SEO

Konuk Mesaj SEO'da Nasıl Etkili Olabilir?

SEO talep eden işletmelere giriyorsanız, kaliteli içeriğin çok önemli olduğunu ve bağlantıların daha yüksek sıralamalar elde etmek için en etkili teknikler arasında olduğunu bilmeniz gerekir. Web sitelerinde uzmanlar, bir süredir yazım ve basın bültenlerine daha fazla yoğunlaşıyor ve Panda güncellemesinin tanıtımıyla, bir kaç kişi konuk yayınlarına veya bloglara geçerek bağlantı kurdu.

Konuk Davetini Tanımla

Konukların yayınlanması, başka bir sitede orijinal bir yazma veya blog yayınının yazılması ve yayınlanması anlamına gelir. Çoğu arama motorunun lehine olmayan ücretli linkler ve karşılıklı bağlantılar gibi başarısız stratejilere başvurmak zorunda kalmadan, içeriği karıştırma, bağlantı kurma ve üst sıralardaki sitelerin ve blogların kaliteli bağlantılarını edinmenin en iyi tekniklerinden biridir. Ayrıca, ürünlerinizi veya hizmetlerinizi tanıtmak ve daha fazla müşteriyi sayfanızı ziyaret etmeye ve ödeme yapan müşteriler olmaya teşvik edecek ücretsiz pazarlamaya sahip olmak da etkilidir.

Konuk gönderimi nasıl yapılır?

İlk olarak, misafirlerin yayınlamasına izin veren sitelerin ve blogların bir veritabanını araştırmanız ve oluşturmanız gerekir. Bunları sektöre ve belirli niş kategorilerine göre sınıflandırın. Belirli anahtar kelimeleri ele alıyorsanız, üst sıralarda yer alan blogları bulun ve misafirlerin yayınlamasına izin verin. Bu tür siteler sizin önceliğiniz olmalıdır.

Bir veritabanı oluşturduğunuz anda, yazabileceğiniz ve seçilen blog'lara ve sitelere gönderebileceğiniz beyin fırtınası konseptlerine ve konu başlıklarına başlayın. Konuların listesini kesinleştirin ve olası web yöneticilerini iletmeye başlayın. Bir bağlantı karşılığında sayfalarına konuk gönderileri göndermeye ilginizi göstermek zorundasınız. Bağlantı genellikle yayıncının biyografisinde gösterilir. İçeriğinizin ne kadar iyi olduğunu görebilmeleri için örnek makalenizi web sitesi sahibine gönderin. Yayın yayınlandıktan sonra, diğer sosyal site hesaplarınıza bir bağlantı yayınlayarak viral hale getirin ve bunlara da bir miktar işlem gerçekleştirin.

Birkaç uzman, yazı için de eşlik eden fotoğraflar vermenizi bekliyor. Birkaç sahip, bir gönderi oluşturmadan önce, konuların öne çıkarılması ve yanıtlarına ve iznine dayalı olarak belirli konuların yayınlanmasına izin verecek, buna uygun şekilde devam edecektir.

Önemli hatırlatmalar

  1. Orijinal içeriği kullan. İçeriği yayınlamaya devam edecekleri için diğer uzmanlarla iyi bir itibar ve uyum sağlamak zorundasınız.
  2. İçerik eğitici olmalı.
  3. Araştırmayı doğru bir şekilde yapın ve içeriğinizi gerekirse görüntülerle geliştirin.
  4. İçerik sadece fikir değil, kanıtlara dayandırılmalıdır.
  5. Diğer web uzmanları ve müşterileri ile iyi ilişkiler kurun.
  6. İçerik yayınlandıktan sonra her zaman web yöneticisine minnettarlık gösterin ve katkıları düzenli olarak gönderin. Amacınız bir topluluk kurmak.

Peki, ne bekliyorsunuz? Bağlantılar oluşturma ve diğer web yöneticileri arasında ilişki kurmanın bu etkili ve doğal SEO yaklaşımını deneyin.