hatalardan biridir.

Yani, yeni bir web sitesine başlayacaksanız, bu yaygın hataları anlamanıza ve bunlardan kaçınmaya özen gösterin.