التسويق الرقمي

Kapanış ve Sunum Görüşmeleriniz İçin En İyi Açıklıklar

Telefonla satışları kapatır veya satış sunumları yaparsanız, kapanış çağrısını açmanın en iyi yolunun ne olduğunu merak ediyor olabilirsiniz. İç satışlar, bildiğiniz gibi birçok avantaj sunar; bunlardan biri, kanıtlanmış ve etkili bir satış senaryosunu kullanabilmenizdir. Açıkçası, senaryonu ezberlemek ve içselleştirmek istiyorsun, bu yüzden bir robot gibi ses çıkarmıyorsun, ama bir kez olsun, tutarlı bir satış sunumu ya da tekrar kapanış konuşması yapabileceksiniz.

Bu da bizi bugünün satış bloguna getiriyor: Satış sunumunuz veya kapanış aramanız için en iyi uygulama açılış hangisidir? Bunu cevaplamak için, önce ne yapmamaya bakalım:

İster inanın ister inanmayın, pek çok satış temsilcisi satış sunumunu açabilir veya bu zayıf açılışla çağrıları kapatabilir:

"Ah merhaba, bu _______ _______ ile _________, ve şu anda sunumun üzerinden geçmek için bir randevumuz vardı. Bu, sizin için iyi bir zaman mı? ”

Şimdi, sunumunuza başlamanızdan önce, potansiyel müşterilerinizle görüşmek için kibarca gözüktüğünü biliyorum. bir daha asla yapmak istemiyorum) ama başlangıçta onlara haklı bir şey vermek, gitmek için bir yol değil. Endişelenme, aşağıdaki açılıştan yararlanırsanız, zamanınız yoksa, size bildireceklerdir.

Açıklıklara varmadan önce, önce bir Nasıl yaptıklarını hissedin ve küçük bir ilişki kurmak isteyeceksiniz. Aşağıdakilerden birini kullanabilirsiniz (veya şu anda sizin için iyi olan favori açılışınızı kullanın):

"Çarşamba gününüz nasıl gidiyor?" veya

"Sabah nasıl gidiyor?"

Bunlardan her ikisi de eski ve yorgun olanlardan daha iyi, "Nasılsın bugün?"

Bu arada, nasıl olduklarını sorduğun zaman, emin ol ve dinle ve buna göre tepki ver! Seslerini nasıl dinlediler, acele ediyorlar mı? Sizden duymak mutlu mu yoksa üzgün mü? Açık ve istekli misiniz?

Sununuzun hızını ayarlamak için bu geri bildirimi kullanın. Ayrıca, buradan emin olun ve onlara yanıt verin ve onlarla etkileşime geçin. Size nasıl olduğunu soruyorlarsa, emin olun ve bunu onaylayın ve size sorduğunuz için onlara teşekkür edin. Ve buraya atlamak için o kadar çabuk olmayın. Bir veya iki dakikanızı ayırın ve bağlayın.

Bunu yaptıktan sonra, varsayımsal olan bir açık kullanın ve bugün onlarla buluşmaktan heyecan duyduğunuzu gösterir. Bu satış açılış hatlarından birini deneyin:

"_________, Bugün sizinle konuşmak için sabırsızlanıyorum çünkü ilginizi çekecek bazı güncellemelerim var. Eminim bir bilgisayar başındasınızdır. , bana bir iyilik yap ve git … "

VEYA

" Bugün sizinle konuşmayı dört gözle bekliyordum. Eminim ki (email / website / information) Seni yolladım ve muhtemelen birkaç sorum var. Başlamadan önce bana ne sormak istediniz? ”

Bu son sunum açılışı güçlüdür, çünkü ne tür soruları olduğunu, ne kadar ilgi duyduklarını ortaya çıkarır. (sorularının kalitesiyle bileceksiniz) ve sizinle etkileşim kurma şansı verir. Bu, onlara bir adım atmak ve bir özellik ve fayda dökümü yapmaktan çok daha iyidir.

Eğer bu kapanışların veya sunum açılış ifadelerinin çok basit olduğunu veya işe yaramayacağını düşünüyorsanız, tekrar düşünün. Onları şimdi kullandığınız şeyle karşılaştırın ve bunları hafta boyunca denemeyi taahhüt edin. Kapanış çağrılarınızın ve satış sunumlarınızın ne kadar kolay olacağına şaşıracaksınız.

Gördüğünüz gibi, satış sunumlarınız için hazır olduğunuzda ve hazır olduğunuzda, ne kadar güvenilir ve başarılı olacağınızı göreceksiniz.