SEO

Küçük işletmeler için temel bir SEO denetimi

Ben küçük işletme arama motoru optimizasyonu (SEO) için tam olarak çevrilen temelleri alma büyük bir hayranıyım. Katı bir SEO temelini oluşturduğunuzdan emin olmak, küçük yerel işletmeler için tipik olarak çabaların yalnızca yüzde yirmisi için sonuçların yaklaşık yüzde 80'ini sunacaktır.

SEO'nun küçük işletmeler için noktasında yer almasının önemli bir yönü, temel bir SEO denetimidir. . Bu analiz, odaklanmanız gereken alanları vurgulayan bir SEO SWOT analizi gibi bir araç sağlar. Ve, orada SEO bir genel bakış sağlamak orada dışarı birçok araç olmasına rağmen, Screaming Frog gibi ücretsiz araçlar kullanarak temel SEO denetimini gerçekleştirmek için öğrenme size iyi hizmet ve SEO adanmış değerli zaman sağlamak bir beceri -spent.

Temel bir SEO denetimi yapmak için becerilere sahip olmak gerçekten SEO'nuzla ilgili olarak bir işletme sahibi olarak sizi güçlendirir. Web tasarımcıları ve geliştiricilerinin SEO'yu anladıklarını düşünmek cazip gelebilir, ancak çoğu durumda, bunlar sadece uzman değillerdir ve kimse sizin işinizi senden daha iyi bilemez.

Bu yazıya verilen adımları takip ederek, SEO'nuzu değerlendirmek, fırsatları tespit etmek ve ortaya çıkan sorunları gidermek için.

Ticaretin araçları

Sitenizi denetlemenize yardımcı olacak birçok araç var. Ancak bunların çoğunluğu aylık ücrete tabidir. Bununla birlikte, bu denetim için, ihtiyacınız olan tek şey aşağıdaki serbest araçlardır:

 • Google Analytics.
 • Google Search Console.
 • Çığlık Kurbağa SEO Örümcek.

Not: Çığlık Kurbağa ücretsiz 500 sayfaya kadar veya her yıl lisanslıdır. Ücretli sürüm bile hedeflerinize ulaşmanıza yardımcı olacak uygun fiyatlı bir araçtır, bu yüzden eğer değer kattığınızı düşünüyorsanız bunu kaydedin (İpucu: Olacaktır).

Sitenizi tara

Buradaki ilk adım sitenizi taramaktır , böylece Screaming Frog ve yazılımı başlatın ve sitenizi tarar. Bu, denetimden geçerken kontrol edeceğimiz bilgileri size sağlayacaktır.

SEO Denetimi

Küçük bir yerel işletme için temel bir SEO denetimi aşağıdaki alanları dikkate almalıdır. Her biri için umut verici bir şekilde, her adımın göreceli olarak açıklayıcı olduğu (ve bir kitabı doldurabileceğimiz) acı verici ayrıntılara girmeyeceğim. Eğer emin değilseniz, buradaki her şey kolayca googled.

1. Google Analytics

Google Analytics ile dört faktörü kontrol etmek istiyorum:

 • Google Analytics doğru bir şekilde ve her sayfada yüklü.
 • Sitede önemli işlemler dönüşüm olarak ayarlandı.
 • Analytics HTTP / HTTPS için doğru şekilde yapılandırılmıştır.

Bunlar temel kontrollerdir, ancak analitik verilerinin sağlam olduğundan emin olun, böylece iyileştirme alanlarını tanımlamak için kullanmaktan emindik.

2. Google Search Console

Analytics'te olduğu gibi, sitenin Google Search Console'da olması gerektiğinden ayarlanmasını sağlamak istiyoruz. Böylece, Search Console'da doğru tanı verilerini görüyoruz.

 • Search Console Doğru protokol ve URL ile ayarlayın.
 • Kapsam sekmesi beklediğiniz endeksli sayfaların sayısını gösterir.
 • Site Haritaları sekmenizde mevcut site haritanız listelenir (değilse, gönderin).
 • Mobil Kullanılabilirlik sekmesi Mobil hataları gösterme.
 • Bağlantılar sekmesinde beklenmedik veya tuhaf hiçbir şey yoktur.

