SEO

Küçük İşletmeler İçin 10 Önemli SEO İpucu

Küçük bir çevrimiçi ticarete başladıysanız ve üçüncü bir taraf için SEO hizmetleri dış kaynak sağlayacak konumda değilseniz, burada uzman bir bilgi gerektirmeyen ve uygulamak için basit ve ücretsiz olan bazı ipuçları verilmektedir.

Kalite İçeriği

İçerik, başlangıç ​​işinize yönelik web sitesi trafiğini iyileştirmede dikkate alınması gereken en önemli şey olmaya devam ediyor. İçerik, ilgili bilgilerin iyi kalitede ve tutarlı olması durumunda, ziyaretçiler genellikle web sitenizi ziyaret edecek gibi görünüyor.

Bir Blog Başlat

Nişinizin spesifik izleyici kitlesine uyarlanmış bir blog yazmaya başlayın. Blog çok bilgilendirici olmalı. Ancak o zaman site ziyaretçileri sitenizi tekrar tekrar ziyaret edecek.

Müşteri İlk Yaklaşımı

Bloglar akılda kalan okuyucularla yazılmalı ve arama motorlarında iyi sıralamak uğruna yazma yerine öncelik verilmelidir.

Sosyal sitelerde iş sayfası oluşturma

Sosyal medya, küçük işletmelerin çevrimiçi varlıklarını kurmaları için çok uygun bir seçenektir ve aynı zamanda işletmelerin hangi sosyal paylaşım sitelerinin hangilerinin çok kanıtladığını belirlemek için mükemmel bir fırsat veriyor Web sitelerinin popülerliği ve sundukları ürünler veya hizmetler için etkilidir. Sosyal medya profilinin gerekli iletişim ve web adresi ayrıntılarına sahip olduğundan emin olun.

Sarsılmaz içeriği yazın

Zamanla alâkalı olmayabilecek haberle ilgili makaleler yerine, ziyaretçileri uzun vadede çeken içeriği yazın . Bu tür içerik, arama motoru sıralamalarını uzun vadeli olarak istikrarlı bir şekilde geliştirmeye yardımcı olacaktır.

URL yapısı açık ve basit olmalıdır

Web sitesinin URL yapısı, kullanıcıların yalnızca URL'yi görüntüleyerek konuyu tanıyabileceği şekilde tasarlanmalıdır. Bu, URL yapısı içinde anahtar kelimeler uygulayarak yapılabilir.

Rakipler hakkında bir kontrol yapın

Ürün veya hizmetlerinize benzer anahtar kelimeler temelinde arama motorlarında ilk sırada yer alan rakiplere bir göz atın ve daha iyi bir performans elde etmek için yerinde ve uzakta yaptıklarını anlayın arama motoru sıralamaları.

Dahili Bağlantı

Doğru kullanıldığında dahili bağlama, web sitenizin belirli belirli anahtar kelimeler için daha iyi bir sıralama elde etmesine yardımcı olacaktır. Ayrıca, ziyaretçilerin alakalı içeriklerin yanı sıra yararlı bulmalarına da yardımcı olur.

Anahtar kelimeler için veri arama

Ziyaretçiler tarafından site arama kutusuna hangi anahtar kelimelerin girildiğine bir göz atın; bu, popüler anahtar kelimeleri bulmada çok yardımcı olacaktır. Bu anahtar kelimeler büyük olasılıkla arama motorlarında yazdıklarına çok benzer olacak.

Google Yerel Listesini Kurun

Bu ücretsizdir ve küçük işletmelerin yerel arama sonuçlarında çevrimiçi varlıklarını geliştirebilmesinin en kolay yollarından biridir.

Küçük işletmelerin web sitesi trafiğini artırmalarına yardımcı olacak diğer önemli ipuçları şunlardır:

  • Arama Motoru Optimizasyonu endüstrisinde yaşanan en yeni eğilimlerden haberdar olun.
  • Müşterileri daha iyi Google listesi için yorumları terk etmeye teşvik edin.
  • SEO başarısının anlık olmadığını ve genellikle uzun vadeli olarak yararlı olduğunu anlayın.
  • Geliştirilmiş web sitesi trafiği ve geliştirilmiş işletme için mobil telefon kullanıcılarından daha iyi arama sonuçları elde etmek için web sitesinin mobil cihazlara uygun olduğundan emin olun.
  • Anahtar kelimelerin resimlerin dosya adlarına eklendiğinden emin olun.
  • Web sitesi için Google Analytics izleme kodunu ayarlayın.
  • Web Yöneticisi araçlarını kullanın.
  • Yerel sayfaların gereksinimlerine uyacak şekilde uygun bilgileri ekleyin.
  • Ürün açıklamalarının kendisi, web sitesi sahibi tarafından başkası tarafından değil, en iyi anlaşıldığından kendiniz yazmanız gerekir.