التسويق الرقمي

Küçük ve Orta Ölçekli Şirket Pazarlama ve Pazarlama İletişimi – 2018 İçin Öngörülebilir Tahminler

Son zamanlarda dijital medyanın, yapay zekanın, mobil iletişimin, videoların, dronların ve daha fazlasının büyümesine ilişkin makro tahminlerle çoktan suya batmışsınızdır. Ancak, B2B, B2C veya kâr amacı gütmeyen küçük bir pazarlamacı olarak, ne gibi önlemleri almalı ve kârlılığınızı ve yatırım getirinizi artırmak için hangileri kullanılabilir?

2018'in engebeli bir yolculuğa çıkacağına ve benim için Tahminler yolculuğunuzu düzeltecektir. İşte:

Bunlara Dikkate Alınarak Pazarlama ve Pazarlama İletişimi Geliştirme

1. Sesle aktive edilmiş İnternet aramalarının patlayıcı kullanımını karşılamak için yeni bir web sitesi dili yaratmak için önemli düşünce ve zaman harcanıyor. 2016'da (ComScore) aramaların% 20'sini "kişisel asistanlar" ı kullanarak sesli olarak yapılan aramalar yapılmış ve 2020'de% 50'ye ulaşması bekleniyor. Web sitenizin sayfalarının insanların konuştuğu anlamaları ve yansıtmaları gerekiyor.

2. Marka şeffaflığına, müşteriye ve potansiyel müşterilere tam gerçeği ve yüz yüze görüşmenin daha fazla dikkat edilmesi, merkez sahne alacaktır. Siber güvenlik ihlallerinin yanı sıra medyaya ve kurumlara olan güvenin aşınması, hakikat için önemli ve yaygın bir araştırmaya yol açmıştır. Satın alma noktasındaki olaylar ve etkileşimler, marka güvenini oluşturmak (veya yeniden inşa etmek) için fırsatlar sağlar.

3. E-ticaret tüketicileri tarafından ürün iadelerinin azaltılması, daha fazla odaklanacak ve yeni stratejiler isteyecektir. Online satışlar, tuğla ve harç depoları için olanların oranının (kısmen, ücretsiz nakliye nedeniyle) yaklaşık üç kat artmasına rağmen, e-alışverişlerin neredeyse üçte biri geri gönderiliyor (mağazalara yüzde dokuz oranında). Nakliye bir e-perakendeci malların maliyetinin yüzde yirmi ila altmış beşi olduğu için, bu maliyeti azaltmak hepsi güvertede.

4. Dijital pazarlama büyümeye devam ederken, sürekli gelişimi için önemli iyileştirmeler yapılması gerekecek. Aşağıdakileri göz önünde bulundurun:

– P & G, Google, Facebook, YouTube ve diğer kişilere, sahte trafik bildirimine ve uygun olmayan içeriğe karşı koruma önlemlerini 2017 sonuna kadar uyarlamaya meydan okudu veya onlarla إعلان vermeyi durduracak;

– Walmart artık YouTube'da reklam yapmıyor.

– Facebook, 101 ila 18 yaşları arasında potansiyel olarak ulaşabileceğini iddia ediyor ancak nüfus sayımı bürosu yalnızca 76

– ANA, gerçek değerini belirlemek için 30 premium çevrimiçi yayıncının testinde 35 pazarlamacıyla altı aylık, 50 milyon dolarlık bir pilot çalışmaya başlamaya çalışıyor.

– Bunlara ek olarak dünya çapında 600 milyondan fazla tüketici yüklü reklam engelleyicileri var ise sosyal medya geri tepmelerine karşı suçlamalar yapıyorlar.

Kesin dramatik iyileştirmeler yapılmalı ve çabucak yapılmalıdır.

5. Pazardaki güvensizliğin bir diğer sonucu olarak, çalışanlar, temsilciler ve distribütörler, yeni pazarlama iletişimi "etkileyenler" haline gelecekler. Gereklilikten ötürü, bu insanlar "marka" haline gelecek ve yönetim, nişanlı bir işgücünün önemini kavrayacak. Her seviyede marka şampiyonu geliştirme arayışlarında, meraklı liderler otantik ve açık dahili iletişimi teşvik edecekler.

6. Bir geribildirim gibi görünse de direkt posta yenilenmiş bir vurgu alacaktır. Compu-Mail'e göre, doğrudan posta (% 5.1) için ortalama yanıt oranları e-postayla (% 0.6), ücretli aramalarda (% 0.6), sosyal medya'da (% 0.4) veya çevrimiçi görüntülü reklamlarda (% 0.2) göre çok daha yüksektir. Aslında, doğrudan posta, binlerce yılda daha da güçlüdür ve 18- 24 yaşları arasında% 12.4'lük yanıt oranları vardır. Veriler ayrıca, doğrudan postanın, uzun vadeli müşteri ilişkileri oluşturmak için e-postadan daha iyi olduğunu da göstermektedir.

