قاعدة البيانات

Kimlik Hırsızlığı Nasıl Durdurulur – Bu Yıl 9 Milyon Mağdurdan Biri Olmaktan Kaçının!

Bu makale, kimlik hırsızlığının nasıl durdurulacağına bakacak. Her yıl 9 milyona kadar Amerikalı bu korkunç suçun kurbanı oluyor. Bu, adınızla yenilenmiş bir daireye sahip olmakla suç işleyen birine isminizi ve ehliyetinizi veren her şeyi içerir. Gördüğünüz gibi, kimlik hırsızlığını nasıl durduracağınız bu gün ve bilgisayar kayıtlarının yaşı açısından büyük bir endişe kaynağı olmalıdır.

Yapmak istediğiniz ilk şey, bilgilerinizi kendiniz olabildiğince iyi koruduğunuzdan emin olmak. Buna aşağıdakiler dahildir:

o Sosyal güvenlik kartınızı taşımayan
o Yabancı kredi kartı taşımayan
o Farklı bilgisayar sitelerinde farklı şifreler kullanma
o Harfler, sayılar ve özel simgeler içeren karmaşık bir şifre kullanma

o Tüm kağıtları tanımlayıcı numaralar ve bilgilerle parçalama
o Sadece güvendiğiniz çevrimiçi ödeme yöntemlerini kullanarak
o Siz aramayı başlatmadığınız sürece, bilgilerinizi telefonla asla vermeyin

Kimlik hırsızlığı durdurma arayışında.

Görüyorsunuz, suçlular en iyi çabalarınızdan bir adım önde duruyor gibi görünüyor. Bilgisayar korsanları ve kimlik avcıları sürekli veritabanlarını hacklemek ve bilgi almak için yeni yollar ile geliyor.

Kredi raporunuzu düzenli olarak izleseniz bile, her şeyin üzerinde kalamazsınız.

Bu nedenle, bir kimlik izleme servisinin hizmetlerini kullanmak iyi bir fikirdir. Kimsenin kişisel bilgilerinizi çalmadığından emin olmak için kredi raporlarınızı, devlet kayıtlarınızı, hizmet kayıtlarınızı ve daha fazlasını kontrol ederler. Eğer bu bilgilerden ödün verilmezse ve kimlik hırsızlığıyla ilgili bir durumunuz varsa, problemi çözmek için finansal sorumluluğun yüzde 100'üne sahiptirler, bu yüzden bunun olmasına izin vermemek için bir teşvikleri var.

Kimlik hırsızlığının nasıl durdurulacağı.