SEO

Kurumsal SEO ve kanallar arası performans: Etkinleştirme ve entegrasyon

2018'de giderek daha fazla kurumsal marka pazarlama teknolojisi yığını oluşturmaya başladı.

Buna paralel olarak geçen yıl içeriğin ve arama motoru optimizasyonunun (SEO) yakınsamasına tanık olduk.

Akıllı pazarlamacılar bu eğilimleri kullanıyor ve organik kanalın çok ötesinde pazarlama avantajları sağlamak için entegre pazarlama çerçeveleri oluşturuyor. Bu akıllı SEO ve içerik çerçevelerinin ilk uygulayıcıları, ücretli arama, e-posta ve sosyal medya kampanyalarında optimize edilmiş içeriği başarıyla uyguluyor ve çapraz kanal performansını artırmak için SEO bilgi birikimlerini kullanıyor.

Birçok kurumsal marka hâlâ normal içeriğini görünür kılmak için mücadele ediyor. Arama motoru sonuç sayfalarında organik listeler (SERP'ler). Pazarlamacılar için temel zorluk bugün, "içerik tıkanıklığı" olarak adlandırmak istiyor – makaleler, blog yazıları, sosyal mesajlar, e-postalar, videolar, sözlükler ve müşterilerin dikkatini çeken diğer çevrimiçi içerik türleri.

Akıllı bina ve akıllı içerik çerçeveleri, hızlı bir şerit benzer bir şey sağlar: SEO ve mobil uyumlu en iyi uygulamaları, SERP'lerin tepesine en hızlı şekilde erişebilmesi için, yayınlandığı andan itibaren içeriğe kadar paketler ve güçlü organik arama başarısı sunar. [19659002] Akıllı içerik, iki disiplinin en iyilerinden oluşan bir kombinasyondur: SEO ve içerik.

Akıllı içerik keşfedilebilir ve kolay bulunabilir, oluşturulma noktasından optimize edilmiş ve birden fazla kanalda etkinleştirilmeye hazır durumdadır.

Daha fazla markanın bir araya getirilmiş akıllı içeriğe sahip bir pazarlama yığını haline geldiğinde, çerçeve aynı zamanda birden fazla dijital kanal üzerinden içeriği etkinleştirmek, özendirmek ve entegre etmek için yollar da sunduğu açıkça görülüyor.

Bu yüzden sıklıkla organik, içerik ve yapay zeka (AI) ilk platformlarını merkezi olarak görüyorum yığın teknolojileri.

Bu pazarlama kanallarının tamamında içerik başarısının anahtarı büyük ölçüde, belirli müşteri niyetini tanımlama yeteneğidir. İçerik parçaları, aşağıdan aşağıya doğru marka mesajları için bir platform olarak ve daha spesifik müşteri ihtiyaçlarına yönelik hedeflenmiş ve doğrudan bir yanıt olarak daha az geliştirilmiştir.

Ve bu içerik herhangi bir doğrudan tepki kampanyasında iyi performans sergileme eğilimindedir. Birkaç "akıllı" örneğe göz atalım.

Akıllı arama

Ücretli arama ve organik arama işi, aynı temas noktasını işgal eden, el ele tutuşuyor – SERP. Geçmişte ücretli ve organik arasındaki örtüşme geniş değildi: Genellikle ücretli arama yöneticileri, kendi kampanyalarını ve açılış sayfalarını organik amaçlar veya performans ile ilgili olarak az bir gelişme ile geliştirdi.

Bugün ücretli arama yöneticileri, SEO muadilleriyle daha yakın çalışıyor; , örneğin, SERP'nin katının üzerinde organik bir gayrimenkul bulunmayan önemli organik konular için ödenen yatırımlar.

Birçok tıklama başı ödeme (PPC) yöneticisi bir adım daha ileri gidiyor: Akıllı içerik parçalarının Ücretli arama kampanyaları için onlara teklif vermeye başlayın ve hedefleyin.

