SEO

Microsoft Advertising, SMX ana konuşmasında istihbarat, kullanıcı arabirimi güncellemeleri ve izleyici çözümlerinden bahsetti

NEW YORK – Markalar günümüz piyasasında rekabet etmeye çalıştıkları için, izleyicilerle bağlantı kurma yollarının belirlenmesi kritik önem taşıyor – özellikle büyüme, pazarın müşterilerin ihtiyaçlarını daha iyi karşılama yollarını bulma yeteneğine çok fazla dayandığından, Olson, “Reklam ve Bing’de evrimciliği, Çarşamba günü SMX West’de yapılan bir açılış oturumu sırasında

“ Tüketiciler, markaların kendilerine yardım etmelerini, ihtiyaçlarını tahmin etmelerini ve satın alma tecrübelerini sürtünmesiz hale getirmelerini istiyor ”dedi. “[Microsoft’s] hedefimiz perakendecilerin daha rekabetçi hale gelmelerine yardımcı olmak ve yeni geliri ve gelecekteki büyümeyi körükleyen daha ilgi çekici müşteri deneyimleri sunmak” dedi.

Müşteri yolculukları da daha karmaşık ve daha az doğrusal hale geliyor; bu da, reklamverenlerin anlamlı bir marka katılımını sağlayan ileri teknolojileri ve yenilikleri anlamalarının her zamankinden daha fazla zorunluluk olduğu anlamına geliyor.

AI ile değer sağlama

Olson’a göre, Microsoft, müşteriler için daha iyi deneyimler yaratmak için yapay zeka ve makine öğrenmeye büyük ölçüde eğiliyor. Bunun bir örneği görme engelli bir milyondan fazla kişinin restoranında bir menü okumasına veya bir satın alma işlemi yaparken para saymasına yardımcı olan Seeing AI uygulamasıdır. Diğer bir örnek, müşterilerimizin bilgileri yönetmelerine ve ortak iş zorluklarını çözmelerine yardımcı olmak için AI'nın Microsoft Dynamics 365 ürünlerine entegrasyonunu içerir. Dahası, AI artık servis ekiplerinin ekipman sorunlarını uzaktan kolayca tespit etmelerine ve çözmelerine yardımcı olabilir veya İK ekiplerini en iyi adayları seçmeleri için yetkilendirebilir.

(Ayrıca Bakınız: PPC'nin yeni yayımlanan Periyodik Tablolarını edinin)

“Müşterileriniz için daha iyi deneyimler yaratmak, uğraştığınız insanlar reklamlarınızı makinelere dağıtmakla ilgili değil. Gelişen bir otomasyon zamanında, yaratıcılık insanlık tarihinin herhangi bir noktasında olduğundan daha büyük değere sahip olan temel farklılaştırıcı olmaya devam ediyor ”dedi.

Kuruluşların AI odaklı yetenekleri hızlı ve kolay bir şekilde benimsemelerine yardımcı olmak için Microsoft, zekayı tüketicilerin zaten günlük olarak kullandığı ürün ve hizmetlerle bütünleştirmeyi amaçlamaktadır. Olson, Microsoft'un birleşik verilerden kullanıma hazır bilgiler sunmayı amaçlayan yeni bir amaca yönelik Dynamics 365 AI çözümleri sınıfı oluşturacağını söyledi. Bu veriler daha sonra, satış, müşteri hizmetleri ve pazarlamadaki entegre ekip faaliyetlerini desteklemek için gelişmiş zeka ile aşılanabilir. Olson

Ölçekli kişiselleştirme

Bağlantılı dünyamızda, bir kullanıcının cihazı tüketiciyi anlamak için kilit adım taşıdır, dedi. Cihazlar, pazarlamacıların belirli bir yerde ve belirli bir zamanda bir tüketiciye neyin önemli olduğunu daha iyi anlamalarına yardımcı olan bağlam sağlar. Doğru zamanda doğru mesaj, müşteri hizmetlerinde bir sonraki seviyedir ve niyetini eyleme dönüştürebilir.

