SEO

Logonuzu veya Ticari Markayı Kullanmanın ve Korumanın Önemi

Bir logo, bir kelime veya kelime, bir ifade, bir kişinin adı, bir sembol, bir resim veya bunların herhangi birinin bir kombinasyonundan oluşabilir.

Tüm reklamlarınızda ve promosyonlarınızda ve ayrıca şirketinizin adı veya şirket markası veya hizmet markası olarak kullanılabilir. Bir logo, markalaşma alanındaki ortalama silahınızdır ve şirketinizin tasvir etmek istediği imajı doğru bir şekilde yansıtmalıdır.

En iyi logolar, sembolize ettikleri işin doğasını yansıtıyor, ancak çok çeşitli reprodüksiyonlar, kartvizitler, ürünler, web siteleri, vb. Üzerinde meşruiyetini koruyabilecek kadar basittir.

Birçok logo, basit bir esasa dayanmaktadır. ama etkili illüstrasyon Çoğu zaman, şirket adının farklı bir yazı tipinde ayarlanması, unutulmaz bir logo oluşturacaktır. Bazen harfler özel bir etki yaratmak için değiştirilir. Diğer durumlarda, harf bölümleri ihmal edilir veya abartılır.

Logolar, iş web siteleri için özellikle önemlidir, anında tanımlama için görsel kısa yollar sağlar.

Logolar veya Ticari Marka Türleri

Bir Hizmet Markası, bir ürünün kaynağını değil, bir hizmetin kaynağını tanımlar. Örneğin, bir hizmet şirketi sunduğu hizmeti tanımlamak için bir servis işareti kullanabilir.

Güçlü Marka, Kodak veya Microsoft gibi tanınabilir bir anlamı olmayan bir kelimeden oluşur. Güçlü ticari markalar, diğer şirketler tarafından aldatıcı bir şekilde kullanılmaya karşı geniş koruma sağlar.

Zayıf Ticari Markalar, İlk veya En İyi gibi yaygın bir kelimeden ya da Ürünün bazı özelliklerine işaret eden bir kelimeden oluşur, örneğin Islak n & # 39; Wash, Mop n & # 39; Glo veya Shake n & # 39; Bake. Geniş إعلان ve uzun süreli kullanımın sonucu olarak kamu, belirli bir üretici ile onları tanımlamak dışında, daha az koruma alırlar.

Logonuzu veya Ticari Markayı Koruyun

Logo tasarımınızın kullanıma hazır olduğundan emin olun. Bir logoyu işletme resminizin merkezi bir odak noktası olarak kullanmayı düşünüyorsanız, bunu devletinizle veya ABD Patent ve Ticari Marka Ofisi ile kaydettirerek başkalarının kullanamayacağını koruyun (AT & T onların kayıtlarını alamadı) Parmaklar sarı sayfalar yürürken "Artık tüm sarı sayfalar şirketleri grafik kullanabilir, ve çoğu yapar.)

Geçtiğimiz yıllarda, bir ticari marka veya hizmet markasının güvenliğini sağlamak için, zaten kullanmakta olduğunuz hükümete kanıtlamak zorunda kaldı. işareti gösteren etiketlerin, etiketlerin ve diğer materyallerin örneklerini göndererek.

Ancak yasalar yakın zamanda değiştirildi. Şimdi yapmanız gereken tek şey, kaydetmek istediğiniz işareti kullanma niyetini belirtmektir. Ancak, kayıt ile ilgili başka kararlar olduğu için, marka hukuku konusunda uzman bir avukat tavsiyesi almanız gerekebilir. Bilmeniz gerekecek:

– Ticari markanın tamamen yerel mi yoksa eyalet çapında mı kullanılacağı

– Logonuza veya ticari markanıza haklarınızı korumanızla ilgili her şey

– Ne yaparsanız yapın Şimdi yerel olarak kaydolmayı seçin ve daha sonra ülkeye gitmek istediğinizde bir çatışmaya uğrayın.