Bu sayfalar kendi sorguları için tamamen ayarlandığından ve entegre harekete geçirme eylemi (TOA) ve içerik önerileri nedeniyle çok iyi performans gösterdikleri için, geleneksel olarak ödenen arama kampanyaları.

Örneğin, birlikte çalıştığımız bir şirket, akıllı içerikli PPC kampanyaları için ortalama kalite puanlarını yaklaşık iki katına çıkardı; bu da maliyetlerini düşürmelerine yardımcı oldu.

Akıllı e-posta pazarlama

Akıllı bir içeriğe yer vermek, e-posta pazarlamasına kolayca genişler. Konu müşterinin sesi ile geliştirildiğinde, hedef kitlenizle hızla çınlayan ve hızla e-posta açık oranları artıran konu başlıklarını e-posta ile göndermeyi kendine görev edinir.

Akıllı içerik çerçevelerinin bazı erken benimseyenler yeni içerikleriyle e-posta gövdesine.

E-posta tıklamaları ve web sitesi ziyaretlerini yönlendirmek için ayarlanmış kopya ve görüntü, yerleşik CTA'lar ve daha ileri okuma önerileri dahi olağanüstü iyi çalışıyor.

Ziyaretçiler, siteye indikçe, birbirine bağlı bir içerikle geliştirilmiş çekici diğer içeriklerle tanıştı.

Akıllı sosyal medya

Son olarak, akıllı içerik sosyal kampanyalar için de işe yarıyor. Akıllı içeriğini web sitesinden LinkedIn, Facebook ve Twitter yazıları ve makaleleri haline getiren markaları gördük.

İçerik, müşterinin sesini sadakatle kullandığından, akıllıca olan ve paylaşan sosyal medya kullanıcılarıyla iyi yankı buldu. içeriği. İçeriğin toplumsal güçlendirilmesi, akıllı içerik çerçevesinin temel bir öğretisidir; yazarlar yeni içeriği yayımlar yayınlanmaz tanıtırlar

Entegrasyon

Müşteri ve performans ilk yaklaşımının dikkatini çeken akıllı içerik, pazarlamanın kalbine yakıt kazandırıyor.

Akıllı içerik SERP'lerde kazanma ihtiyacından doğmuş olsa da, ileriye dönük düşünen markaların başlangıçtaki içerik yatırımlarından yararlandığına ve kanallar ve temas noktalarına büyük avantajlar sağladığı açıkça belli oluyor. müşterilere nişan, güven ve sadakati yönlendiren tutarlı ve ilgi çekici deneyimler sunun.

Müşteri niyetini ve kelime seçimini bilmek, web sitenizin, blogunuzun, görüntülü reklamlarınızın, e-postalarınızın, sosyal e-kitaplarınızın, elektronik kitaplarınızın, beyaz kitapların, videoların, sık sorulan sorular ve destek kaynakları. Arama iki kritik kavrayış, niyet ve alaka ele geçirir. İnsanların ne aradığını, onu tanımlamak için kullandıkları kelimeleri ve markanızın içeriğinin bu niyetle eşleşip uyuşmadığını bilir.

Ödül nedir? Daha iyi görünürlük, daha yüksek trafik, dönüşümler ve gelir.

Bir kontrol listesi

Aşağıdakiler, niyet, alaka düzeyi, etkinlik, dönüşüm yakalama yeteneğini artırmak için SEO bilgilerinin birden çok kanala nasıl en iyi şekilde ekleneceğine bakarken kullanışlı bir kontrol listesidir. ve katkısı.

SEO ve analitik

  • Çoğu kuruluşun SEO programına bağlı olan ve kendilerini izlemelerine ve optimize etmelerine yardımcı olan upstream analizi vardır. Şimdi, SEO programının atıf doğruluğunu ve yatırım getirisini (ROI) artırmak için markalar aşağı doğru bakmalıdırlar.
  • Çoğu kez topluluktaki işletmeler arası (B2B) müşterilere, satış operasyon müdürü ve onlarla bir toplantı yaptık. Bu ilişkilerin kurulması pazarlamacıların SEO kazanılan trafiği işaretleme ve fırsatlar satış çevrimi boyunca kapalı kazanılana çekilmesi gibi konularda yardımcı olacaktır.
  • Bağlanılması gereken bir diğer analitik nokta, pazarlama performansını ölçmekten sorumlu olan Finansal Planlama ve Muhasebe (FP & A) yöneticisi ile finanste. Bu durumda, kanallarla ilgili temel eğitim ve izleme sistemi, doğru hesaplamalar yapmalarına yardımcı olmak için çoğunlukla gereklidir.

