SEO

Kötü kullanıcı tarafından oluşturulan içerik iyi işletmelere olduğunda

Şüphesiz, kullanıcı tarafından oluşturulan içeriğin (UGC) yükselişi, dijital çağın en zorlayıcı fenomenlerinden biridir. Her gün insanların gözden geçirme, görsel hikaye anlatımı, tweets ve diğer içerik türleri aracılığıyla yayıncı olma yeteneği, tüketiciler ve işletmeler arasındaki oyun alanını eşitledi ve milyonlarca kişiye ses verdi. Ancak, tüm UGC'ler kaliteli içerik değildir – bu kötü bir şekilde tasarlandığında ve oluşan UGC'nin bir işletmenin dijital gayrimenkulünde göründüğü bir sorundur. Başka bir yolla: hiçbir perakendeci, markanın Google My Business (GMB) sayfasında amatör bir müşteri tarafından yayınlanan, vitrininin kötü şekilde kırpılmış ve düzensiz bir fotoğrafını görmek istemiyor. Ancak, tüketici içeriği kötü bir işe kötü bir şey geldiğinde, marka ilişkilendirme zorunluluğu yaşar ve marka bunu düzeltmenin her zaman kolay yollarını bulamaz. İşte birkaç örnek:

Resimler

İşletmelerin karşılaştığı en sıkıntılı sorunlardan biri, kullanıcı tarafından gönderilen fotoğrafların GMB sayfalarına yüklenmesi. David Mihm kısa süre önce tweetledi, “# 1 KOBİ endişesi duyuldu kulak misafiri = = İşletmemin (kullanıcı tarafından gönderilen) fotoğrafları korkunç. Onları nasıl uzaklaştırabilirim? ”Örneğin, Chicago'nun kuzeyindeki bir bakkalın GMB'sinde bulacağınız ideal olmayan resimler:

Hiçbir şey demiyor," buraya alışveriş yapın " Mağazanın karanlık, bulanık bir atış gibi, değil mi? Ve rastgele ürünlerle dolu bir alışveriş sepetinin kapatılması, ziyaret etmek için her yerdeki alışverişçilere çok az çağrı oluyor. Bu gibi fotoğraflar yükleyen kişilerin çoğunun işi spam etmeye çalıştığını düşünmüyor, ancak nedenleri ne olursa olsun, bu fotoğrafların GMB profillerinde aniden görünmelerini engellemek için güçsüz. En iyi ihtimalle, bir kişinin Google’ın indireceği ümidiyle onları kalitesiz olarak işaretleyebileceğini ümit ediyorlar – ki bu, Google’ın Google’da ve YouTube’da meydana gelen daha ciddi içerik ihlallerini tam olarak polise götürdüğü kesin olarak kesin değil.

Sorular ve Cevaplar forumları

Adından da anlaşılacağı gibi, Sorular ve Cevaplar, kullanıcılara bir işletme hakkında soru sormaları için bir forum vermek üzere tasarlanmıştır ve diğer kullanıcılar bunlara cevap verebilir. Sorular, bir işletmenin tatil için özel saatlerini tutup tutmadığı gibi meşru müşteri sorularını çözebilir. Ancak, bazen bir soru-cevap forumu, bir otomotiv işletmesinin gösterdiği gibi, yararsızdır:

Bu durumda, bir kullanıcı bir işletmenin saatlerinde netlik istemektedir. Sağlanan ilk cevap sadece belirsiz değil, muhtemelen yanlış. İkinci cevap ise cevap değil.

Ekranı aşağı doğru kaydırırken, daha doğrudan ve doğru bir cevap veren bir kullanıcının (mağazanın saatlerinin 6'da kapandığını gösterdiğini) gördüm, ancak ilk cevap değildi (kadar) Daha sonra onu oyladım)

Peki burada ne veriyor? Muhtemelen devam eden, kullanıcıların ürettikleri içeriğin hacminden ötürü kendilerine daha fazla puan vermek ve Google'da otoriteler olarak daha üst sıralarda yer almak için cevapsız, hatta yararsız olanlar bile giriyor olmalarıdır. Ancak daha fazlası daha iyi değildir.

Google, Google’ı otomatik olarak Google’ı geliştirmek için bazı adımlar attı Google incelemelerinde bulunan içeriğe dayanarak yanıtlarını önerdi. Bu, müşterilerden inceleme talep etmenin her zamankinden daha önemli olmasının bir başka nedeni. Ne kadar çok inceleme yaparsanız, müşterinizin sorularını yanıtlayabilecek içeriğe sahip olma olasılığınız o kadar yüksek olur. Bu da bizi Google'da bulunabilecek son kötü UGC örneğine götürür.

