التسويق الرقمي

LCD Projektör Kiralama'nın Avantaj ve Dezavantajları

Projektör, her türlü sunum, konferans, seminer vb için gerekli olan hayati bir elektronik ekipman parçasıdır. İşletme yönetimi için "parça ve parsel" dir. Projektörler iki teknolojiye ayrılabilir:

1) DLP – Dijital Işık İşleme

2) LCD – Sıvı Kristal Ekran

İki farklı tip projektörün bir görüntü oluşturmak için kullandığı dahili sistemleri ifade eder. DLP modelleri daha rekabetçi bir şekilde fiyatlandırılmışken, LCD sistemleri birkaç yıl içinde büyük ölçüde gelişti. LCD ve DLP'nin karşılaştırıldığında benzersiz avantajları var. Bununla birlikte, her iki teknoloji de net ve canlı görüntüler sunan kalitesinde iyi ve parlaklık, çözünürlük, kontrast ve bağlanabilirlik gibi belirli gereksinimler üzerine en iyi teknolojinin hangisi olduğuna karar vermek her bireye kalmış.

LCD Projektör Kiralama projektör, Epson, Hitachi, Sanyo ve Sony gibi birçok üretici tarafından kullanılır.

LCD, üçü ayrı cam paneller içerir – bir tanesi kırmızı, yeşil ve diğerleri için mavi renkte olan projektörlere aktarır. Işık panellerden geçerken, ışığı engellemek için ışığın geçmesine veya kapanmasına izin vermek için ayrı pikseller açılabilir. Bu eylem ışığı modüle eder ve ekranda yansıtılan görüntüyü üretir. Bu nedenle 3LCD olarak bilinir.

LCD Projektör Kiralama Üzerine Birkaç Avantaj:

 • LCD genellikle DLP'den daha 'hafif verimli'. Örneğin, hem LCD'de hem de DLP'de aynı voltajda bir lamba kullanırsanız, LCD daha parlak bir görüntü üretecektir.
 • 3LCD projektörleriyle parlak bir odada bile açık ve tanımlı görüntülerde güzel bir renk elde edersiniz. 3LCD olmayan projektörlere kıyasla, renk parlaklığında da parlaklığın iki katından fazlasına sahip olacaksınız. Bu projektör düşük çıkışlı bir lamba ile parlak, canlı görüntüler de yansıtabilir.
 • LCD projektörde yukarıda belirtilen sistemi göz önünde bulundurarak ve DLP ile karşılaştırıldığında birçok kişi LCD'yi özel parlaklık özelliği için tercih eder.
 • LCD, daha keskin bir görüntü üretir (daha net odaklanmış).

LCD Projektör Kiralama Üzerindeki Dezavantaj:

 • Görüntünün piksellerle dolu gibi görünmesine neden olan bir tavuk tel etkisi vardır. Bununla birlikte, 3LCD'nin son teknoloji geliştirmesiyle bu dezavantaj pek az fark ediliyor.
 • Taşıdığı birçok iç bileşenden dolayı hacimlidir, bu da nakliye için biraz rahatsız edici hale getirir.
 • 'Ölü Pikseller' – kalıcı olarak açılabilir veya kalıcı olarak kapanabilir. Bir ölü pikselle bu fark azdır. Bununla birlikte, projektör çok sayıda ölü piksel oluşturursa, bu projektöre engel olabilir.
 • LCD hızlı bir şekilde kapanabilir ve değiştirme işlemleri çok pahalıdır. DLP yongaları da başarısız olabilir, ancak bu sistemin daha az parçası olduğundan, bir DLP projektöründeki arıza nispeten nadirdir.
 • Sonuç:

  LCD Projektör Kiralama, renk çoğaltımı kritik olduğu ve bu makinenin en iyisi olduğu için daha popüler olarak görülüyor. DLP projektörleri ayrıca, daha iyi renk doğruluğu elde etmeye yönelik olarak çalışıyorlar; böylece şirket sektörüne de hizmet verebiliyorlar.