SEO

Microsoft arama, LinkedIn gelir artışı üçüncü çeyrekte yavaş

Microsoft, Perşembe günü beklenenden daha iyi üç ayda bir kazanç sağladığını bildirdi, ancak şirketin dijital reklamverenleri en çok ilgilendiren iki sektörü – arama reklamcılığı ve LinkedIn – mali 2019 yılının son çeyreğinde bir önceki yılın aynı dönemine göre düşüş kaydetti 30 Haziran'da sona erdi.

Arama ağı reklamcılığı için tek haneli gelir artışı . Dördüncü çeyrekte bir önceki yıla göre yalnızca% 9'luk bir artışla, arama إعلان geliri geçen çeyreğe göre beklenenden daha yavaş büyüdü, şirketin CFO'su Amy Hood, Microsoft'un Perşembe akşamı yaptığı aramada kazancını artırırken,

Microsoft, yıl boyunca toplam arama gelirinin ne kadar olduğunu açıklamamasına rağmen,

Hood, arama reklamcılığının şirketin beklediğinden daha düşük bir hacim yaşadığını ve büyümenin arama başına daha yüksek gelir elde ettiğini belirtti.

LinkedIn yavaşlama devam ediyor. Hala çift haneliyken, LinkedIn geliri ve oturum artışı birkaç çeyrek için yavaşlıyor. LinkedIn oturumları bir önceki yıla göre% 22 artarken, gelir% 25 arttı.

Neden umursayalım. Bing Ads, Nisan sonunda, Microsoft Reklamcılık olarak yeniden markalandı ve reklam grubunun arama envanteri ve verilerin ötesindeki daha geniş tekliflerini vurguladı. Yapay zeka ve reklam hedeflemesi için LinkedIn verileri, Microsoft Advertising’in Google’ın adımlarını izlemekten daha ilginç şeyler yapması için fırsatlar yarattı. Yine de, hacmi özellikle mobilde bir sorun teşkil ediyordu ve şirketin açıkça mücadele etmeye devam ettiği bir konu oldu.

Google’ın ikinci çeyrek kazancını önümüzdeki hafta rapor edeceğini açıkladı son dört çeyrek için reklam geliri artışını yavaşlatıyor.

Microsoft’un arama ağı reklamcılık işletmesi, Bing’de ve Outlook’da, MSN.com’da و Microsoft’un Edge tarayıcısında yerel reklamlar sunan Microsoft Kitle Ağı’ndaki arama reklamlarını kapsamaktadır.

Microsoft, 2019 mali yılının her çeyreğinde olduğu gibi, LinkedIn’in “rekor düzeyde katılım düzeyini” görmeye devam ettiğini de kaydetmeye devam etti. LinkedIn, reklam görünümüne ve teknolojiye yatırım yapmaya devam etti; , Bing arama verilerini ve Mart sonunda reklam hedeflemesi için önceden tanımlanmış 20'den fazla işletme izleyicisini entegre eden ilgi alanı hedeflemesi. Mayıs ayının sonunda, LinkedIn, kimlik çözme platformu Drawbridge'i, reklam katılımcılığını ve reklamverenlerin sonuçlarını artırmak için bir anlaşma imzaladığını duyurdu.


نبذة عن الكاتب

Ginny Marvin, Third Door Media'nın Editörü Şef olarak, tüm yayınlarımızdaki günlük yayıncılık işlemlerini yönetiyoruz. Ginny, Search Engine Land, Marketing Land ve MarTech Today için ücretli arama, ücretli sosyal, görüntüleme ve yeniden hedefleme dahil, ücretli çevrimiçi pazarlama konuları hakkında yazıyor. 15 yıldan fazla pazarlama tecrübesiyle hem kurum içi hem de ajans yönetimi görevlerinde bulundu. Twitter'da @ginnymarvin olarak bulunabilir.