يونكس / لينكس

Kitap İnceleme – Murach'ın NetBeans ile Java Başlangıç

Murach'ın Java'yı NetBeans ile başlattığı kitap, NetBeans IDE'nin yardımıyla Java'nın tüm yönlerini ayrıntılı olarak inceliyor. Kitap beş bölüme ayrılmıştır. İlk bölüm, Java ve NetBeans'in kısa bir özetini sunmaktadır. Sınıfların ve yöntemlerin kullanımı dahil olmak üzere Java kodu yazmak için gerekli adımları öğreneceksiniz. 4. Bölümde, kendi sınıflarınızı ve yöntemlerinizi ayrıntılı olarak yazmak için gerekli süreci öğreneceksiniz.

Bölüm 5'de nesne yönelimli bir uygulamayı yapılandırmak için gerekli adımları öğreneceksiniz. Bölüm 1'deki son bölüm, Bir uygulamayı test etme ve hata ayıklama

Bölüm 2, kod örnekleri yardımıyla kontrol ifadelerine ek olarak ilkel türlerin, operatörlerin, dizelerin, dizilerin kullanımını inceler. Bölüm 3'teki bölümler, Kalıtım, Arayüzler, İç sınıflar, Numaralandırma ve belgelerin kullanımına ilişkin ayrıntılı bir genel bakış sunmaktadır.

Bölüm 4, koleksiyonların, jeneriklerin, lambdaşların, verilerin ve zamanın kullanımını incelemektedir. Ayrıca Girdi / Çıktı ve iş parçacığı ile çalışmaya ek olarak istisnaları işlemek için gerekli adımları da öğreneceksiniz.

5. bölümdeki JDBC de dahil olmak üzere MySQL veritabanı kullanımı ile ilgili adımları öğreneceksiniz. 5. bölümün son iki bölümü inceleyiniz. Java Swing kullanarak GUI geliştirilmesi. Kitap, hem Windows hem de Mac OS X'te Java kurulumuyla ilgili yönleri kapsayan iki ek içermektedir.

Her bölüm perspektif adı verilen bir bölümle sona erer ve ayrıca madde işaretli özet içerir. Yazarların özeti sundukları yolu çok beğendim. Okuyucular hızlı bir şekilde gerçekleri öğrenebilecekler.

Sayısal formatta egzersiz soruları içerir ve bunlar belirli eylemler yapmanızı ister. Egzersizleri son aşamaya kadar belirtildiği gibi tamamlamak için her satırı okumanız gerekir. Benim açımdan, bu sorular öğrencilere bilgiyi hızlıca kavramaya yardımcı olacak.

Egzersizleri tamamlamak için yayıncıların resmi web sitesinden örnekler indirmeniz gerekiyor. Murach ayrıca, PowerPoint slaytlarına, MCQ'lara ve daha fazlasına sahip bir Eğitmen CD'si de sunuyor.

Java kullanarak mobil uygulamaların geliştirilmesinde ayrı bir bölüm görmek istiyorum. Kitap, Java programlamasının temel kavramları hakkında bilgi sahibi olan geliştiriciler için çok faydalı olacaktır. Yazarlar NetBeans'i kullanarak kavramları inceledikleri için, yeni başlayanlar bunu zor bulacaktır. Ancak, Java'da temel bilgileri kazandıktan sonra kitaptan yararlanabilecekler.

Hiç şüphesiz, Murach Publishing tarafından NetBeans ile Java'ya başlamak öğrenciler için mükemmel bir arkadaştır. Eğitmenler, eğitim vermek için kitabı kullanabilirler. Ayrıca, firmalar referans amaçlı kitapların birer kopyasını raflarında saklayabilirler.