SEO

Markanız için 8 en iyi online itibar yönetimi aracı

Markanızın bir çevrimiçi varlığı varsa, ününü itibarı hakkında endişe edemezsiniz. Bugün, çevrimiçi itibar yönetimi (veya kısaca ORM) sadece her iş için geçerli değildir; Bunu göz ardı etmek size ve paraya mal olabilir. İşte, ORM'in stratejinizin ayrılmaz bir parçası olmasının nedenlerinden sadece birkaçı:

  • Tüketiciler, bir satın alma işlemi göz önünde bulundurulduğunda çevrimiçi araştırmaya giderek daha fazla güveniyorlar. Alıcıların yüzde 88'i bir ürünü satın almadan önce çevrimiçi (çevrimiçi veya mağaza içi) ürünler araştırıyor; ve yüzde 86'sı, olumsuz eleştirilere sahip bir işletmeden satın almaktan çekinmektedir.
  • Marka itibarını şansa bırakarak bir krize yol açabilir. Saygınlığınızı izlemek ve anında tepki vermek, krizler ve tam felaketlerden kaçınmanıza ve işinizin yayılmasından kaynaklanan olumsuz haberlerin önüne geçmenize yardımcı olacaktır.
  • Markanızın İnternet'teki itibarı sitenizin sıralamasını etkileyebilir. Resmi: Google, kötü müşteri deneyimi sunan siteleri devre dışı bırakmak için tasarlanmış bir algoritmik çözüm kullanıyor.
  • İnternet'teki itibarınızı izlemek size değerli müşteri bilgileri sunacaktır: Kullanıcılar ürününüze neler severse, neler değişebilir? ve ne hissettiklerini hissediyorlar.

Şimdi ORM'in faydaları konusunda açık olduğumuza göre, hangi araçların süreci kolaylaştırmanıza ve otomatikleştirmenize yardımcı olacağını görelim.

1. Awario

Sosyal medyada ve web'de markanız hakkında insanların neler söylediğini izleyin ve Sentiment Analysis ve güçlü analizler ile trendleri belirleyin.

Awario itibar yönetimini kolaylaştıran bir sosyal dinleme aracıdır. Platform, markanızın sözlerini büyük sosyal ağlar ve web'de gerçek zamanlı olarak izleyecek ve uygulamanıza doğrudan yanıt verebilmenizi sağlayacaktır.

Anında dikkat etmeniz gereken noktaları tespit etmenize yardımcı olması için araç, Duyarlılık Analizi sunar. Panodaki Duyarlılık grafiği, işletmenizin olumlu ve olumsuz sözlerinin paylaşımını gösterir ve adresinizi vermeniz gereken dikenleri bulmanızı sağlar.

Bunun üzerine, araç telif hakkı ihlallerini tespit etmenize ve içeriğinizi çaldırmanıza yardımcı olur. Başlamak için, uygulamanın tam olarak eşleşmesini sağlamak için teklifinizin kopyasının bir özeti ile bir uyarı oluşturmanız yeterlidir.

Ancak gerçek güç, Awario'nun rakip analiz yeteneklerinde. Rekabetiniz için izleme uyarıları oluşturursanız, müşterilerinin ne mutlu ya da mutsuz olduğunu dinleyebilir ve rakiplerin hatalarından öğrenebilirsiniz. Ayrıca, markanızın (hacim, duygular, erişim ve bir dizi diğer faktörler) bahsini rakipler ile karşılaştırabilir ve nerede kazandığınızı ve nerede kaldığınızı görebilirsiniz.

Fiyatlandırma: Awario 3 plan sunuyor: Başlangıç ​​için bireyler (29 $ / ay), KOBİ'ler için Pro (89 $ / ay) ve Kurumlar ve büyük markalar (299 $ / ay). Yıllık bir plana sahipseniz, 2 ay ücretsiz kazanırsınız. Ücretli bir plana başlamadan önce Awario'yu denemek için ücretsiz deneme için kaydolun.

2. Reputology

Yerel işletmenizin çevrimiçi yorumlarını gerçek zamanlı olarak izleyin ve yönetin.

Reputology yerel işletmelerin çevrimiçi yorumlarını takip etmelerine yardımcı oluyor. Google ve Facebook İncelemeleri gibi ortak inceleme platformlarından ayrı olarak Reputology, sektöre özel inceleme sitelerini, gayrimenkul, konukseverlik veya sağlık hizmetlerini izler. Tabii ki, uygulamadan bu yorumlara cevap verebilirsiniz.

