SEO

Kötü Mahallesi – Kim Onlar?

Sitenizin bile kötü bir mahalleye sahip olabileceğini biliyor musunuz? Kötü mahallenin ne anlama geldiğini biliyor musun? Peki, bu makale size kötü mahalleler hakkında blog yazarlarını anlatacak. Ve bu tür bir mahalleyle karşılaşırsanız bilmeniz gereken şeyler.

Öncelikle, kötü mahallenin ne olduğunu tanımlamamız gerekiyor. Kötü Mahalle, sitenize bağlanan ve Google tarafından cezalandırılan veya yasaklanan sitelerdir. Sözünü ettiğim site etik olmayan teknikler gibi anahtar kelime doldurma, kopya içerikler veya orijinal veya benzersiz içerik barındırmayan siteler (19459003) kullanan sitelerdir. gizli metin bağlantıları, kapı sayfaları, makine tarafından üretilen sayfalar ve daha fazlası.

Uygun bir çevrimiçi ilişkiye sahip olmak veya "kötü mahalle" olarak adlandırdığımız şey başarısız bir web sitesinin veya blog'un nedenlerinden biri olabilir. Diğer nedenler, blogunuzun sanal alan etkisi و nedeniyle optimizasyon nedeniyle olmasıdır.

Kötü komşulardan kaçınmanız için bazı yollar var. Yapmanız gereken ilk şey, sitenizi ve size bağlantı veren siteleri dikkatli bir şekilde analiz etmektir. Bu analiz sayesinde hedeflerinize ulaşamamanız konusunda bir fikriniz olabilir. Sitenizi optimize ettiğinizi düşünüyorsanız, anahtar kelimelerin bazılarını, aşırı maddeleri ve kötü komşularınızdan dolayı bu bağlantıları kaldırmanız ve hoşça kal demek gerekiyor.

Bu bağlantıların sitenize yardımcı olabileceğini biliyorum ve Google'daki sıralamalarınız için en önemli öğelerden biri. Bu linkler gelen ve giden linkler olarak adlandırılır. Gelen bağlantılar, diğer sitelerden sitenize gelen bağlantılardır ve Giden bağlantılar, sitenizden diğer siteye gelen bağlantılardır. Daha fazla gelen bağlantılar daha iyi ve diğer yandan ise çok fazla giden bağlantılarınız varsa o kadar iyi değil.

Sitenize bağlanan kişi kötü bir komşu ise, sırtınızda böyle bir ağrı olabilir. Daha önce bahsettiğim etik olmayan teknikleri kullanan kötü komşular. Ne yazık ki, sitenizin Google tarafından cezalandırılmasına neden olabilir. Google'ın sitenizi özellikle kötü komşularınızdan kaynaklandığını bilmediğiniz takdirde cezalandıracağını haksızlık olacağını biliyorum. Arama Motorları, etik olmayan tekniklere tahammül etmek istemezler, bu yüzden onları cezalandıracaklardır.

Ancak, bu kadar endişelenmenize gerek yok çünkü Google gibi Arama Motorları, bu kötü bağlantılarla herhangi bir kontrolünüz yoksa sitenizi cezalandırmayacaktır. Neden böyle söyledim? Çünkü bu gelen bağlantılar ile herhangi bir kontrolünüz yok. Bu siteyi veya bu bağlantıyı yapan web yöneticisinin sahibi sizsiniz değil. Bu gelen bağlantılar sitenize geldikleri yere zarar vermeyecek. Ancak, bu kötü komşularınızla giden bağlantılarınız varsa veya örneğin sitenizin cezalandırılacağı zaman için o siteye oy verirsiniz.

Artık kötü bir komşunun niteliğinin ne olduğunu biliyorsunuz, şimdi sitenize bağlantı veren siteleri kontrol etmeye başlayabilirsiniz. Kötü bir komşu olup olmadığını kontrol etmenin bir yolu veya site Google tarafından cezalandırıldıysa "site: domainname.com" yazarak, "domainname.com" adresini kontrol edeceğiniz sitenin URL'sidir.

Özellikle bir sürü bağ bağlantınız varsa bunu kontrol etmenin başka yolları vardır. Bazı popüler CEO'ların http://www.badneighborhood.com 'yı kullanmaları tavsiye edilmiştir. Bu, giden bağlantılarınızın her birini otomatik olarak kontrol eden bir sitedir.