SEO

Kolay Arama Motoru Optimizasyonu – Kalite Geri Bağlantıları Hakkında

Başka sitelerin size bağlantı vermesini sağlayabiliyorsanız, anahtar kelime öbeğinizin altında en iyi optimizasyonu alacağınızı duymuş olabilirsiniz. Bu doğru. Google, kendisi tarafından bir ada, bir ada görür ve "Bu site çok önemli olmamalı çünkü hiç kimse bunun hakkında konuşmuyor" diye düşünüyor.

Dolayısıyla işiniz, geri dönüşler veya diğer sitelerden sitenize bağlantılar almaktır. Arama motoru sıralamasının zirvesine ulaşmanın en iyi yollarından biri.

Fakat bütün bağlantılar eşit değil. Geri dönüşler hakkında nasıl düşünmek istediğiniz:

1. Anahtar kelimelerinizin bağlantı için çapa metninde olmasını istersiniz. Kullandığım bir örnek, İngilizce Sheepdogs eğitimi hakkında bir siteniz olabilir ve "İngilizce Sheepdogs eğitimi" ifadesi için optimizasyon yapıyor olabilirsiniz. Biliyorsunuz, bazen "Buraya Tıklayın" ve "Buraya Tıklayın" diyen linkler mavi bölümdür – bağlantı nedir? Bu durumda, web sitenize bağlı olan gerçek metin "İngilizce Sheepdogs eğitim" istiyorum.

2. İdeal olarak, sitenizin bağlantılarının sitenize benzer sitelerden olmasını istersiniz. Burada, size bağlantı veren siteler, İngilizce Koyun Köpekleri veya eğitim köpekleri veya genel olarak İngiliz Çoban Köpekleri eğitimi hakkındaysa, en iyi sonuçları elde edeceksiniz. Google, sizinkiyle benzer bir site gördüğünde, "Site A'nın bu konuyla ilgili olduğunu ve Site B'ye bağlı olduğunu düşündüğü için, Site B'nin de bu konuyla alakalı olma şansının daha yüksek olduğunu düşünüyor."

3. En iyi bağlantılar da yüksek yetkili sitelerden. Bu, alanınızdaki daha büyük ve daha iyi olan site anlamına gelir. SEO, "pagerank" adında bir para biriminde çalışır ve bunu tahmin etmenin basit bir yolu, bir sitenin belirli bir miktar "meyve suyu" sahibi olduğunu düşünmektir. Siteye gelen linkler meyve suyuna eklenir ve bazı meyve sularına bağlandığı sitelere verilir. Daha yüksek pagerank içeren siteler (daha fazla meyve suyu), size bağlı olduklarında küçük sitelerden daha çok bu sıralamayı geçer.

Makalelerimin geri kalanıyla ilgili olarak, bu site yöneticilerinin, kendileri için başka site sahiplerine sorun yaşamadan nasıl kendi başınıza nasıl yazılacağına dair bilgi aldığınızdan emin olun!