SEO

Kurumsal şirketler için tam ölçekli çapraz kanal ilişkilendirmesi uygulanması

Atıf, her şekil ve boyuttaki şirketler için bir acı noktasıdır. Çok fazla seçenek var; Bu kadar çok karar verilecek, ve size rehberlik edecek açık bir kural veya parametre bulunmuyor.

İlişkilendirmenin, "doğru" atıfta bulunabileceğine dair net çizimlerin olmadığı bir kural yoktur. Farklı problemleri çözmek için farklı formlar.

Bu yazıda, en iyi uygulamalardan ve ilişkilendirme modelinizin sizin için nasıl çalışacağından bahsedeceğiz.

Neden atıfta bulunmanın kötü bir yanı var?

Bu yazının etine, odadaki file hitap etmeliyiz. Atıfta kötü bir rap var. İnsanların atıfta atıfta bulunulacağı kadarıyla “attri-bullsh **” diye duydum. Diğerleri bunu aptalca çağırdı ve çoğu zaman buna değmeyeceğine inanıyor. Neden?

Aşağıdaki durumlarda atıfta bulunmanın karışıklık yaratabileceğini söylemek yanlış olur:

 • Farklı kanalların tümü için farklı veri kaynakları kullanıyorsunuz. Bu da, en az iki kez sayıma ve raporlama ile raporlama arasında büyük bir bağlantıya neden olacak. gerçekler, en kötüsü. (Çoğu zaman ikincisidir.)
 • Tüm kanallar için muhasebe yapmıyorsunuz.
 • Yeniden inceleme penceresi kapalı. (30 gün içinde dokunuşlara geri dönüyorsunuz, ancak satış döngüsünüz 180 gündür.)
 • Cihazlar arası izleme mevcut değil veya hesaba katılıyor.

Ayrıca, birkaç farklı olası model var. Farklı modellerde gezinmek hayal kırıklığına uğrayacaktır – ve bu, tüm paydaşlardan bir stratejiyi benimsemeye alışma zorluğunu bile dikkate almıyor.

Bu nedenlerle, atfedilme, yaygın şüpheciliği ve hayal kırıklığını hak ediyor. Bununla birlikte, ilişkilendirme modellerinizi geliştirmeye kendinizi adamışsanız, bu sorunlarla başa çıkmanın yolları vardır.

Niçin atıfta bulunur?

Bunu, son bölümünüzü okurken size neden olabileceğim umutsuzluklar için bir barış önerisi olarak düşünün. : Yine de atıfta olduğuna inanıyorum.

İşte nedeni: Sonuçları * HERHANGİ * düzeyinde izliyorsanız, atıfta bulunup bulunmadığınızı düşünmüyorsanız da bir ilişkilendirme modeli kullanıyorsunuzdur. Bu nedenle, eğer öznitelik kullanacaksanız (ve öyleyse), o zaman mümkün olduğunca doğru olmalıdır.

Neyin işe yaradığı, neyin işe yaramadığına ve neyin işe yaramadığına dair daha iyi bir fikir vermektir. birlikte çalışır. Bunlar gelecekteki kararları bilgilendirmek için hizmet etmesi gereken oldukça önemli bilgilerdir. Dünyada% 100 güven duygusuyla çivili atıfta bulunan bir şirket olmadığını itiraf eden ilk kişi olacağım, aynı zamanda bunu doğru yapmak için enerjiyi koymanın önemli olduğunu öne süren ilk kişi olurdum. Yapabildiğiniz gibi

Şimdi önceki bölümdeki listeye geri dönelim. Bunların hiçbiri atıfta bulunmamak için sebepler değildir. Bu durumlardan herhangi biri sizin için geçerliyse, atıfta fazladan çaba sarfetmeniz gerekecektir. Muhtemelen, çoğu durumda, parametreleri ve tanımları olan bir model, bu sorunları iyileştirmeye hizmet edecektir.