İçerik ayrıca perakendecilerin ne zaman, nerede ve nasıl ulaşacaklarına bağlı olarak müşterinin ihtiyaç duyabileceklerini tahmin etmekten daha iyi olmasını sağlar. ve onlara nasıl cevap vereceklerine karar vermelerine yardımcı olun. Tüketiciler her zaman çevrimiçi ürün bilgileri, fırsatlar, yerel kullanılabilirlik ve yerel indirimler peşinde. Doğru zamanda doğru, kişisel bilgileri sağlamaya yönelik çaba göstermeyen perakendeciler kaybedileceklerdir. Olson, “Bu büyük fırsat hakkında düşündüğümüz üzere, Microsoft'ta perakende satış için dört temel fırsat alanı görüyoruz” dedi. Bunlar arasında:

Müşterinizi tanıyın. Markanızın kalabalıktan sıyrılmasını sağlayan unutulmaz müşteri deneyimleri sunun.

Çalışanlarınızı güçlendirin. Ekibinize olağanüstü müşteri hizmeti sağlayacak araçlar sağlayın.

Akıllı tedarik zinciri sunun. Maliyetleri düşürmek ve müşteri memnuniyetini arttırmak için çevikliği artırın.

İşinizi yeniden düşünün . İş modelinizi yeniden keşfederek, müşterilerden başlayarak ve geriye doğru çalışarak günümüzün rekabetçi perakende ortamında öne çıkın.

İnterneti ve İntraneti Birleştirme

Organizasyonun karşılaştığı en büyük zorluklardan biri şirket intranetleri aracılığıyla şirket bilgilerine ulaşma ve erişme zorluğudur. Bu ayın başlarında, Microsoft, iş için yeni Microsoft Edge ve Microsoft Bing'i tanıttı.

Olson, Microsoft’un hem işletmeler hem de tüketiciler için en iyi arama ve tarayıcı deneyimlerini sunma arzusunun Bing ve Edge için olduğunu söyledi. Microsoft, derin intranet entegrasyonu, gelişmiş insan araması ve işletme kaynaklarını destekleyen özellikler gibi gelişmiş yeteneklerle çalışan verimliliğini daha verimli ve etkili hale getirmeyi amaçlıyor.

Olson, Microsoft’un 2020 ilkbaharında tüketici kitlesi için daha da fazla özellik tanıtacağını söyledi.

Microsoft’un yeniden tasarladığı kullanıcı arayüzü

Ekim ayında, Microsoft Advertising, Google Ads’in yayınlanan güncellemesine daha iyi uyum sağlamak için platformun arayüz yenilemesini açıkladı. bir yıl önce tam olarak dışarı.

Olson adlı yeni tasarlanan kullanıcı arayüzü, reklamverenlerin aşağıdaki iyileştirmelerle kampanyaları daha kolay yönetmelerini sağlıyor:

Geliştirilmiş kullanılabilirlik ve gezinme . Yeni çevrimiçi gezinme, Google Reklamları ile daha iyi entegrasyon için daha sezgisel özellikler içeriyor ve bu da reklamverenlere kampanya yönetimi konusunda daha fazla zaman kazandırıyor. Reklamverenler, hesapları değiştirmek, إعلان önizleme, paylaşılan kütüphane, dönüşüm izleme, Google İçe Aktarma ve daha fazlası gibi araçlara ve ayarlara hızla erişmek için yeni global menüyü kullanabilir.

Özelliklerin daha iyi düzenlenmesi . Yeni dikey sayfa menüsü, reklamverenler için daha düzenli erişim sağlamak için Reklamlar ve Uzantılar, Kitleler, Denemeler ve diğer özellikleri içerir. Reklamverenler kampanyalarda gezinirken, sayfa menüleri yalnızca her kampanya için geçerli olan sayfaları ve verileri görüntülemek üzere uyarlanır.

Modern görünüm ve his . Yeni çevrimiçi deneyim şimdi daha güncel ve diğer Microsoft ürünleriyle uyumlu.

Akıllı kitle çözümleri

Şu anda, Microsoft Advertising, reklamverenlerin sağdaki kişiselleştirilmiş bir reklam deneyimiyle hedef kitleye ulaşmalarına yardımcı olmak için tasarlanmış akıllı kitle çözümleri sunuyor saati.

