SEO

Küçük İşletme SEO: Küçük İşletmeler için 2 En İyi SEO Uygulaması

Yeni başlayan birçok küçük işletme için, birincil başlangıç ​​meşguliyetleri web sitelerini oluşturup yayınlamayı da içeriyor. Çevrimiçi varlıklarının devasa satış potansiyelini fark etmelerine rağmen, küçük işletme SEO'ları kullanılmadığı takdirde sınırlı kalacaktır.

İşletmenizin arama motoru optimizasyonu sayesinde hem ziyaretlerden hem de müşterilerinden gelen trafikten web sitesi trafiği kazanabilir. sitenizi daha popüler hale getirmeye ve online olarak hedef müşterilerinize ulaşmaya yardımcı olun.

Hala bir SEO şirketi kullanmakla ilgili bazı bütçe sorunları yaşıyorsanız, bu anı hala imkansız görünebilir, ancak iyileştirmede kullanmanın bazı yollarını bilmek istersiniz. çevrimiçi varlığınız ve benimsediğiniz uygulamaların sürdürülebilir olmasını sağlamak için, başlamanıza yardımcı olacak birkaç SEO ipucu sunuyoruz:

Kalite İçeriği

Son zamanlardaki panda algoritması güncellemesiyle Google, düşük kaliteli içeriği hedefliyor. . Sonuç olarak, arama motoru, arama sayfalarında yüksek kaliteli içerik yüksek sıralar verir. Yine, argüman içeriği kraldır ve işletmelerin kaliteli içeriği gerçekleştirebilmeleri için iyi bir şey sürdürülebilir başarının anahtarıdır. Kullanıcılar, sonuçlar aradıktan sonra kaliteli içerik beklentileri karşılanmadığında hemen çıkacaktır.

SERPS'de sayfa sıralamasında arama motorlarının kullandığı metrikler de değişmiştir. Arama motorları sosyal sinyalleri arar, bu da bir çok beğeni veya takip sayısı gösteren belirli bir içerik parçasına daha fazla ağırlık verdikleri anlamına gelir. Diğer metrik arama motorları aşağıdakileri dikkate alır: hemen çıkma oranı, ziyaretler ve sayfaya bağlantılar.

Sıkı bütçeyle, kaliteli içeriğe odaklanmaya ve müşterilerin aradığı soruları araştırmaya başlayabilirsiniz. Bu bilgilerle, kalite standartlarını karşılayan içerikler sunmaya başlayabilir ve bu soruları yanıtlayabilirsiniz. Voila, zaten içerik pazarlama stratejinizin temelini oluşturuyorsunuz.

Yapı Kalitesi Bağlantıları

Linkler, motor sıralamasında arama yapmak için önemlidir. Düşük kaliteli bağlantıları ve aşırı optimizasyonu hedefleyen penguen güncellemesiyle, Google’ın bağlantı ağıyla ilgili sıkı politikasını takip etmeyenler cezalandırılmaya mahkumdur. Yapı kalitesi bağlantıları, blogger erişimi kullanımıyla sağlanabilir. Artık etkin olmayan bağlantı kurma taktikleri arasında dizin gönderimleri, düşük kaliteli bağlantı ağları, sosyal kitap işaretleri ve makale gönderimleri yer alıyor.

Blogger ağı, diğer yasal ilişkilerle ilgili daha fazla ilişki kurabilmeniz için kullanabileceğiniz daha meşru küçük işletme SEO'sudur. blog sahipleri Güvenilir olan bu ağ sayesinde, web sitesi sahipleri ağa dahil edilebilecek içerik fikirlerini belirleyebilirler. Sonuç olarak, blog sahipleri yalnızca kaliteli değil, kaliteli bir bağlantı karşılığında ücretsiz içerik alırlar. Linkler, arama motorları tarafından, sayfaların önemli ve popüler olduğunu gösteren oylar olarak sayılır. Ayrıca önemli bir taktik, bir web sitesinin bağlantı profilinin doğal görünmesini sağlayan bir bağlantı varyasyondur.

Bunlar sadece iki temel küçük işletme SEO'sudur – kaliteli içerik ve yapı kalitesi bağlantıları üretmektedir. arama motoru platformlarında iş sıralamanız. Diğer stratejiler, sayfa optimizasyonu ve sosyal sinyaller gibi önemlidir. Ancak, SEO çabalarınızı kaliteli içerik ve yapı kalitesi bağlantıları ile sürdürmenin temellerini ön planda tutarak, algoritma güncellemelerinin bir sonraki aşamasındaki hayatta kalma oranınız artık sürdürülebilir görünmektedir.