SEO

Kötü Arama Motoru Optimizasyonu Uyarı İşaretleri

Web sitenize trafik çekmek için en iyi ve en ucuz yolun, arama motorları ile iyi bir sıralamaya sahip olması yaygın bir bilgidir. İdeal olarak, tüm motorların ilk arama sayfasında listelenmek istersiniz, potansiyel müşteriler nadiren bunun ötesine geçerler.

Sitenizin düzgün bir şekilde optimize edilmediğine dair ilk uyarı işareti, kötü bir arama motoru sıralamanızın ya da hiçbirinizin olmamasıdır. Sitenize ilişkin anahtar kelimeleri yazarken. Yüksek arama motoru sıralamalarını vaat eden pek çok hizmet varken, web sitenizin kendinize bakmak için iyi bir şekilde optimize edilmiş olduğu belli belirsiz uyarı işaretleri vardır.

Web siteniz arama motorlarına kayıtlı mı? Değilse, hemen yapın. Google, Yahoo ve MSN başlıcalarıdır, ancak başkalarıyla da kayıt olmayı düşünürler. Web sitenizin içeriğine yakından bakın. Sitenin görünümü ve içeriğinin ziyaretçilere çekici olup olmadığını sorun. Web sitesinin iyi göründüğünden ve tüm içeriğin ilgi çekici ve okunabilir olduğundan emin olun.

Sunduğunuz ürün veya hizmeti ararken müşterilerinizin kimler olduğunu ve hangi kelimeleri yazacaklarını dikkatlice düşündünüz mü? Kötü arama motoru optimizasyonunun belki de en büyük uyarı işareti, anahtar kelimelerin zayıf kullanımıdır.

En çok kullanılan anahtar kelimeler olan ve bunları web sitenizin içeriği ile başlığında ve meta verilerinde çalıştıran bir araştırma yapmanız gerekir. . Ayrıca, 'Daha fazlası için burayı tıklayın' gibi gereksiz bağlantı metinleri kullanmak yerine bunları web sitenizdeki bağlantılara da eklemeyi deneyin.

Web sitenizin içeriğinin,% 2'den az olmayan iyi bir anahtar kelimeler serisine de sahip olması gerekir. Bunları içeriğinize doğal olarak dahil etmeye çalışın ve birkaç ekstra anahtar kelime için kaliteden ödün vermeyin.

Sitenize geri dönüşleriniz var mı? Aksi takdirde, bunları hemen oluşturmaya çalışmalısınız. Ürün veya hizmetinizle ilgili makaleleri makale dizinlerine göndermek, bunu yapmanın harika bir yolu olabilir. Makaleleriniz ücretsiz olarak yayınlanabilir, ancak sitenize bir geri bağlantı içerecek ve böylece arama motorları arasındaki popülerliğinizi arttıracaktır.

Son olarak, web sitenizi güncel tutun. Sitenize gelen ziyaretçiler yalnızca ekstra çabaları takdir etmeyecek, ayrıca arama motorları web sitelerinin ne sıklıkta güncellendiğini takip edecektir. Bu yüzden onu taze tut.