Search Console verileri Google’dan tanılama geri bildirimi sağlar. Bu nedenle, burada vurgulanan tüm sorunların araştırılması ve giderilmesi gerekir.

3 . Yanıt kodları

Siteniz için Screaming Frog taramanızı açın ve “Response Codes” sekmesine geçin. Bu, tüm dosyaları ve yanıt kodlarını listeler, ancak daha kullanışlı olanı, ekranın sağ tarafındaki "Genel Bakış" sekmesidir.

Çoğu durumda, çok sayıda başarı kodu (2xx) arıyoruz ve başka bir şey. Çok fazla yönlendirme, 404 veya başka bir sorun görürseniz, bunları sağ sütuna tıklayabilir ve inceleyebilirsiniz (ve çözebilirsiniz!).

4. URI

Sonraki iş, URI sekmemize bakmak ve sitede bulunan sayfaların URI'larını (diğer URL'leri) gözden geçirmektir. Burada "genel bakış" sekmesinde, ASCII olmayan karakterler ve büyük harfli karakterler de dahil olmak üzere, dikkat çekmek istediğimiz öğeleri görebiliriz.

İdeal olarak, burada istediğimiz, doğru bir şekilde tanımlayan bir dizi küçük harfli URL’dir. sitede içerik

5. Yapı

URI sekmesindeyken, URL'lerimize bakabilir ve URL’lerin iyi düzenlendiğinden emin olabiliriz. Burada elde etmek istediğimiz şey, ilgili sayfaların birlikte gruplandığı bir dosya dolabı yapısıdır. (Alfabetik sıraya göre sıralamak için “Adres” sütununun üstündeki çubuğa tıklayın, böylece organizasyonun daha iyi görmesini sağlayabilirsiniz.)

SEO ve PPC satan ve her biri için çeşitli servisler sunan bir site düşünün. . URL'leri aşağıdaki gibi bir şeyler görebiliriz:

 • http://www.example.com.
 • http://www.example.com/seo.
 • http://www.example.com/ sEO / denetim.
 • http://www.example.com/seo/retainer.
 • http://www.example.com/ppc.
 • http://www.example.com/ppc /audit.
 • http://www.example.com/ppc/management.

Sizin sitenin yapısı, her sayfanın içeriğiyle ilgili net bir sinyal sağlar.

Burada göz önünde bulundurulması gereken birincil alanlar Çoğu yerel işletme:

 • Lokasyonlar.
 • Hizmetler.
 • Blog yazıları.

Çalışmalarınızın yapısını, sayfaların arasındaki ilişkiyi göstermek için tam olarak nerede olması gerektiği ile ilgili bir dosya dolabı gibi olmasını sağlayın. Bir diğerine.

6. Sayfa başlık

Sayfa başlıklarını gözden geçirmek için, Screaming Frog'a atlamak ve (sürpriz, sürpriz) “Sayfa Başlıkları” sekmesine bakmak isteyeceğiz. Burada, sayfalarımızın tümünü iyi bir şekilde optimize ettiklerinden emin olmak için gözden geçirebiliriz.

Kural olarak, ana anahtar kelimeyi ve belki de sitenin bir bölümünü görmek istiyorum. iş. Mümkünse markalaşma da. Kendi şirketim için yukarıdaki SEO denetim örneğini kullanarak, şöyle bir şey olurdu:

Küçük İşletmeler için SEO Denetimi, Birmingham UK | Bowler Hat

Sayfa başlıklarımızın 35 ila 65 karakter arasında bir yerde olmasını istediğimizi unutmayın.

Buradaki ipucu, sayfa başlıklarınızı Screaming Frog'dan dışa aktarmak ve daha sonra sadece e-tablo üzerinden çalışmaktır. . Daha sonra CMS'inizde gerekli değişiklikleri manuel olarak yapın.