Raporlama için CRM'lerine güvenen çevrimdışı satış döngüleri ve şirketlere sahip şirketlere seslenin

Bu gönderi özellikle şirketlere yöneliktir. raporlama için CRM'lerine güvenir. Bu durumlarda, bir ilişkilendirme modeli uygulamak için canlandırıcı bir ihtiyaç var.

Neden? Çünkü çok fazla veri ve genellikle çok fazla veri kaynağı var. Genellikle – ama her zaman değil – bu şirketler de büyük bir çevrimdışı varlığına sahiptir. Bunlar, genellikle pazarlama çabalarına ek olarak, satış geliştirme temsilcilerini (SDR'ler) hedef alanlara ulaşan şirketlerdir.

Tüm bu verileri anlamlı ve eyleme dönüştürülebilir bir şeyle bir araya getirme görevi vardır. En yaygın CRM'ler, özellikle Kurumsal düzeyli CRM'ler, pazarlama verilerini ve sonuçlarını analiz etmek için veri kohortlarını hazırlarken mükemmel bir iş yapmazlar – bu sadece yapacakları şey değil.

veya böyle bir şirkette, geliri pazarlama çabalarına bağlamak için ne kadar zor olabileceğini biliyorsunuzdur. İlişkilendirme herkes için önemlidir, ancak bu durumlarda, inanılmaz derecede önemlidir çünkü noktaları birleştirmenin tek gerçek yolu budur.

Keşfetmek için seçenekler

İlişkilendirme zorluklarıyla başa çıkabileceğiniz çok sayıda yol vardır. En yaygın olanlarından bazılarıyla konuşalım ve her birinin artılarını ve eksilerini ortaya koyalım.

Google Analytics

Google Analytics genellikle değil büyük ölçekli ilişkilendirmeyi yönetmek için önerilen yaklaşımım. Ancak, tüm satış ve pazarlama çabalarınız çevrimiçi olursa, bu sizin için iyi bir seçenek olabilir ve ücretsiz sürümü kullanabiliyorsanız, bu büyük bir bonus. Google Analytics’in diğer faydası, hepimizin bunu zaten kullanmakta olduğudur – eğer büyük tuzaklıklar olmadan atıfta kullanmak için kullanabiliyorsanız, bu büyük bir artı olurdu.

Ancak, eksik olabileceğinizin farkında olun. “dokunma” olarak saymak istediğinize bağlı olarak, “dokunma” olarak kabul edilenler üzerinde daha az kontrol sahibi olursunuz – örneğin, bağlantı tıklaması her zaman ideal olmayabilecek bir “dokunma” olarak kabul edilir. Çevrimdışı etkinliği içe aktarabilirsiniz, ancak örneğin bir konferanstan alınan bir e-posta listesinin bu etkinliğe geri dönmesi zor olabilir. Aksine, kredi büyük olasılıkla bir e-postaya veya bir yeniden pazarlama kampanyasına gider. Diğer bir kusur ise, verileri bir tanımlı bir B2B pazarlamacısı olarak tercih eden bir satın alma ekibinin tercih edilmesine izin verecek şekilde kişisel olarak tanımlanabilir bilgilere (PII) geri takip edilememesidir. Kapalı çevrim raporları arıyorsanız, Google Analytics en iyi çözüm değildir.

Google Analytics’i seviyorum, ancak Google Analytics’in değerinin toptan satış ilişkisinin dışında olduğuna inanıyorum.

Pazarlamanızı kullanma atıf için otomasyon platformu


Pazarlama otomasyon platformunuz, değerlerinizi pazarlama kanallarınıza geri göndermede bazı yeteneklere sahip olabilir. Google Analytics ile karşılaştırıldığında, pazarlama otomasyonu kullanmanın bazı avantajları vardır. Birincisi, veriler mümkün olduğunda PII'ye bağlanır. Uzun bir satış döngüsüne sahipseniz, pazarlama otomasyonu, satış döngüsünü görselleştirmenin daha iyi bir işini yapabilir ve şu anda Google Analytics’le karşılaştırıldığında potansiyel müşterilere huni uygulayabilir.

