التسويق الرقمي

Küçük İşletmeler İçin Dijital Pazarlama İpuçları

Geniş bir varlık ya da genişlemenin ve büyümenin yollarını arayan küçük bir işletme olsanız da, dijital pazarlama, markanız için tüm çalışmaları yaparken kullanışlı olabilir. Bu tür pazarlama, geleneksel pazarlama tarzlarına göre bir dizi faydaya sahip olabilir, çünkü artık dijital platformlarda her şeyin yapılmasını ve hayatlarının sorunsuz ve rahat bir şekilde işleyebilmesini sağlayan kitlelere ulaşabiliyor. Küçük bir işletmeyseniz, çabalarınızdan en iyi şekilde yararlanmanıza yardımcı olabilecek ipuçları.

1. Bloglama avantajlarını hafife almayın. İnsanlar, doğrudan iş pazarlama materyallerine gitmeye kıyasla gerçekçi yayınları okumayı severler. Bu nedenle, blogunuzu uzun vadeli bir vizyonla ele alın çünkü bu, trafiğinizin çoğunu sahip olduğunuz işletme sitesinden alabileceğiniz yerdir. Çoğu site, dikkatle hazırlanmış blog yayınlarından% 80'e kadar web trafiği kazanır, bu nedenle bunu aklınızda bulundurun.

2. Sitenizi mobil uyumlu hale getirin. Artık internet pazarını ele geçiren akıllı telefonlarla yapabileceğiniz en iyi şey, kullanıcılarınızın sitenize erişirken son derece iyi bir mobil deneyime sahip olmasını sağlamaktır. Siteyi mobil uyumlu hale getirmek için optimize edebilirsiniz, böylece kullanıcılar masaüstü bilgisayar kullanırken olduğu gibi daha küçük mobil ekranları kullanarak aynı deneyime sahip olurlar. Bu, Google gibi arama motorlarının daha küçük ekranlar için optimize edilmemiş sitelerin sıralamasını azaltma kararları vermesi göz önünde bulundurulduğunda da önemlidir.

3. Facebook reklamlarınızı yönetin. Facebook, pazarlama ihtiyaçlarınız için kullanabileceğiniz en iyi dijital platformlardan biridir. Ancak, yalnızca düzgün yönetilen Facebook reklamları, küçük işletmenize değer katar. Hedef kitlenizdeki farklı إعلان türlerini denemek ve sonuçları en üst düzeye çıkarmak için pazarı segmentlere ayırmak için bir nokta haline getirin. Reklamları yönetmek ve girdiğiniz çabalar için en iyi sonuçları almak için Power Editor'ü kullanabilirsiniz.

4. Mükemmel bir LinkedIn profili oluşturun. Profili öne çıkarmak ve işletmeniz için fark yaratmak için ihtiyacınız olan birkaç sembol olabilir. Ancak, aynı zamanda aşırıya kaçmadığınızdan da emin olun, ancak istemcilerin okları veya mermileri kullanarak okumasını ve okumasını istediğiniz alanları vurgulayabilirsiniz. Profille yapman gereken bir diğer önemli şey de SEO için kullanmak. LinkedIn'den işletme web sitenize geri bağlantılar ekleyebilir ve SEO amacıyla siteyi artıracak başlıkları seçebilirsiniz.

5. E-posta abonelerini dikkatli bir şekilde kullanın. Her kayıt için otomatik yanıt verenler oluşturarak onları memnun hissettirebilirsiniz. Herkes önemli ve takdir hissetmek ister ve bu otomatik yanıt verenler abonelerinize yapacakları şeydir, kendileriniz için büyük bir taahhüt ve değer sergiler. Küçük bir takdir sizi sadık müşterileri veya müşterileri almak için uzun bir yol kat edebilir, bu yüzden bir denge oluşturduğunuzdan emin olun.