SEO

Küçük İşletme Sahipleri İçin Düşük Maliyetli SEO Hizmetleri ve Önerileri

Küçük işletme sahipleri, çevrimiçi pazarda yapılacak büyük iş ve para olduğunu iyi biliyorlar. Bu nedenle, Google Arama Trendleri'ne göre, arama motoru optimizasyonu (SEO) ile ilgili sorguların arama hacmi 2004'ten beri artmaktadır. Bu talebe cevap olarak birçok yeni SEO şirketi dünyanın dört bir yanına yayıldı ve yeni bir endüstri doğdu. Sorun, arama motoru optimizasyonunun genellikle çok pahalı olmasından dolayı, küçük işletme sahipleri SEO ve web sitesi pazarlamacılığı dış kaynak kullanımı fikrini araştırıyorlar. Çoğu küçük işletme sahiplerinin veya yöneticilerinin, denizaşırı SEO uzmanları için özel bir tercihi yoktur; Sadece Pakistan ve Hindistan gibi ucuz SEO servislerini sunuyorlar.

Bu planın iniş çıkışları var. Birincisi, pazarlama yöneticiniz arama motoru optimizasyonu konusunda iyi bir fikir sahibi değilse, dış kaynaklı ekibi yönetmek için çok zor bir zaman geçirecektir. Bu meydan okuma, Amerika'da yerleşik küçük işletme sahipleri ve onların deniz aşırı SEO yüklenicileri arasında sıklıkla bulunan iletişim engeli ile büyülüyor. Bütün bu fikir gerçekten felaket için bir reçetedir. Neyse ki, işletme sahibi veya yöneticisinin web sitesine trafik çekmesine ve satışları önemli ölçüde artırmasına izin verecek başka seçenekler de var.

İyi haber şu ki, bu yazarın görüşüne göre yeni bir eğilim var. Görünüşe göre daha fazla İngilizce konuşuluyor (çoğunlukla Amerika Birleşik Devletleri, İngiltere ve Avustralya), SEO şirketleri ucuz ve uygun fiyatlı hizmetler sunuyor. Bu da herhangi bir iletişim probleminin zorlukları olmadan ekonomik ama etkili SEO hizmetleri için artan talebe cevap olarak olabilir. Bahsetmemek gerekirse, arkadaş canlısı denizaşırı müteahhitlerimiz ABD’dekilerden farklı uyku zamanlarına sahiptir. Bu nedenle, ülkenizde normal iş saatlerinde konuşabileceğiniz bir SEO firmasıyla gitmeyi kesinlikle öder. SEO şirketinizle uzun vadeli bir iş ilişkisi kurmayı planlıyorsanız bu durum özellikle geçerlidir.

Düşük maliyetli SEO hizmetleri iki nedenden dolayı düşük maliyetli olabilir. İlk sebep, SEO kampanyalarınızda çok fazla zaman harcamak değil, dolayısıyla düşük maliyettir. Kaliteli linkler bulmak ve kaliteli SEO içeriği oluşturmak için zaman harcamak yerine, yazılım sadece hızlı sıralamalar için kullanılır. Buradaki problem, bu tür bir SEO modeli kullanıldığında sonuçların tahmin edilemez olmasıdır. Bazı şirketlerin SEO hizmetlerini bu kadar ekonomik hale getirebilmelerinin ikinci nedeni, halihazırda kaliteli içerikle birlikte temin edilen web siteleri ağını içeren mevcut bir altyapıya sahip olmalarıdır. Tabii ki uzman olmayan sadece birkaç SEO şirketi web sitesini ziyaret ederek farkı bilmek zordur, ama neyse ki belirli bir SEO şirketi hala uygun iken tamamen yetkili bir başka göstergesidir. Bir garantiye bakın ve gerçek bir garanti olduğundan emin olun.

Dikkat edin. Bazı şirketler, siz rütbe olmadıkça sizi ücretlendirmeyeceklerini söylerler. Daha sonra, "sıralama" nın Google'da sayfa iki ve üçüncüsü olduğunu öğrenirsiniz. Şirket, bir sayfa sıralamasını garanti etmedikçe, garantili SEO hizmetleri için hiçbir zaman ödeme yapmamalısınız. Ayrıca, "garantili" sıralamalar sunan bazı şirketler, sitenizin zaten sıraladığı anahtar kelimeler için sizi ücretlendirir. Bu bana otoyol soygununa benziyor. İyi haber şu ki gerçekten orada% 100 garantili sıralaması ile ucuz SEO hizmetleri sunan bazı iyi şirketler var. Benim tavsiyem, alışveriş yaptığınızdan emin olmak ve orada sizi bekleyen bazı iyi anlaşmalar olduğunu bilmek.