قاعدة البيانات

Kendi Sosyal Medya Uygulamanızı Kurmaya Ne Kadar Maliyetli Olacak?

Sosyal ağ kavramı dünyayı değiştirdi. Ve teknoloji kendini her gün güncellemeye devam ederken, rekabette devam etmek zorlaşıyor. Uygulama geliştirme daha önce hiç olmadığı kadar yükseldi. Daha fazla ve daha fazla girişimci, sosyal ağlarını veya mobil uygulamalarını piyasaya sürmeye hazırdır. Bu yetenekler arasında daha derine nüfuz edebilenler bile gece milyarderleri haline gelmiştir.

Şimdi soru şu, sosyal ağ uygulamanızı vurmak için ne gerekiyor? Facebook, Twitter, Instagram, Pinterest vb. Gibi ürünlerle gelmek için ne kadar yatırım yapılması gerekiyor? Bununla birlikte, özel fiyat teklifleri için en iyi mobil uygulama geliştirme şirketini kullanmaya başlamadan önce, birkaç zorunlu faktör hakkında net bir bilgiye sahip olmanız gerekir. Örneğin, temel özellikler, kişiselleştirme, uygulamanın yapılacağı platform vb. Burada nasıl bir yol izleyeceğiniz:

Hedef kitlenizi belirleyin Kiminle yemek yapmak istersiniz? Son kullanıcılarınızı tanımlayın ve onların ihtiyaçlarını anlamaya çalışın. Ortak kitlenin hayal kırıklıklarını keşfedin ve büyük ölçekte temyiz edecek bir şey oluşturun. Örneğin, ergenlerin ailelerinin takılmasından bıktıkları ve arifenin Facebook'taki hesabına düştüğü zaman, Snapchat, kaybolan mesajlarla çok fazla anonimlik ve daha az kamusal paylaşım önerisinde bulundu. Kapsamlı pazar araştırması ve birkaç doğrudan anket hile yapacak. Ancak, zaman zaman biraz bunaltıcı olabileceğini unutmayın. Ama merak etmeyin. Sen geçeceksin.

Doğru platformu düşünün Bir web uygulaması, mobil uygulama veya her ikisini de oluşturmak ister misiniz? Bir sonraki soru iOS veya Android kullanıcıları için olacak mı? Kararınız, hedef pazar tercihlerinize bağlı olacaktır. Ancak, web uygulamasının, mobil uygulamalarla karşılaştırıldığında geliştirilmek için biraz daha uzun sürmesi gerekiyor. Ayrıca, iki uygulama sürümünü de düşünüyorsanız. çapraz platform geliştirme, daha fazla zaman ve tabii ki daha büyük bir bütçe alacaktır. Yerel bir platformdaki Android uygulamaları, iOS'a kıyasla% 40 daha fazla kod içerir ve% 30 daha fazla zaman alır. En iyi uygulama geliştiricileri ve Kuzey Amerika'nın diğer bölgelerini işe almak, saatte yaklaşık 150 dolar, Hindistan ve Doğu Avrupa'dan ise yaklaşık 30-50 dolar ücret alıyor.

Kullanıcı Deneyimi önemlidir Uygulamanız sadece göze hoş gelen ve kullanımı kolaysa çekici olabilir. Tasarım ve kullanılabilirlik kendini açıklamalıdır. Uygulama mağazasını basan sayısız uygulama sayesinde kullanıcılar, kötü UX’ler varsa uygulamanızı kullanmaya son verecek. Geliştiricinizden yapıya dikkat etmesini isteyin – wireframing -prototype – ve son olarak tasarım ve kullanılabilirlik prensiplerini ekleyin. Yapısal veriler için iyi desteklenen bir MySQL veya PostgresSQL veritabanı ile başlayın. Facebook, Twitter vb.

Uygulamanızın Özellikleri Kolay kayıt gibi kullanıcıların temel özellikleri, kullanıcıların kişisel bilgileri ekleyebilmeleri, düzenleyebilmeleri ve silebildikleri, kişisel bilgileri ve tercihleri ​​yönetebildikleri, tek tıklamayla hashtag'lar ve rastgele sözcükler, iletişim kurmak için yeni kullanıcıların seçimleri, özel mesajlaşma, haber akışı, çoklu dil desteği, medya içeriği gönderme, kendini ifade etme araçları, coğrafi etiketleme ve benzerleri hakkında davet, iletişim içe aktarma, arama çubuğu ve algoritma .

Zamana göre pazar ve maliyet Geliştirmenin maliyeti, uygulamanızın karmaşıklığına, platformuna ve özelliklerine göre kesinlikle değişecektir. Bununla birlikte, tespit edilmesi gereken iki ana faktör vardır: saatler gerekli ve saatlik maliyet. Sonraki Web'de listelenen birkaç maliyet tahminidir:

 1. Twitter benzeri uygulama: $ 50,000 – $ 250,000
 2. Instagram klonu: 100.000 $ ila 300.000 $
 3. WhatsApp messenger: $ 125,000 – 150,000 $ [19659009] Pinterest: yaklaşık 120.000 $
 4. Snapchat: 75.000 $ – 150.000 $
 5. Asma: 125.000 $ ve 175.000 $

Zaman geldiğinde, sizin için MVP inşa etmek yaklaşık 2-4 ay sürebilir sosyal medya uygulaması. Çoğu kalkınma şirketi normalde 15.000 dolar – 20.000 dolar arasında ücret alıyor. Bu söyleniyor, burada bir sosyal ağ uygulaması için gereken sürenin başka bir tahminidir:

 1. Android: yaklaşık 500 saat.
 2. iOS: yaklaşık 400 saat.
 3. Arka uç: yaklaşık 500 saat.
 4. UX / UI: Yaklaşık 200 saat
 5. QA: 230 saat yaklaşık.
 6. PM: 150 saat yaklaşık.
 7. Toplam süre: 1400 saat yaklaşık. Bir platform için

Yerel uygulama için tipik olarak arka uç için 10 hafta ve ön uç geliştirme için 8 hafta gerektirir. Bununla birlikte, tüm uygulamalar arka uç gerektirmez ve yalnızca geliştirme süresini ve ilgili karmaşıklıkları azaltmak için kullanır.

İstekli bir girişimci olarak, pazarda bir talep oluşturmak ve bu talebi yerine getirmek için tamamen kullanıma hazır bir kutu oluşturmak istersiniz. Muhtemelen bir sonraki Mark Zuckerberg'in yapacağı şey budur. Ancak, kararlarınızı ancak fikrinizin, pazarın gereksinimlerinin ve bütçesinin aktif pazar araştırmasından sonra planlayın.