7. Blogcular bir etken olmaya devam edecek, ancak daha uzun yazı yazacak, bunlara daha fazla zaman harcayıp daha az yayınlayacaklar (Orbit Media). Özellikle, yayınlar, 2014 yılında 808 kelimeden 2017'de 1.142 kelimeyle çıktı ve ortalama yayın yaklaşık 3 ½ saatlik bir zaman aldı. Mevcut rejim% 3 günlük,% 22 haftalık yayın gösteriyor ve çoğunluk ayda birkaç kez veya daha az sıklıkta yayınlanıyor.

Stratejinizi, Planlamayı ve Taktiklerini Değiştirme

1. Pazarlamacılar, değişen bir pazarın karşısında – kârlı büyümenin ve yatırım getirisinin geliştirilmesinin en önemli yönünü, anlamlı bir pazarlama ve pazarlama iletişim stratejisi geliştiriyorlar. Son yıllarda geniş bir yelpazede taktiksel kaynaklara sahip olduklarını (büyük oranda kavramaları kolay olduğu için) deneyimli olan pazarlamacılar, değerlerinin gerçekçi bir ölçüsü olmaksızın bu çabaları ters etki yapmış olabileceklerini öğrendi. Stratejiden önce taktik atmak hiç işe yaramaz … "hazır, ateş, amaç" akla geliyor.

2. Pazarlamacılar, aslında, pazarlama iletişim taktiklerinin çalışıp çalışmadığını belirlemek için daha fazla zaman harcayacak. Tıklamaların doğal olarak artan kârlı gelir elde etmediğini kabul ederek, dijital pazarlamanın sıkı ölçümü ve yatırım getirisini geleneksel pazarlamayla aynı şekilde ayarlayacaklar.

3. Bir reklam aracının verimliliğine odaklanmanın ötesinde, medyanın tüketici güvenine dayanan belirli bir ortamı seçmek için daha fazla düşünce inşa edilecek. Clutch tarafından 1.030 tüketicinin yakın tarihli bir çalışması, en güvenilir reklam medyası (% 61) ve sosyal medya ve çevrimiçi ortamlar (sırasıyla% 38 ve% 41) olarak televizyon / yayın videosu gösterdi. Her medyanın güvenini binyıllar arasında en güçlü ve bebek boomers arasında en zayıf.

4. Bir pazarlama uzmanı ortamından bu uzmanları ROI tahrikli ekibe (Korn Feribotu) entegre edebilen ve yönlendiren genel uzmanlara geçiş üzerine odaklanılacaktır.

Pazarlama ve Pazarlamayı İyileştirmek İçin Danışmanların Kullanımı: Bu, geniş deneyim, liderlik ve yetenekle marka için birlikte çalışılan uzmanların güvenini kazanabilecek bir pazarlama yeteneği eksikliği nedeniyle zorlayıcı olacaktır. İletişim Yatırım Getirisi

Muhtemelen 2018 planınızı geliştirirken çok çalıştınız demektir. Ancak belki de bu tahminler, düşünemediğiniz bazı soru ve endişeleri artırdı ve belki de onlara hitap edecek deneyim, zaman ya da personeliniz yok. Pazarlama konusunda endişeleniyorsan, yalnız değilsin. Aslında, Infusionsoft 1.000 küçük işletme sahipini araştırdı ve yaklaşık üçte ikisinin "pazarlama stratejilerinin işe yarayıp yaradıklarını bilmiyorum" ya da "stratejilerinin çalışmadığını bilmelerini" sağladı. Peki, ne yapabilirim?

Hem "büyük ve küçük" endüstriler, şirketler ve kar amacı gütmeyenler arasında geniş bir tecrübeye sahip, kurulmuş, medya tarafsızlığı olmayan bir danışmanlığa ya da kişiye dokunmayı düşünün; aynı zamanda "aynı şekilde söylemeye" hazırız. Size özel bir pazarlama disiplini veya sadece nişinizde veya sektörünüzde satılan birisine razı olmayın. Bu karmaşık zamanlarda ihtiyaç duyulan şey, "bunu her zaman yaptıklarımızın tarzı" zihni değil, işiniz ve fırsatlarınızın geniş bir görünüşüdür

Eğitimli muhasebeciler ve avukatlar gibi, bir pazarlama uzmanı size getirecektir taze gözler, apolitik dürüstlük ve bugünün belirsiz ve güvenilmeyen pazarlama ortamına disiplinli bir yaklaşım. Güven, yeni siyah ve bilgilendirici bir danışman, anlamlı ve karlı bir iş kurmanıza yardımcı olabilir.

Fakat "Fikirler bir düzine kuruştur, onları eyleme dönüştüren insanlar paha biçilmezdir" diye hatırlayın.