Bu çözümler arasında konum, cihaz, pazar içi kitleleri, Google İçe Aktarma, kampanya düzeyinde dernekler ve daha fazlası gibi AI odaklı hedefleme özellikleri var. Microsoft şu anda, LinkedIn Profil Hedeflemesi, ürün izleyicileri, benzer izleyiciler ve müşteri eşleşmeleri uygulamaktadır.

Sonunda Olson, Microsoft'un “veya” ve “ve” mantıkla müşteri kombinasyonlarını sunmayı planladığını söyledi.

Yeni perakende çözümler için yükselişe geçiyor

“Perakendecilerin web sitelerinde harika deneyimler kazanmaları için arama kritik,” diyor Olson.

Intelligent Search ile Microsoft, reklamverenleri müşterinin ölçeğe uygun olduğunu anlamaya daha fazla yaklaştırmayı hedefliyor , zeka ve AI. Bunu yapmak için Olson, Bing’in endeksine işaret ederek perakendecilerin görünürlüğü artırmak için sitelerine yerleştirebileceklerini belirtti. Olson teknolojisi, Bing teknolojisinin, pazarlamacıların, tüketici davranışlarını ve eğilimlerini anlamalarına olanak sağlarken, makine öğrenmesi ve AI'nın dönüşüm oranlarını artırmak için otomatik olarak en iyi duruma getirmelerine yardımcı olacak gücü kullanmasını sağladığını söyledi.

Microsoft’un perakendecilere yönelik aramanın kilidini açma konusundaki vizyonunun bir parçası olarak Intelligent Search, derin öğrenme algoritmalarıyla kişiselleştirilmiş ürün önerileri sunacak. Deneme ve özel sıralama, işletmelerin hedeflere ulaşmasına ve tüketici memnuniyetini artırmasına yardımcı olacaktır. Ayrıca, reklamverenler sitelerden işlemsel, davranışsal ve demografik verileri analiz etme konusunda gelişmiş bir yeteneğe sahip olacaklar.

Perakendecilerin kendi reklam deneyimleriyle yüksek marjlı reklam geliri elde etmelerini sağlayan bir satıcı pazarlama çözümü olan Microsoft PromoteIQ Microsoft reklam platformu ile tam olarak bütünleşecek. Şu anda özel önizlemede, PromoteIQ Network, perakendecilerin para kazanmayı en üst düzeye çıkarmaya yardımcı olmak için yeni kanallara erişim sağlayarak, Microsoft Advertising platformu ve satış ekipleriyle genişletilmiş bir entegrasyon kullanarak, ticari reklam gelirlerini ölçeklendirmelerine izin verecek.

Arkamızda ve yeni realitemiz – bazen göz korkutucu gözükse de –
dijital çağda pazarlama. Pazarlamacıların sadece başarı bulamadıkları bir tanesi
'de konuşuyor
müşterileri tek, geleneksel kanallar üzerinden. Bunun yerine, markalar devreye girmeli
Onlarla, nerede olursanız olun yeni ve anlamlı seviyelerde.

Olson, oturumu sırasında belirttiği gibi, Microsoft, “[advertisers] 'in müşterilere nasıl hizmet ettiğini ve işinizi nasıl büyüttüğünü yeniden tanımlamaya yardımcı olmak, yeni geliri ve gelecekteki büyümeyi ortaya çıkarmak için daha ilgi çekici müşteri deneyimleri sunmak”,


نبذة عن الكاتب

Taylor Peterson, pazarlamacıları bilgilendiren ve ilham veren sektör lideri kapsama alanını yöneten Üçüncü Kapı Medyası Editör Yardımcısıdır. New York'ta bulunan Taylor, global markalar için yaratıcı üretim ve ajans reklamcılığına dayanan pazarlama uzmanlığı getiriyor. Taylor'ın editörlüğü dijital pazarlama ile yaratıcı stratejiyi kampanya yönetimi, yeni formatlar ve görüntülü reklamcılık gibi konularla birleştiriyor. !