قاعدة البيانات

Kimlik Hırsızlığı Dolandırıcılığı

Kimlik Hırsızlığı dolandırıcılıkları web’de gelişmeye devam ediyor. Farkında olmanız ve dikkat etmeniz gereken, yüksek talep gören ürünleri (örneğin dijital kameraları) diğer sitelerde veya üreticide bulabileceğinizden çok daha düşük (neredeyse inanılmaz) bir fiyata satıyor gibi görünen herhangi bir sitedir. ; sitesi.

Genellikle, kurbanın mallarını alana kadar hiçbir şey ödememesi söylenir. Dolandırıcılığın arkasındaki kişi, öğeyi meşru bir sitede satın almak için kurbanın adını ve başka bir kişiye ait bir kredi kartı numarasını kullanır.

Öğe gönderildikten sonra, mağdur kredi kartının faturalandırılmasını onaylar veya ödemeyi doğrudan dolandırıcıya gönderir. Dolandırıcı şimdi sizi paranızdan kaçarken çalınan malları alma pozisyonunda tuttu.

Hala çalışıyor gibi görünen başka bir aldatmaca, kredi kartı şirketinizden, internet servis sağlayıcınızdan, Paypal'dan veya Ebay'dan biri olduğunu iddia eden biri tarafından e-posta yoluyla iletişim kurmak.

Dolandırıcı, dosyalarının hacklendiği, veritabanı düştüğü veya birisinin hesap bilgilerinizi çalmaya çalıştığı ve hesap bilgilerinizi doğrulamak istediği için hesap bilgilerinizin doğrulanması gerektiğini belirten bir mesaj gönderecek hesabını koru. The con artist daha sonra hileli masrafları gerçekleştirmek için hesabınızı "doğrulamak" için sağlanan bilgileri kullanır.

AOL veya Ebay gibi bir şirkete ASLA zaten sahip olduğu kişisel bir bilgiyi ASLA vermeyiniz. İletişim kurulduğundan şüpheleniyorsanız, herhangi bir kişisel bilgi vermeden önce şirketle kendiniz başvurun.