التسويق الرقمي

Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeler için Web Pazarlama Stratejisi

İnternet ve internet tabanlı uygulamalar, son birkaç yıl içinde büyümenin hayati bir parçası haline geldi. Geleneksel pazarlama karmasını tamamlayan bir online pazarlama stratejisine ihtiyaç duymadan hiçbir iş büyümeye hazır olamaz. Güçlü bir çevrimiçi pazarlama stratejisi, işletmenizin maksimum satış ve değer getirisi elde etmesine yardımcı olabilir. Geleneksel pazarlama, yani Ürün, Fiyat, Yer ve Tanıtım gibi 4 P's, çevrimiçi pazarlama stratejinizi belirlemek için de geçerlidir. Pazarlama stratejinizde etkili olmak için, başlangıçtan başlamalısınız. Başlangıç ​​olarak, temel hedeflerden başlayarak iş hedeflerinizi ve hedeflerinizi belirleyin – ürünlerinizi veya hizmetlerinizi tanımlayın, ne kadar yenilikçi olabileceğini, bunların rakipler ve çevrimiçi pazarlamanızdan ne elde etmek istiyorsunuz? Buna bağlı olarak, şimdi pazarlama stratejinizi geliştirebilirsiniz.

Genel olarak, kullanımınız için çevrimiçi pazarlama stratejilerinden bazıları, işletmenizin arama motoru için optimize edilmiş mükemmel, etkileşimli bir web sitesine sahip. Bu, web sitenizin ilgili ürün veya hizmetler için çeşitli arama motorlarındaki aramalarda ortaya çıkmasını sağlayacaktır. Ardından, Facebook, Twitter, LinkedIn, YouTube vb. Gibi bu siteleri koruyan kitlesel bir kitleye ulaşmanızı sağlamak için iyi bir sosyal medya kampanyasına ihtiyacınız olabilir. Hem tanıtım hem de bilgilendirme amacıyla web sitenize bağlı bir blogunuz olabilir. Sitenize geri bağlantılar içeren makaleler yazabilir ve web sitenize daha fazla trafik oluşturmak için çeşitli e-dizinlerde yayınlayabilirsiniz. Orada bir sürü web sitesi olduğunu ve web sitenizin ve ürünlerinizin öne çıkması gerektiğini unutmayın. Akıllı bir çevrimiçi pazarlama stratejisine ve işletmeniz için size özel çözümler sunan profesyonellere sahip olmanız gerekir. Ayrıca, özellikle mobil telefonlar için geliştirilen, hızla büyüyen mobil ağlar ve uygulamalarla, çevrimiçi içeriğinizin de hareketlilik için optimize edilmiş olması gerekir.

Son olarak, pazarlama karmasını izleyin ve yeniden düzenleyin. Mükemmel bir profesyonel çevrimiçi pazarlama şirketi, harcamalarınızı ve yatırım getirinizi takip etmenize yardımcı olacaktır. Çevrimiçi harcamalarınızın gücünü son kuruşa kadar kontrol edebilirsiniz. Şimdi, çevrimiçi harcamalarınızı, performans göstermeyenleri iptal etmek ve daha yeni bir mix denemek için yeniden işleyin.

İyi bir çevrimiçi strateji işletmenizin genişlemesine yardımcı olur:

• İyi potansiyel müşteriler üretme ve takip etme
• Geleneksel pazarlama yöntemleri ile yeni pazarlara ulaşma
• Mevcut müşterileri elde tutma ve yenilerini daha iyi bir şekilde dönüştürme ulaşmak
• Rakiplerinizi takip etme & # 39; stratejiler
• Müşterilerinizi neyin yönlendirdiğini izleme – harika ürün, hizmet, freebies, promosyonlar vb.
• Daha iyi marka yönetimi ve marka tanıtımı