Bir pazarlama otomasyon platformunun kullanımı için bazı önemli tuzaklar vardır. ilişkilendirme olsa da. Birincisi, çoğu farklı modellere bakma yeteneğine sahip değildir ve verilerin bildirildiği şekilde esnek değildir (Google Analytics raporlama seçeneklerinin miktarı ve esnekliği konusunda daha iyi bir iş yapar). İlişkilendirme için pazarlama otomasyon platformlarını sevmiyorum, ancak Google Analytics gibi, zaten kullanmakta olduğunuz bir platformsa ve daha iyi bir seçeneğe yatırım yapacak kaynaklarınız yoksa, bu bir başlangıçtır. 19659002] Kendi ilişkilendirme platformunuzu oluşturma


Eğer bir takım veri analistleriniz ve iyi bir BI aracınız varsa, destek almadan kendi ilişkilendirme metodolojinizi oluşturmak imkansız değildir. bir platform. Bununla birlikte, bunun üstesinden gelmeye çabalamadan önce farkında olmanız gereken şeyler var:

 • Muhtemelen ciddi bir şekilde kalkacak. Bazen sadece adam-saat yalnız bir platforma para harcamaya değer yapar.
 • Çarkı büyük ölçüde yeniden icat edeceksin – ve muhtemelen * bu teknoloji potansiyel olarak olsa da muhtemelen * teknolojiye tamamen yatırım yapacaktır Ayrıca başka şeyler için de kullanılabilir.
 • Verilerin, kohort oluşturmanıza izin verecek şekilde erişilebilir ve biçimlendirilmiş olması gerekir – aksi takdirde verilerinizi faydalı hale getirmek için bu işlemleri uygulamanız gerekir.
 • Bir sonraki bölümde ele alacağım bir tonluk. Bu, tüm seçenekler için geçerlidir, ancak özellikle kendi platformunuzu oluşturuyorsanız önemlidir, çünkü verilere nasıl bakacağınıza bağlı olarak, sizin amaçlarınız için nasıl mühendisliği yapacağınızı belirlemeniz gerekebilir, diğer seçenekler ise yerleşik çözümler.
 • Bunun olumlu tarafı, onu tamamen özelleştirebilmenizdir (yazılımınızın izin verdiği ölçüde). Yaptığınız her şeyin tekrar edilebilir olduğundan emin olmak istersiniz.

Anahtar teslim pazarlama ilişkisi platformu

Geniş, karmaşık veri kümeleriniz varsa Farklı kaynaklardan geniş bir yelpazede, bu tartışmasız en iyi çözümlerden biridir. Bunlar sadece bu problemleri çözmek amacıyla icat edilen platformlardır. Şu anda bir avuç platform var ve bu sayının büyümeye devam etmesini bekliyorum. Buradaki en büyük dezavantaj tipik olarak fiyattır.

Platformların karmaşıklığı ve her bir şirketin gereksinimlerinin karmaşıklığı, bu platformları değerlendirmeye başlamadan önce neyi başarmak istediğinizi anlamak için gerçekten önemli olduğunu gösterir. Önümüzdeki birkaç bölümde, göz önünde bulundurmaya başlamak için ihtiyacınız olan şeyleri ele alacağım. Platformlar bazı benzerliklere sahip olacak ve her birinin kendi avantajları olacak. Bir karar verme matrisi oluşturmak, platformlar arasında özelliklerin ve faydaların karşılaştırılmasında gerçekten yardımcı olabilir.

İşte bir örnek: CRM'de ilişkilendirme verilerinin olması ya da ayrı bir platformda yaşıyor olmasının uygun olmaması en önemli şey midir? (Belki de görsel ve kullanımı kolay olduğu sürece ayrı bir platformda çalışmayı tercih edersiniz, oysa çoğu zaman CRM raporlaması yapılmaz.)

