SEO

Microsoft daha fazla Cortana dağıtımı, Android'de daha derin entegrasyon, iOS istiyor

Microsoft CEO'su Satya Nadella bir pragmatist. Selefinden farklı olarak, Windows Phones bir platform olarak başarısız olduğunda iOS ve Android için Microsoft yazılım dağıtımını benimsedi. Ve aynı şeyi Cortana için Alexa ve potansiyel olarak Google Asistan / Ana Sayfa ile yapmaya çalışıyordu.

Birlikte çalışabilir olalım. Nadella, bir süredir birlikte çalışabilirlik asistanlığı için Amazon'la karşılıklı bir ortaklık yürütüyor. Geçen Ağustos ayına kadar karışık sonuçlarla yayına girdi. Geçmişte Nadella, Google ve Apple ile de bu tür bir ilişki kurmak istediğini söyledi.

Amazon ve Microsoft’un ilgi alanları, birbirlerinin dağıtım için izleyicisine erişmek istedikleriyle aynı hizada. Amazon şu anda dünya genelinde 100 milyondan fazla Alexa cihazı sattı (çoğu ABD'de). Microsoft, en son kamuoyuna göre, aylık 500 milyondan fazla aktif Windows 10 kullanıcısına sahipti.

Ulaşılması için savaş. Amazon, “Alexa her yerdeki stratejisini” takip ediyor ve Microsoft da benzer şekilde Cortana için ek pozlama ve kullanım istiyor. (Microsoft daha önce Cortana'nın 150'nin altında aktif Cortana kullanıcısına sahip olduğunu söylemişti.) Yine de Nadella, felsefî olarak ortaklığa yöneldi. Kendileri için Google ve Apple’ın bugün mevcut olandan daha derin bir entegrasyon yapmaya daha az eğilimli olmaları muhtemel: Cortana hem iOS hem de Android için uygulamalar yapıyor.

Ses asistanı pazar payı (ağırlıklı olarak akıllı telefonlar)

Kaynak: Seslendirme /Voicebot.ai (n = 1.203 ABD yetişkin, Mayıs 2018)

Yukarıdaki grafikte belirtilen anketten bu yana, Google Asistanının milyarlarca cihazda kullanılabileceğini belirtti. Apple’a göre, Siri’nin dünyada 500 milyondan fazla aktif kullanıcısı var. Cortana için daha derin entegrasyon sağlamada Google veya Apple’ın daha az yararı var.

Kimlerin daha fazla erişime ve kullanıma sahip olduğuna bakılmaksızın, sanal asistanlar ve ses arayüzleri akıllı telefonlar, akıllı hoparlörler, araç içi bilgi-eğlence sistemleri, akıllı TV'ler veya diğer akıllı cihazlarda olsun, çapraz platformlu bir UI haline geldi. ev. Sesin her yerde bulunması, yalnızca bu cihaz kategorilerinde kullanımını güçlendirecektir.

Parçacıklar için en iyi duruma getirme. Sesi tek bir kanal olarak düşünmek yerine, sıkça görüldüğü gibi, pazarlamacılar cihaz ve kullanım bağlamı hakkında bütünsel düşünmelidirler. Akıllı hoparlörler şu anda, daha fazla görev türünü aramak ve gerçekleştirmek için sesin yaygın olarak kullanıldığı akıllı telefonlara kıyasla nispeten dar kullanım şekilleri görüyorlar.

Neredeyse tüm "ses alışverişi" – çoğunlukla sesle başlatılan arama sorguları – akıllı telefonlarda oluyor. Zamanla diğer ses-ilk kanallardan daha fazla “v-ticaret” gerçekleşecek. Ancak şu anda, akıllı hoparlörler üzerindeki ses tabanlı işlemler henüz gerçekleşmedi.

Akıllı konuşmacıların bir alışveriş ve pazarlama kanalı olarak potansiyellerini gerçekleştirebilmeleri için birden fazla engelin aşılması gerekiyor. Aynı zamanda, sanal asistanlar, pazarlamacıların yeni yollarla düşünmelerini ve stratejilerini uyarlamalarını gerektirecektir.

SEO topluluğu için, sesle ileriye giden yol (en azından yakın vadede) açıktır: pasajlar için optimize etmek. Bir yıl önce yapılan bir araştırmaya göre, Google Ana Sayfa’daki cevapların yüzde 80’i Kalan yüzde 20, diğer yapılandırılmış veri kaynaklarından (örneğin, yerel, uçuş arama).


نبذة عن الكاتب

Greg Sterling, Arama Motoru Arazi’nde Katkıda Bulunmaktadır. Screenwerk, kişisel medya ile dijital medya ve gerçek dünyadaki tüketici davranışı arasındaki noktaları birleştirmek üzerine yazıyor. Ayrıca Yerel Arama Derneği Strateji ve İçgörü Başkan Yardımcısı olarak görev yapmaktadır. Onu Twitter'da takip et veya Google'da bul.