7. Meta açıklamalar

Arama motorları, sitenizi listelerken meta açıklamanızın metnini kullanır. Bu nedenle, kullanıcıları tıklamaya teşvik etmek için bir satış kopyası eklemek için bir fırsat olarak düşünmelisiniz. Meta açıklama sekmesini inceleyerek, tüm meta açıklamalarını dışa aktarabilir ve tıklama oranlarını artırmak için bunları gerektiği gibi iyileştirebilirsiniz.

8. Başlıklar

Ayrıca H1 ve H2 etiketlerinizi Screaming Frog'da gözden geçirebilir ve bunların hassas bir şekilde optimize edildiğinden emin olabilirsiniz. İdeal olarak, bunlar, her sayfanın konusu ve odağıyla ilgili net bir mesaj göndermek için sayfa adlarınız, sayfa başlığınız ve meta açıklamalarınızla uyumlu olmalıdır.

9. Site hızı

Siteyi üç farklı araçla kontrol etmeyi seviyorum:

Bu araçların hepsi boştur ve birlikte iyileştirmelerin yapılabileceği yerlere genel bir bakış sağlar. Sitenizin hızını önceki bir sütunda test ettim.

10. Teknik SEO

Ayrıca, siteyi etkileyen küçük teknik sorunlar olmadığından emin olmak için aşağıdaki 10 hızlı teknik testi yapmak istiyorum:

 • Hata sayfaları 404 durum kodu döndürmelidir.
 • Hata sayfaları bir yararlı 404 hata sayfası.
 • Tüm URL'ler HTTP veya HTTPS ile çalışmalı, ancak ikisi de kullanılmamalıdır.
 • Tüm URL'ler www ile veya www olmadan, ancak ikisi de birlikte çalışmalıdır.
 • İç bağlantılar 4xx hatası döndürmemelidir.
 • Sayfa kopyası getirildiğinde ve oluşturulduğunda gösterilmelidir (Google Search Console'da).
 • Site başka herhangi bir etki alanı veya alt alan adı nedeniyle çoğaltılamaz.
 • Site, HTTPS'yi kullanıyor olmalıdır.
 • 19659008] Robots.txt, taranmasını ve indekslenmesini istediğimiz içeriği engellememelidir.
 • XML site haritaları olmalı ve sitede geçerli tüm URL'leri doğru olarak yansıtmalıdır.

Bir tarayıcı ya da Screaming Frog, bu yüzden özel bir araca gerek yok!

Özet [1 9659006] SEO'nun birçok hareketli parçası var. Yine de, küçük işletmelerin çoğunun, bu temel gereksinimlerin karşılanmasını sağlayarak sonuçlarının iyileştirilmesine yardımcı olacak çok şey yapabileceğine inanıyorum. Küçük bir işletmenin bir denetim gerçekleştirip gerçekleştirmediği, daha ayrıntılı SEO stratejileri veya bağlantı kurmanın yollarını araştırarak, bir ajans olmadan sıralamanızı geliştirmek için yapabileceğiniz çok şey var.

Burada ortaya konan 10 adımı takip ederek geliştirebileceğiniz alanları bulun. Sitenizin büyüdükçe bu denetimi tekrar gözden geçirerek, yerel sonuçlarda rekabet gücünüzü korumanıza yardımcı olacak potansiyel geliştirmeler bulmaya devam edersiniz.


Bu makalede dile getirilen görüşler konuk yazarın ve Arama Motoru Arazi’inin değil. Personel yazarları burada listelenmiştir.


نبذة عن الكاتب

Marcus Miller, Birmingham, İngiltere'de bulunan deneyimli bir SEO ve PPC danışmanıdır. Marcus strateji, denetimler, yerel SEO, teknik SEO, PPC ve sadece genel olarak işletmelerin arama ve sosyal alanlara hakim olmasına odaklanıyor. Marcus, İngiltere SEO ve dijital pazarlama şirketi Bowler Hat'ın yönetim direktörlüğünü yürütmekte ve ayrıca WordPress sahiplerinin kendi güvenliklerini, SEO'yu ve site bakımını bankayı bozmadan çevirmelerine yardımcı olmaya odaklanan wArmour aka WordPress Armor'u işletmektedir.