Bir pazarlama atıf ajansı

Son olarak, bu zorlukla başa çıkmanıza yardımcı olacak birini işe alabilirsin. Bu kişilerin atıfta uzmanlaşmaları bekleniyor – yani süreç boyunca size rehberlik edecekleri anlamına geliyor. Bununla birlikte, muhtemelen biraz zaman ve para alacağı için özel bir sistem oluşturmanın aynı eksileri var.

Diğer taraftan, büyük olasılıkla zaten yayılmış olan çalışan zamanı olmayacak. ince. Ek olarak, daha iyi bir ürünle de sarılabilirsiniz. Bu durumlardan biri için şirketler için en mantıklı olanı:

 • Kullanım durumu çok benzersizdir ve mevcut herhangi bir platform tarafından iyi karşılanmamaktadır.
 • Metodoloji, mevcut çözümler tarafından desteklenecek şekilde oluşturulabilir. ve mevcut inşa yığınının maliyeti iyi bir yatırım olacaktır çünkü mevcut teknoloji yığınına ek olarak bir ilişkilendirme çözümü lisanslama gereğini ortadan kaldıracaktır.
 • Ajans ek analizlere veya raporlamaya katkıda bulunabilir (veya strateji ve analizler sunacaktır). Bu, ekibinizin yeteneklerinin dışındadır.

İlişkilendirme metodolojisini seçerken göz önünde bulundurulması gereken özellikler

Bu bölümde, ilişkilendirme çözümünüzü belirlerken göz önünde bulundurmanız gereken bazı hususları ele alacağım. Bir sonraki bölümde, ilerlemeye hazır olduğunuzda seçim kriterlerinizi tanımlamanıza yardımcı olacak soruların bir listesini paylaşacağım.

Verileri Kişisel Tanımlanabilir Bilgilere (PII) bağlama
Bir özellik Öncelikli olarak, performans verilerinizi kanallara (verilen bir) ve aynı zamanda müşteri verilerine geri bağlama yeteneğidir. Pazarlama dokunuşlarını ve performans verilerini müşteriye geri bağlama, yolculuğa daha iyi görünmenizi sağlar. Ayrıca, veriyi topladığınız diğer veri noktaları ile yeni yollarla bölümleme olanağı sağlar.

Ayrıca, tüm bu bilgileri tek bir yerde depolamak, ileride insanlara ulaşmak için yeni fırsatlar yaratır. Sadece pazarlama çabalarınızdan değil, aynı zamanda daha fazla bilgi toplayıp bir e-posta adresi ve hatta bir telefon numarasıyla ilişkilendirdiniz.

Bir hesap seviyesi görünümü
Bir B2B firması, karar vermenin tek bir kişinin aksine, hedef şirketlerinizdeki ekipleri satın almasıyla elde edilir. Bu gibi durumlarda, birden çok kişi dahil olmak üzere bir hesapta dokunuş oluşturabilecek bir ilişkilendirme platformuna sahip olmak idealdir. Sisteminiz hesap bağlantılarını takip edemiyorsa ve birden fazla kişi tarafından birden çok dokunuş varsa, her biri silinecektir. Bu, satın alma sürecinin yanlış bir görünümü olmakla kalmaz, aynı zamanda satın alma işlemi olmayan kanallarda da olumsuz bir etki yaratır, çünkü model onu tekrar kuramaz.

Mevcut entegrasyonlar
Her ne zaman gelirse, entegrasyon önemlidir. Bu özellikle raporlamanın yapıldığı durumlarda geçerlidir. Daha sonra, her kanalın temas noktalarını tanımlamaktan bahsedeceğiz. Ancak, bu dokunuşların tanımlandığı ve izlendiği yolun, değer atfetmek için kullanılacak platform veya sisteme erişilebilir olması gerekir. Ayrıca, sistemin gelirleri de dahil etmesi gerekiyor. Otomatikleştirilmiş bir şekilde entegre edilmeyen veya erişilemeyen herhangi bir bilgi sizi hata riskiyle karşı karşıya getirir.