Reputology, konumlarının her birinin yorumlarını tek bir yerde tutmak isteyen çok yönlü işletmeler için özellikle işe yarıyor: belirli konumların neden açıklandığını incelemenize izin veriyor Diğerleri kadar iyi yapmamak ve markanızın genel itibarı ile konumlarını ölçmek.

En iyi şey, aracın Hootsuite ile bütünleşmesidir. Entegrasyon, sosyal medya hesaplarınızı sakladığınız aynı gösterge tablosunda yorumlarınızı izlemenizi ve yönetmenizi sağlar – SMM ve inceleme yönetimi şirketinizde aynı ekip tarafından yapılırsa çok kullanışlı.

Fiyatlandırma: Reputology, her yer için 10 ila 49 $ / ay arasında ücret alır. Bir plana başlamadan önce ücretsiz deneme için kaydolabilirsiniz.

3. GoFish Dijital Şikayet Araması

İşletmenizin olumsuz incelemeleri için 40'ın üzerinde şikayet web sitesinde arama yapın.

GoFish Digital’in Google destekli şikayet araması markanızın sağlığını kontrol etmenin kullanışlı bir yoludur. 40'ın üzerinde web sitesinde arama yapmanıza ve herhangi birisinin işletmenizle ilgili bir şikayette bulunup bulunmadığını görmenize olanak tanır (unutmayın, bu yorumlar marka adınız için Google'da potansiyel olarak sıralamaya başlayabilir!).

Buradan, hangi incelemelerin olduğunu görebilirsiniz. En popüler, markanızın puanlarına bakın ve platform ekranlarının çoğu web sitesinde şikayetlere yanıt verin. Bazı sitelerde, gerçeği yansıtmadıklarında yorumları işaretleyebilir veya kaldırabilirsiniz.

Fiyatlandırma : Serbest.

4. SEO SpyGlass

Backlink profilinizi izleyin ve spam, düşük kaliteli linklerin sıralamanızı bozmasını önleyin.

SEO SpyGlass bu listedeki diğer araçlardan farklı. Bir markanın genel itibarını izlemek için özel olarak tasarlanmamış olsa da, SEO'ya geldiğinde itibarınızın en büyük faktörünü izlemenize ve yönetmenize yardımcı olur: backlinks. Yepyeni bir backlink endeksi ile, son zamanlarda beta (piyasaya sürülen herhangi bir gün şimdi gerçekleşiyor), araç piyasadaki en güncel bağlantı dizinine sahip olduğunu iddia ediyor.

Özellikle kullanışlı değil Verilerin kendisi olsa da – uygulamanın yapabileceği analiz. Her bir bağlantınızın otoritesini analiz etmenize izin verir (aka InLink Rank) ve olası arama motoru cezalarını (hem algoritmik hem de manuel) önlemek için backlinks'in Penaltı Riskini ölçün.

Bunun üzerine, araç bir Etki Alanı sunar. Bağlantı profilinizi rakiplerinizle karşılaştırmanızı sağlayan, karşılaştırma yapmak istediğiniz sayfa dışı SEO'nun hangi yönlerini ve hangilerini yakalamak için üzerinde çalışmanız gerekenleri görmenizi sağlayan karşılaştırma modülü.

Fiyatlandırma: Ücretli planlar lisans başına 124,75 $ 'dan başlıyor. Analiz etmek için sınırlı sayıda backlinks bulunan ücretsiz bir sürüm var.

5. Grade.us

Veri zengini, özelleştirilebilir raporlarla gerçek zamanlı sosyal medya izleme.

Grade.us çok kanallı inceleme edinme kampanyalarını otomatikleştirerek mutlu müşterilerden daha olumlu yorumlar almanızı sağlayan bir araçtır. e-posta veya metin mesajları yoluyla. Araç ayrıca, uygulamanızla ilgili yanıt vermenin bir yolu olarak, işletmenizle ilgili yeni yorumları da izler.

Ajanslar için, Grade.us, yorumlarınızın hacmindeki eğilimleri gösteren ve YG'yi ölçmenize izin veren beyaz etiketli raporlar sunar. ORM çalışmalarınızdan

Fiyatlandırma: Grade.us 3 plan sunuyor: Profesyonel (90 $ / ay), Ajans (200 $ / ay) ve Kurumsal (1500 $ / ay). Ücretli bir plana başvurmadan önce aracı test etmek isterseniz ücretsiz deneme sürümü mevcuttur.

6. Brandwatch

Derinlemesine marka itibarı analizi yapın ve güçlü, veri açısından zengin raporlar oluşturun.

