يونكس / لينكس

Linux Reseller Hosting Vs Windows Reseller Hosting

Son birkaç yıl içinde, web barındırma hizmetlerinin tanıtımı nedeniyle web sitelerinin dinamik güçleri büyük ölçüde değişti. Web barındırma hizmetleri farklı özellikler ile gelir ve ihtiyacınıza göre çeşitli seçenekler arasından seçim yapabilirsiniz. Windows Yeniden Satıcı Hosting ve Linux Yeniden Satıcı Hosting, oldukça popüler hale gelen ilk iki hizmettir. Bunların bazılarına benzer görünse de, bulabileceğiniz küçük farklılıklar vardır.

Bugünün dünyasında, internet kullanabileceğiniz en iyi kaynaklardan biri. Bu nedenle, birçok insan online işlerini yürütmeyi tercih ediyor ve internetteki farklı aktiviteler aracılığıyla büyük miktarda para kazanıyor. Bu kişilerin bir kısmı da satıcıları barındırma işini seçiyor. Çok teknik bilgiye sahip olmayan bir barındırma işine başlayabilirsiniz. Ana şirketlerin çoğu büyük bant genişliği sunar ancak son kullanıcılar çoğu zaman bu kadar bant genişliğine ihtiyaç duymaz. Müşteriler ve ana şirket arasında köprü görevi gören satıcı satıcılar geliyor. Bir seferde çok büyük miktarda bant genişliği satın alıp, ihtiyaçlar doğrultusunda müşterileri arasında dağıtırlar.

Bu firmaların bayi barındırma şirketi ile birlikte işlerini büyütebilmeleri için, yeniden satış yapma işini teşvik eden bir dizi web barındırma kuruluşu var. Genel olarak, ana barındırma şirketinin uzmanlık gerektiren teknik zorluklarla başa çıkabilecek teknik bir ekibi vardır. Bu nedenle barındırma, barındırma ile ilgili işlemlerde önemli bir rol oynamaz. Yeniden satıcı barındırma hizmetlerini seçmeyi planladığınız çoğu, teknik bilgi eksikliğinden dolayı Windows Hosting ve Linux Hosting arasından seçim yapmakla sık sık karşılaşır.

Birçok kullanıcı Linux'u yıllardır barındırıyor. Öte yandan, Windows hosting için doğru olan birçok kullanıcı bu hizmeti yeterince uzun süredir kullanıyor. Memnun müşterilerinin ardındaki sebep, hem barındırma hizmetlerinin çalışma zamanıdır. Hem Windows Hosting hem de Linux Hosting,% 99,9 kesintisiz çalışma süresi sunuyor. Bu nedenle, web sitenizin 24×7 çalışacağından emin olabilirsiniz.

Windows Hosting ve Linux Barındırma kullanımının işletim sistemi, hosting hizmetlerinin ikisi arasındaki birincil farktır. Yeniden satış barındırma sistemi hizmetlerine yatırım yaparken işletim sistemi hakkında dikkatli olmalısınız. İşletim sistemlerinin önemine göre karar verebilmeniz için farkı anlayalım.

Hem Windows Reseller Hosting hem de Linux Reseller Hosting işletim sistemi:

Bir sunucunun işletim sistemi, bilgisayarınızda sahip olduğunuzdan farklı değildir. Windows işletim sistemi ve Linux işletim sistemi arasında seçim yapmanız gerekir. Bazılarınız farkın farkında olabilir ve sizin gereksinimlerinize bağlı olarak seçim yapabilirsiniz. Ancak, web barındırma şeklinin ve nasıl çalıştığı konusunda net bir fikriniz yoksa, bu bilgiler size yardımcı olacaktır. Windows Resell Hosting planları ve Linux Resell Hosting planları arasındaki bazı farklar aşağıda açıklanmıştır:

Özelleştirme :

İki tür barındırma planının en temel farkı, özelleştirme seçenekleridir. Her ne kadar teklifin her ikisini de özelleştirme sunsa da, Linux tarafından sunulan özellikler, Windows'a göre daha esnektir. Genellikle, geliştiriciler veya yöneticiler, Windows Yeniden Satışı Barındırma üzerinde Linux Yeniden Satıcı Hosting tercih. Aksine, yönetici olmak istemiyorsanız veya bir geliştirici değilseniz, Windows Reseller Hosting planına kolayca gidebilirsiniz.

Kararlılık:

Yeniden satıcı barındırma planlarınızın kararlılığından endişe ediyorsanız, hem Windows Reseller Hosting hem de Linux Reseller Hosting teklif istikrarı konusunda kesinlikle stressiz olabilirsiniz. Linux, açık kaynaklı bir platform olduğu için Windows ile karşılaştırıldığında daha kararlı olsa da, Windows büyük ölçüde istikrar sağlar. Linux herhangi bir ortama uyum sağlama yeteneğine sahiptir ve önkoşullarınıza dayanarak bayi barındırma planını güncelleyebilir ve geliştirebilirsiniz.

Uygulamalar:

Herhangi bir bayi barındırma planlarını kullanırken farklı uygulamaları kullanmak zorundasınız. Şimdi, Windows Reselling Hosting ve Linux Reselling Hosting, farklı uygulamalar yüklerken farklı özellikler sunuyor. Linux açık kaynak kodlu bir platform olduğundan, kapalı kaynak kodlu bir platform olan Windows'a kıyasla daha birçok özelliğin keyfini çıkarırsınız. Ancak, daha fazla uygulamaya gerek duymazsanız, her zaman Windows'a gidebilirsiniz. Temel olarak, hangi hizmet planını seçmeleri gerektiği müşteri ihtiyaçlarına bağlıdır.

Ayrıca, uygulamaların yükleyici işletim sisteminizle uyumlu olması gerektiğini unutmayın. Bazı uygulamalar Linux'a kurulduğunda iyi performans gösterebilir, ancak aynı Windows üzerinde çalışamaz veya tam tersi de geçerlidir.

Güvenlik:

Yeniden satıcı barındırma hizmetine yatırım yapmak üzereyseniz, planların size en üst düzeyde güvenlik sağlamasını isteyebilirsiniz. Windows Hosting ve Linux Hosting arasında Linux, açık kaynaklı bir platform olduğu gerçeğine göre daha iyi bir güvenlik sunar. Öte yandan, Windows güvenli olsa da, virüs ve kötü amaçlı yazılım tarafından saldırıya uğramak daha eğilimlidir.

Maliyet verimliliği:

Barındırma hizmetlerine yatırım yapmaya karar verirseniz, Windows Reseller Hosting ve Linux Reseller Hosting Planlarından herhangi birini seçebilirsiniz. Bu planların ikisi de uygun maliyetlidir. Ancak, işletim sistemi ve özellikler serbest olmadığından, Windows için biraz daha fazla harcama yapmanız gerekebileceğini unutmamalısınız. Aksine, Linux size işletim sistemini herhangi bir ücret ödemeden kullanma imkanı verir. Sadece maliyeti en aza indiren özellikler için ödeme yapmanız gerekir.

Yapılandırma:

Yapılandırma, yüklenen uygulamaların etkinleştirilip devre dışı bırakılabilmesi için yeniden yapılandırma sağlayıcısının kurulumunun hayati bir parçasıdır. Yapılandırmanın karmaşıklığı konusunda endişeleriniz varsa, Linux Reseller Hosting hizmetinden daha az karmaşık olduğu için Windows Reseller Hosting hizmetlerine gidebilirsiniz. Yanı sıra, Windows'u yapılandırmak sadece birkaç dakika alır, oysa Linux'u yapılandırmaya çalışırsanız saatlerce sürebilir.