SEO

Korkunç Web Tasarlama Hatalar SEO Hurt

Bir web sitesi, çevrimiçi pazarlama hedeflerine ulaşmak amacıyla çok önemlidir. Ve bir web varlığı olmadan bir web sitesi hiçbir değeri vardır, bu nedenle Google'ın kolayca tarayabileceği ve sıralamayı düzleştiren, SEO dostu bir web sitesi tasarlamak önemlidir. Web tasarımı söz konusu olduğunda, bakım yapmamız gereken bazı şeyler vardır; çünkü markanın imajını üreten veya bozan güce sahiptir. Yani, bugün, burada, SEO'yu inciten ortak web tasarımı hatalarını tartışıyoruz, bu nedenle, daha iyi sonuçlar almak için bunlardan kaçınabilirsiniz.

  • Yanlış Üstbilgi Etiketi Uygulaması: İnsanların göz ardı ettiği yaygın hatalardan birisi başlık etiketi eksik ve yanlış uygulanmış. Bununla birlikte, SEO çalışmalarınızı mahvedebileceği için gözardı edemeyeceğiniz ciddi bir kusur.
  • Ağır Resimler: Arama sonuçlarınızı veya SEO çabalarınızı ortadan kaldıran başka bir hata, ağır görüntülerin kullanılmasıdır; sayfa yükleme süresini artırabilir, web sitenizin sıralamasını düşüren çalışma ve kullanıcı deneyimini etkiler. Bu nedenle, web sitesinde yüklemeden önce görüntü boyutunu optimize etmek her zaman iyidir.
  • Yanıt Vermeyen Web Sitesi: Müşterilerinizi uzaklaştırabileceğinden ve şirketinizin müşterilerin önünde çok kötü etkilenebileceğinden, yanıt vermeyen bir web sitesi en büyük web tasarımı hatasıdır. Dolayısıyla, mobil cihazlara yönelik veya yanıt veren web sitesi her zaman gitmeli, bu nedenle, web sitenize bir sürü trafik çekmenize yardımcı olabilir.
  • İnce İçerik: Ziyaretçileri web sitenize çekmek istiyorsanız, onlara bunun için bir sebep vermeniz gerekiyor ve içerik, web sitenizdeki ziyaretçileri web sitenizde başarıyla bulmanıza yardımcı olan tek yoldur. SEO etkileyebilecek ve ziyaretçilerinizin önünde imajınızı kırabileceğinden harika bir web tasarımı oluştururken içerik bölümünü kaçırmadığınızdan emin olun.
  • Sonsuz Kaydırma: Bu günlerde çok popüler olmasına karşın, bu özelliği kullanmanın gerçek yolunu bilmiyorsanız, bu nedenle tabloyu değiştirebilir ve sıralamayı etkileyebilir. Yükleme işleminin kullanıcı deneyimini etkilemesi daha uzun süreceğinden, böyle bir hata yapmamalısınız.

Bunlar, SEO'ya zarar veren ve son derece rekabetçi pazarda markanızın sıralamasını ve itibarını etkileyen genel hatalar. Hatta tecrübelerinden yararlanmanıza yardımcı olan bir SEO uzmanı kiralayabilirsiniz.