SEO halkla ilişkiler / yatırımcı ilişkileri / analist ilişkileri

  • Tüketici amaçlarını anlamak, pazarlamacılardaki yeni trendleri görüp bunları kaldırabilir. Arkasındaki kanıtlanmış talep ile bir mesajlaşma planı oluşturmalarına yardımcı olun. Halkla ilişkiler, yatırımcı ilişkileri ve analist ilişkilerinin ortak noktası olan şey, şirketi, ürününü ve performansını belirli bir ışıkla çerçeveleyen bir hikaye ile konumlandırmaya çalıştıklarıdır. Tüketici ve analistler bir arama motoruna sorarak bir şirkette sık sık çalışmaya başlarlar. Bir marka ve ürün arama sonuçlarının üst kısmında görünmezse, göreceli gücünü zayıf yansıtır ve pazarlamacının attığı her hikayeyi zayıflatır. Birçok izlenebilir dijital yolculuk SERP'lere başlar, bu yüzden site içeriğinin geliştirildiğinden ve SERP'lerde yer alanların, etkili kamusal, yatırımcı ve analist ilişkileri için gerekli olduğuna emin olun.

SEO ve web sitesi

  • Bir web sitesi, en önemli pazarlamalardan biridir Birçok şirket için varlıklar. SEO müdürü, siteyi ve sağladığı kullanıcı deneyimini organize etmeye ve optimize etmeye yardımcı olmak için benzersiz bir konuma sahiptir. SEO'lar bazen sitenin taksonomisini, organizasyonunu ve mantığını düşünen tek kişilerdir. Sitenin mantığı kötüyse, kullanıcılar yalnızca bir kaç saniye vazgeçebilir.
  • Menüler en standart web sayfalarında en çok etkileşim sağlayan site öğesidir. Kullanıcı niyetini anlamak, pazarlamacıların menüleri doğru bir şekilde almasını sağlar.
  • Menülerden sonra, site aramasının, insanlara siteyi keşfetmelerine yardımcı olmak ve aradıklarını bulmak için başka yerlerden vazgeçmek ve vermek yerine işlev görmesi gerekiyor.
  • ] Site hızı, hem kullanıcı deneyimi, hem de SEO performansı açısından harika ve SEO yöneticisi, resimleri en iyi duruma getirme, önbellekleme ve en iyi performansı gösterecek kod hakkında tavsiyelerde bulunabilir.
  • Son olarak, SEO, denemeleri çalıştırmak için diğer işlevlerin çoğundan daha eğilimli. yoğun bir pazarlama organizasyonunda her zaman daha savunuculuk ve destek gerektiren bir disiplindir.

نتيجة

SEO'nun ve içeriğin birleşmesi pazarlamacılar için SEO'yu pazarlama teknolojisi yığınlarının kalbine entegre etmek için yeni yollar açmaktadır.

SEO'nun tüm pazarlama organizasyonlarında geniş kapsamlı faydaları vardır ve topluluk olarak her fırsatı kaçırmamız hayati önem taşımaktadır.


Fikirler Bu makalede dile getirilenler konuk yazarın ve mutlaka Arama Motoru Kara değil. Personel yazarları burada listelenmiştir.


نبذة عن الكاتب

Jim Yu, önde gelen kurumsal içerik performans platformu olan BrightEdge'in kurucusu ve CEO'udur. Geniş talep üzerine yazılım platformları geliştirme ve pazarlamada derinlemesine uzmanlığı, gelişmiş arama, içerik ve dijital pazarlama uygulamalarına yönelik deneyimlerle bir araya getiriyor.