Veri bölümlendirme özellikleri
Verileri dilimlemek ve bölmek için bir ton yol vardır. Modelinizi oluşturmaya hazırlandığınız için, bundan yararlanmayı umduğunuz tüm analizleri düşünün: ürüne göre satış? Yeni ve çapraz satış mı? Verilerinizi bölümlere ayırmak istediğiniz tüm yolların bir listesini yapın ve kurulumun bu analiz düzeyine izin verdiğinden emin olun.

Mevcut modeller
Hangi modelleri umarsınız? erişmek için? Onları nasıl kurmak istiyorsun? Örneğin, son dokunuşları görecek bir model istiyorsanız, son dokunuş olarak neyi saymak isterdiniz? Satıştan önce son dokunuş oluşturulmadan önce mi, yoksa son dokunuşla mı kapandı?

Yolculuğun haritasını çıkarmak ve döngü boyunca nasıl değer atfetmek istediğinizi belirlemek iyi bir fikir. Tam yolculuğa iyi bakmak genellikle birden fazla ilişkilendirme modelini gerektirir. Buradaki nokta, ilerlemeyi seçtiğin hangi metodolojinin, verileri istediğiniz her açıdan görebilmesini sağlamak isteyeceğinizden emin olmaktır.

Bir ilişkilendirme platformu seçerken yanıtlanması gereken sorular

Başlamadan önce neyi başarmayı umduğunuzu bildiğinizden emin olmanıza yardımcı olacak soruların listesi. Bu soruları cevaplamak size karar vermenize yardımcı olacaktır.

 • Hem teknik açıdan hem de veri yönetiminde sistemi korumaktan kim sorumlu olacak?
 • Verileri almak için sistemi düzenli olarak kim kullanacak? Bunu desteklemek için ne tür bir eğitim ve / veya erişim gerekir?
 • İlk dokunuş olarak neyi dikkate almak istiyorsunuz? Yıllar önceydi bile ilk dokunuş mu? Ya da bir öncüden sonra ilk dokunuş geri dönüştürülmüş veya katıldığı son satış döngüsünden diskalifiye edilmiş midir?
 • Son dokunuş olarak neyi dikkate almak istiyorsunuz? Satıştan önce son dokunuş mu? Demodan önceki son rötuş mu? MQL'den önceki son rötuş
 • Bu sistem takip etmeniz gereken her potansiyel kanalı izleyebilir mi?
 • Veriler şimdi nerede yaşıyor ve tek bir yerde derlemek için uygun süreçleri veya entegrasyonları yapıyorlar? 19659008] Bu sistem her potansiyel dokunuşu takip edebilir mi? “Dokunma” nın ne olduğunu tanımlayabiliyor musunuz?
 • Yayıncılık pazarlama çabalarını izlemeniz gerekiyor mu?
 • Zorlamak istediğiniz bir kesme veya yeniden inceleme penceresi var mı?
 • Bu sisteme bakabilirsiniz. hesap tabanlı ilişkilendirme mi yoksa sadece birey mi?
 • Gelecekte verileri nasıl bölümlere ayırabileceğinizi umuyorsunuz? Örnekler şunları içerebilir:
  • Yeni Satışlar ve Müşteri Satışları için Boru Hattı ve Gelir
  • İş Hattı veya Kesime Göre Boru Hattı ve Gelir (SMB vs Enterprise)
  • Kanal Gruplamalarına Göre Boru Hattı ve Gelir
  • Bireysel Kampanyalara Göre Boru Hattı ve Gelir
 • Bu platform, dönüşüm hunisi dönüşümünü ve hızını anlamanıza yardımcı olabilir mi? Daha da iyisi, bunu kanal ile başarabilir misiniz?
 • Hangi ilişkilendirme modelini görmek istiyorsunuz?
 • Özel bir ilişkilendirme modeli oluşturmayı mı planlıyorsunuz?
 • Kimler herkese erişebilir? Verileriniz var mı?
 • Önemsiz yollardan gelen bloğu filtreleyebilir misiniz?
 • Tarih aralıkları nasıl çalışır? Örneğin, bir tarih aralığı seçerseniz, yalnızca kapatıldıklarında satış döngüsüne başlayan potansiyel müşterileri görmek ister misiniz? Satış döngüsüne başladıkları zaman, sadece o tarih aralığında kapanan ipuçlarını görmek ister misiniz? Sadece bu yelpazede boru hattına giren ipuçlarını görmek istersiniz – satış döngüsüne girdiklerinde ve ne zaman kapatıldıkları önemli değil? Bu süre zarfında, pazarlama dokunuşunun etkilediği her satışı görmek ister misiniz? İster ilk ister son dokunuş olsun, aralarında bir şey var mı? Not: bu kontrollerin her biri için ayrı amaçlar vardır. Çeyrek gelir performansına, satış ekibinin bakışına bakmak isterseniz, kampanya gerçekleştiğine rağmen, o çeyrekte kapatılan satışlara bakmak istersiniz. Ancak, o çeyrekte kampanya performansına bakmak istiyorsanız, o zaman, o çeyrekte ilk dokunuşları olan veya o çeyrekte pazarlama dokunuşuna sahip tüm potansiyel müşterileri olan potansiyel müşterilere bakmak istersiniz. Cevapla
 • Boru hattınızı, gelir kaynaklarınızı ve kampanyalarınızı yanıtlamak için hangi soruları yanıtlamayı umuyorsunuz? Diğer paydaşların (diğer takımlardan bile olsa) aynı verilerle cevaplanabilecek ve cevaplanması gereken başka sorular var mıdır?