Brandwatch güçlü bir sosyal dinleme ve analiz aracıdır. Görüntü tanıma, trend konuları ve API erişimi gibi Kurumsal düzeyde özellikleriyle, aynı zamanda daha pahalı olanlardan biridir.

Bu araç, cinsiyet, ilgi alanları, meslekler dahil olmak üzere markanız hakkında konuşan kişilerin demografik analizini sunmaktadır. ve konum. Platformun sosyal medya kapsama alanı, Facebook, Twitter, Instagram ve Sina Weibo, VK ve QQ gibi yerel sosyal medya sitelerini içeriyor.

Veri görselleştirme platformuna yatırım yapmaya hazır olanlarınız için Brandwatch'ın kullanışlı bir aracı var. Vizia denir. Vizia, Brandwatch verilerinizi görselleştirmenize ve bütünsel bir analiz için Google Analytics, Buzzsumo ve Hootsuite'den gelen bilgilerle birleştirmenizi sağlar.

Fiyatlandırma: Brandwatch, Kurumsal düzeyde bir araçtır. Fiyatlar isteğe bağlı olarak özel Kurumsal planlar ile 800 $ / aydan başlar. Araç ücretsiz deneme sunmuyor.

7. ReviewTrackers

Çevrimiçi incelemeleri takip edin ve mutlu müşterilerin işletmenizi gözden geçirmesi için teşvik edin.

ReviewTrackers isminin tam olarak ne anlama geldiğini gösterir – 100'den fazla sitede işinizin çevrimiçi yorumlarını izler. Önemli incelemelerden haberdar olmak için e-posta uyarıları oluşturabilir ve ihtiyaçlarınıza göre hazırlanmış özel raporlar oluşturabilirsiniz. Buna ek olarak, ReviewTrackers müşterilerinizin geri bildirimlerini toplar ve iş müşterilerinizin hangi yönlerinin en çok bahsettiklerini gösterir.

Platform ayrıca, hareket halindeyken incelemeleri izlemenize ve yanıtlamanıza olanak veren bir mobil uygulama da sunar.

Fiyatlandırma: ReviewTrackers 'Professional planı 49 $ / ay seviyesinden teklif edildi; İşletme maliyeti 59 $ / ay. Araç, talep üzerine fiyatlandırma ile birlikte bir de Ajans planına sahiptir.

8. IFTTT

Markanız internetten söz edildiğinde otomatik uyarılar oluşturun.

IFTTT bir milyon şey ile size yardımcı olabilir ve çevrimiçi itibarınızı takip etmeniz bunlardan biridir. Hizmet, “eğer ” desenini izleyen basit, otomatik görevler oluşturmanızı sağlar. و 'ün [1965910]

' un ne olduğuna karar vermelisiniz.

İtibar yönetimi için hizmet bir dizi yardımcı entegrasyon sunuyor. Reddit'teki marka sözlerini takip edebilir, belirli web sitelerinde söz konusu olduğunda e-posta uyarıları veya Slack bildirimleri alabilir ve içeriğinizi paylaştığınız için otomatik olarak Twitter kullanıcılarına teşekkür edebilirsiniz.

Araç, iOS ve Android için de mobil uygulama olarak kullanılabilir. Cihazlar

Fiyatlandırma: Ücretsiz.

Take Charge

Yukarıdaki 8 araç markanızın çevrimiçi saygınlığını üstlenmenize yardımcı olacaktır. Yerleştiğiniz platform hangisi olursa olsun, tüm işleri sizin için yapmasını beklemeyin: Olağandışı ani artışları tespit etmek ve derhal gözden geçirmeleri (iyi veya kötü) yanıtlamak için izleme kontrol panelinizde kontrol edin. Ve olumsuz eleştirilerle uğraşırken, kendi başına bir sanattır, bu hızı ve biraz alçakgönüllülüğün uzun bir yol kat edebileceğini unutmayın:)

نبذة عن الكاتب

Her gün, web işiniz hakkında konuşuyor. Çoğu markanın bu konuşmalar hakkında sınırlı fikirleri vardır: yalnızca kendi sosyal medya yayınları aracılığıyla. Müşterilerini gerçekten anlamak için, şirketlerin yalnızca sosyal medyadan bahsetmelerine değil, web'in geri kalanından gelenlere de erişmeleri gerekiyor. Awario, her yerden çevrimiçi olarak anımsatma yapmak için günde 13 milyardan fazla web sayfasını tarar. Şirketler artık onlarla ilgili tüm önemli sohbetleri bulabilir ve katılabilir. Daha fazla bilgi ve 14 günlük ücretsiz deneme için awario.com adresini ziyaret edebilirsiniz.