قاعدة البيانات

Liste Binası Sahte Pas

Çevrimiçi bir e-posta listesi oluşturma söz konusu olduğunda, sizi işinize yarayacak veya işinizin ilerlemesini yavaşlatacak sayısız şey var. Liste oluşturmaya yeni başlıyorsanız veya büyümek istediğiniz küçük bir listeye sahipseniz, bu makale ihtiyacınız olan şey olabilir.

Çevrimiçi abonelerin listesini oluşturmak, bir çok esnekliğe izin verir, ancak aynı zamanda, çevrimiçi veya çevrimdışı olan diğer tüm işler gibi kendi zorlukları da beraberinde getirir. Bu yüzden aşağıda bahsettiğim liste binası sahte pastan kaçınmak için her türlü çabayı göstermeniz önemlidir.

Kaçınmak istediğiniz Beş Liste Oluşturma Hatalarının bir listesi:

1. Sitenizin her sayfasında bir potansiyel müşteri yakalama formu olmaması, bir liste oluşturucunun yapabileceği en büyük hatalardan biridir. Abonelerin bir veritabanını oluşturma işindeyseniz, web sitenizin her bir sayfasında bir ele geçirme veya formda bir tercih olarak bilinen bir şey olması hayati önem taşır. Araştırmacıları yakalamak için bu formu kullanmıyorsanız, potansiyel abonelerinizi kaybedersiniz ve potansiyel olarak çok fazla gelir elde edersiniz.

2. Listelerinizi hedeflememek, odaklanmamış bir çabaya ve potansiyel abonelerin kaybına neden olabilir. Hedef pazarlamayla ve odağı daraltmakla, yanıt veren ve ürün ve hizmet satın alan abonelerin bir listesini oluşturmak mümkündür. Ancak ürün ve hizmetler niş pazarla ilgili olmalı ve liste oluşturucu teklif verdiğinde abone satın almaya hazır olmalıdır.

3. Listeyle bir İlişki Oluşturmamak, kaçınmak istediğiniz bir şeydir, çünkü abonelerinizle bağlantı yoksa tüm çabalarınız hiçbir şey için mümkün değildir. İlişki ne kadar iyi olursa, abonenin yanıt vermesi ve sonunda bir şey satın alması daha olasıdır. İlişki kurmak ve iş takip edecek.

4. Lead kaynaklarını izlememek büyük bir sahte pastır. Pek çok küçük işletme kurşun kaynaklarını takip etmiyor ve sonuçta pencereden para atıyor ya da tuvalete atıyor. Çevrimiçi trafikte, izlenmesi çok önemlidir, ancak her bir trafik kaynağını da test edin. Günümüzde, çevrimiçi liste oluşturucu için kullanılabilen çeşitli test seçenekleri bulunmaktadır, bu da yıllar geçmişinden çok daha kolay test ve izleme sağlamaktadır.

5. E-posta kampanyalarını izlememek, ürün oluşturucuları ve / veya hizmetlerini abonelerine etkin bir şekilde teşvik eden liste oluşturucu için çok fazla hayal kırıklığı yaratabilir. Basit gerçek şu ki, e-posta otomatik yanıtlama hizmetleri raporlar sağlar, böylece pazarlamacı gönderilen her mesajla ilgili tüm verileri görebilir. Bu yüzden raporları kullanmanın avantajlarından yararlanın ve bu şekilde hayal kırıklığı ve tahminin bir başkasına bırakılabilir.