Resmi bir ilişkilendirme planı uygulanması

Neyin izlenmesi gerektiğini belirleme: Takım çalışması hayal ürünüdür [19659089] Tipik olarak çoklu ekipler bir ilişkilendirme modelinden yararlanacak, bu nedenle tüm paydaşları en baştan dahil etmek iyi bir fikirdir. İlişkilendirme modelinin başarılı olabilmesinin tek yolu, tüm paydaşların gemide olması. Aksi takdirde, raporlar en kötü durum senaryosu olan argümanlara ve güvensizliğe yol açacaktır. Ne yazık ki, insanlar raporlamaya inanmazlarsa, pazarlama otomasyonuna yapılan yatırım neredeyse tamamen kaybolur.

Amaç, tüm paydaşların aynı tanım ve parametreleri kullanarak raporlamasını kolaylaştırmaktır, ki bu kolay bir iş değildir. Bunun gerçekleşebilmesi için, paydaşların ilişkilendirme modeline hangi “dokunuşların” dahil edileceğine karar vermesi ve karar vermesi gerekir. Örneğin:

 • E-posta gönderirken, her bir e-postayı bir dokunuş olarak gönderir misiniz? Her e-posta açık mı? Sadece bağlantı tıklamaları mı? Farklı bir şey mi?
 • Giden çağrılarda, her aramayı bir dokunuş olarak sayacak mısınız? Sadece cevaplayanlar? Daha sonra sadece bir takip planı yapanlar?

Ölçülecekleri gibi, her bir angajmanın bir dokunuş olarak sayılması gerektiği gibi, tanımlanması gerekir.

Tüm paydaşları dahil etmiyorsanız Bu tartışmalarda, kaçınılmaz olarak bunlardan biri, değerinin ekibin çabalarına atfedilme şeklini kabul etmeyecek ve verilerin güvensizliğine yol açacaktır. Size verebileceğim en büyük ipucu, bu konuşmaları erkenden başlatmaktır. Herkes dokunuşların düzenlenme biçiminden memnun olursa, hazır olduğunda raporlamayı sunmanın çok daha kolay bir zamanına sahip olacaksınız.

