SEO

Kurgudan Ayrı Gerçek: 4 SEO Mitleri Debunked

Kuşkusuz, SEO'nun başarısı, analiz etmek, optimize etmek ve dönüştürmek gibi üç hapa dayanır. Kesinlikle eski bir oyundur ancak zamanın doğaçlamış olduğu inkar edilemez. Hâlâ web sitenizin ruhudur ve her zaman kalacaktır. Bununla birlikte, SEO'nun öldüğüne inanan çok insan var. Gerçekten mi? SEO öldüyse kim öldürdü? Elbette, bununla ilgili bir cevabınız yok, ancak nedenini biliyor musunuz? Bunun nedeni, SEO'nun şimdiye kadar hiç ölmemiş olmasıdır. Bunun gibi, insanların aklında bu kadar çok sayıda efsane vardır, bu yüzden sadece hepsini yok etmeye çalışalım.

  • Bu anlamsız: Kim sana bunu söyledi? Gerçekten aynısını düşünüyorsan, gerçekten de düşünmen gerekir. Bunun nedeni ise; web sitenize dünyanın her yerinden daha yüksek ve doğrudan trafik sıralamasına yardımcı olan tek şey budur. Yarışmayı bir profesyonel gibi kazanmanıza ve kendinizi bir endüstri lideri olarak sunmanıza yardımcı olan yardımcı olur. Yani bir dahaki sefere SEO'nun anlamsız olduğunu söyleyen biri varsa, onları dinlemeyin.
  • Pahalı: Web siteniz için SEO'yu ücretsiz olarak yapabilecek birisini gerçekten mi arıyorsunuz? Bunu yapmak için bir amatör bulana kadar bekleyin. Evet, yatırım gerektirir, ancak yüksek getiri elde edebileceğiniz doğru bir yere yatırım yapmak kötü bir fikir değildir. Dolayısıyla hiç de pahalı değil, yalnızca web sitenize gelen trafik akışlarına neden olan bir yatırım, bu da dönüşüm şansını artırıyor.
  • Tek seferlik Etkinlik: Aynı adlı kişiye inanıyor musunuz? Hayır, şu anda bu yanlış kanıtı delmek zorundasın. Bunun nedeni, SEO bir süreyle değil, süregelen bir süreçtir. Arama motorlarında görünürlüğün artırılması yeterli değildir; sürekli çaba sarf ederek konumunu korumak zorundasın.
  • Anahtar Kelimeler Hakkında Her Şey: Anahtar kelimenin SEO stratejisinde kritik bir rol oynadığını anlamak çok önemlidir, ancak bundan daha fazlası var. Aslında, aynı anda birkaç anahtar kelime kullanırsanız, sıralamanıza zarar verebilir ve olumsuz etkileri ortaya çıkabilir. Bu nedenle, sadece zaman, para ve çaba harcamaktan daha fazla olmayan bir dizi anahtar kelimeden çok önemli bir anahtar kelimeyi bulmak ve silmek iyi bir şey.

SEO yatırım yapmak üzeresiniz, insan ve kaynak araç takımı açısından akıllıca bir karar verin. Herhangi bir profesyonel yardım için çevrenizdeki bir SEO Şirketi ile iletişime geçebilirsiniz.