Yorumlar

Yorumlar, elbette, bir işletmenin itibarını ve önemini oluşturmak için temel teşkil eden popüler bir içerik paylaşım biçimi haline geldi. yerel arama için sıralama sinyalleri olarak. İncelemeler, herkesin bir işi anlaması ve işletmelerin müşterileriyle diyalog kurması için zorlayıcı araçlar olmaya devam ediyor. Bildiğimiz gibi, gözden geçirmeler kendi zorluklarını ortaya çıkarır ve bir işletmenin iyi belgelenmiş yollarla ele alabileceği olumsuz incelemelere değinmiyorum. Tıpkı sorunlu olduğu gibi, konu dışı örneğin bir işletmenin kontrolünün dışındaki sorunları tartışan bir müşteri (örneğin, trafik koşulları veya hava durumu), anlaması zor yorumlar yazan bir müşteri gibi kötü yazılmışlar) veya soru-cevap için daha uygun olan puanlar

Yapmanız gerekenler

Ne yazık ki, GMB gibi platformlardaki işletmeler gün geçtikçe daha da zorlaşan birkaç sorunla karşı karşıya kalıyor: [19659015] UGC'nin yükselişi – kendi içinde iyi bir şey – UGC'nin hacmi bir işletmenin bunu yönetme yeteneğini aştığında bir gerginlik yaratır.

  • Google gibi platformlar, düşük kaliteli UGC'yi ele almak için kaynaklardan yoksundur.

Bu sorunların yakın zamanda ortadan kalktığını görmüyorum. İşletmelere şunu öneririm:

  • En önemli platformlarınızı izleyin ve şüpheli UGC içeriğini nasıl kullanacağınıza ilişkin bir triyaj oluşturun. Bu sıraya göre öneririm: 1) incelemeleriniz ününüz üzerinde en büyük etkiye sahip oldukları için; 2) arama görünürlüğündeki artan önemi nedeniyle fotoğraflar; ve 3) Soru-Cevap içeriği. Ve GMB sayfanızı, yerel aramalar için en kritik sıralama sinyali olduğu göz önüne alındığında izlemek için öncelikli platformlar listesine yerleştiririm.
  • Çalışanlarınızın, gözleriniz ve kulaklarınız gibi davranmasına, içeriği izlemesine ve konu dışı işaretlemesine güvenin yorum ve tartışılabilir kalitede içerik. Herkesi aynı sayfaya sokun ve onlara iyi UGC'yi nasıl değerlendirebileceklerini ve kötü UGC'yi nasıl işaretleyebileceklerini gösterin.
  • Google ile yakın bir ilişki geliştirin veya sahip olan bir ortak bulun. Google dinliyor. İşletmeler istediği kadar hızlı hareket etmiyor, ancak şirket kullanıcı deneyimini en iyi şekilde yapmak için her türlü motivasyona sahip. Düşük kaliteli UGC kimseye yardımcı olmaz
  • Markanızın içeriğini çevrimiçi olarak izlemenize ve yönetmenize yardımcı olacak otomatik bir araç düşünün

Markanızda GMB gibi sitelerde tam bir güç bulunmayabilirsiniz. Ancak, bu konuda etkili olabilirsiniz.


Bu makalede belirtilen görüşler konuk yazarlara aittir ve Arama Motoru Ülkesi'ne dahil değildir. Personel yazarları burada listelenmiştir.


نبذة عن الكاتب

Adam Dorfman, 20 yıldan fazla deneyime sahip bir teknoloji ve dijital pazarlama uzmanıdır. Uzmanlığı, ürün ve mühendislik ekiplerini ölçeklendirmenin yanı sıra ürün geliştirmenin tüm yönlerini kapsar. 1999'dan beri SEO ve Yerel SEO alanında yer aldı. 2006'da Adam, SIM Partners'ı kurdu ve şirketlerin birden fazla yerde müşteri ilişkilerini çekme ve büyütme sürecini otomatikleştirmelerini mümkün kılan bir işletme oluşturmaya yardımcı oldu. Adam şu anda Reputation’da ürün direktörü ve ekipleri konum tabanlı pazarlamayı itibar yönetimi ve müşteri deneyimi ile birleştiriyor. Adam, Search Engine Land gibi yayınlara düzenli olarak katkıda bulunuyor, Moz'un Yerel Arama Sıralaması Faktörleri anketine katılıyor ve Search Marketing Expo (SMX) West ve Search of State gibi arama pazarlaması etkinliklerinde ve HIMSS gibi sektöre özgü olaylarda düzenli olarak konuşuyor. . Twitter'da @ phixed izleyin.