Hangi ilişkilendirme modeli doğru modeldir?
Sık sık sorulur Hangi ilişkilendirme modeli “doğru” modeldir. İlişkilendirme modellerini haritalar olarak düşünmeyi öneririm. Her harita farklıdır – bu, diğerinden daha az geçerli değildir – fakat kullandığınız şey, sizin aradığınıza göre değişir.

Kendinizi belirli bir mağaza arayan bir alışveriş merkezinin ortasında yapın – yapın atlas mı çekiyorsun? Heck hayır! Aynı şekilde, tatil noktaları için alışveriş merkezi dizinine başvurmazsınız.

İlişkilendirme modelleri ve ne zaman kullanılacağı hakkında daha fazla bilgi için bu gönderiye göz atın.

Her birinin nasıl izleneceğine karar vermek için olması gereken işbirliği gibi. Dokunma, raporları çeken herkesin zaman çerçeveleri, kohortlar ve modeller için aynı yöntemi izlediğinden emin olmak önemlidir. Bunu başarmanın en kolay yolu tanımları ve raporlama süreçlerini geliştirmek için birlikte çalışmaktır.

Kimlerin kredi aldığıyla ilgili sohbeti değiştirmek
İlişkilendirme modelleri tüm paydaşların iç desteğini gerektirir. Doğal olarak, çoğu tartışmadaki konuşma ya “ile hangi kanal (takım) kredi alır” ile başlar ya da sona erer, bu da gerginlik yaratabilir. Asıl sorulan soru şudur: “Amacımıza yaklaşmak için ne yapmalıyız?” Herkesin ortak hedefe ulaşmak için rollerini oynamaya odaklanması.

Her ne kadar atfedilen hedef performansın farkına varmak olsa da, Diyalog korunmalıdır. Konuşmalar verimli kalmak zorunda. Suçlama oyununu oynamak yerine, kanalların çalıştığı yerleri (İlk dokunuş? Orta dokunuş? Son dokunuş?) Ve nerede olmadıklarını öğrenin.

Hangi içerik türlerinin çalıştığını, hangi kaynakların, ortamların ve kampanyaların olduğunu öğrenin. çalışma ve olmayanlar. Daha sonra, negatiflere odaklanmak yerine, daha iyi çalışmasını sağlamak için tüm bu bilgileri kullanın. Bazen, bazı kanalları kesmek ve bütçeyi yeniden tahsis etmek için zor kararlar alınmalıdır. Ancak bu konuşmalar üretken ve yapıcı olmalıdır – kişisel değil.

İlişkilendirme modeli ve içgörüler kişisel hissetmeye başlarsa, ekipler verileri reddetmeye başlayacaktır. Bu yüzden herkesin en başta modele katılmasının ve herkesin ortak bir hedefe ulaşmak için objektif olarak birlikte çalışmasının o kadar önemli olması gerekir.

TL; DR özeti

Kapalı döngü kurmakla ilgileniyorsanız atıf, birkaç seçeneğiniz var ve her birinin artıları ve eksileri var. Neyi başarmaya çalıştığınıza bağlı olarak dikkate almanız gereken bir dizi faktör vardır. En önemlisi, hangi çözüm yolunda ilerlemeye karar verirseniz verin, başarının anahtarı, tüm paydaşların ölçüm parametreleri, raporların nasıl çekildiği ve ilişkilendirme yönteminin tartışıldığı şekilde olacaktır. [19659107] Bu makalede dile getirilen görüşler, misafir yazarın ve Arama Motoru Arazi’inin değil. Çalışanlar yazarlar burada listelenmiştir.


نبذة عن الكاتب

Amy, start-up'lardan küçük işletmelere ve Fortune 500 ve global organizasyonlara kadar çeşitli sektörleri kapsayan çeşitli şirketler için çok kanallı dijital stratejiler geliştirmiş ve uygulamıştır. Uzmanlığı, e-ticaret, potansiyel müşteri oluşturma ve yerelleştirilmiş mağazadan mağazaya stratejileri içerir. Amy bir performans pazarlama ajansı olan Cultivavtive'e sahip.