قاعدة البيانات

Karlı bir niş Online nasıl bulunur

Ne tür bir çevrimiçi işletme geliştirmeye çalıştığınıza bakılmaksızın, belirli bir nişe odaklanmak iyi bir fikirdir.

Ancak kârlı bir yeri online olarak seçmek bazen bir samanlıkta iğne bulmaya çalışmak gibi olabilir. İnternet yoğun bir yer ve online iş sahiplerinin yeni bir internet tabanlı iş kurma konusunda zaman, para ve kaynak harcamadan önce değerli bir pazara giriş yaptıklarını bilmeleri gerekiyor.

Burada karlı bir niş bulmak için 7 ipucu var. Online.

1. Google Suggests

Google'a bir kelime yazdığınızda, enter tuşuna basmadan önce, aradığınız olası kelime öbeklerinin bir listesini görüntüler. Bu otomatik tamamlama özelliği, diğer kullanıcılardan popüler arama isteklerine dayanır. Bir kitle bu maddeyi aradığı için karlı çevrimiçi niş olma olasılığı yüksektir.

2. Amazon

Karlı bir niş online iş ararken Amazon zaten sizin için çok iş yaptı. Eğer bir niş pazar, dünyanın en büyük perakendecilerinde popüler bir yer ise, işlenebilir bir pazar yeriniz olup olmadığını çabucak anlatacaksınız.

3. Dergiler ve Kitaplar

Çevrimdışı bir dünyayı çevrimiçi olarak karlı bir niş aramak için de kullanabilirsiniz. Dergilerin ve kitapların yayıncıları, pazarlama ve طبعة için para harcamadan önce çok fazla araştırma yaparlar. Bu nedenle, bir kitap veya dergi satışı gördüğünüzde, büyük olasılıkla bir üst niş pazarına dayanır.

4. FAQFox.com

FAQFox.com çevrimiçi forumları tarar ve girdiğiniz bir kelimeye dayalı olarak anahtar kelimeleri ve kelime öbeklerini tarar. Anahtar kelimenizle alakalı başlıkları, bağlantıları ve soruları listeleyecektir. Aynı problemi, ürünü ya da hizmeti anlatan pek çok insan gördüğünüzde, online olarak karlı bir niş olduğunu gösterir.

5. Udemy.com

Bu web sitesi, insanların kurs ve eğitim aldıkları piyasaları göstermektedir. En popüler kursların listesini görmek için bilgi veritabanını kullanabilirsiniz. Bu, insanların aslında ne için para ödüyor olduklarını bulmak için harika bir yoldur.

6. Ask Technorati

Bu web sitesinde niş konularınızı arayabilirsiniz. Eğer çok sayıda sonuç varsa, muhtemelen karlı bir çevrimiçi niş demektir.

7. Yarışma

Bir pazarda çok rekabetçi olan çok sayıda işletme varsa, başarılı olmanız zor olacaktır. Bununla birlikte, eğer rekabet yoksa, bunun geçerli bir pazar olmadığını gösterir. Niş isminizi Google'a yazın. Arama ile ilgili reklamlar varsa, bu iyi bir işarettir. Bu, şirketlerin pazara para harcayabilecek kadar kârlı oldukları anlamına gelir. Şimdi çabalarınızı o pazarın iyi tanımlanmış bir segmentine odaklamanız gerekiyor.