قاعدة البيانات

Microsoft Great Plains Özelleştirme ve Geliştirme – Programcı için Genel Bakış

Great Plains Software, Great Plains Dynamics / Dynamics CS + / eEnterprise'ı tasarlayıp geliştirirken, sisteme birkaç temel ilke koydu

1. Bilgisayar platformu bağımsızlığı. Bilgisayar yazılım endüstrisindeki durumu o gün (1990'dan önceki) değerlendirirseniz – hangi bilgisayar bilgisayar platformunun kazanan olacağını kimse bilemez: IBM PC, Microsoft Windows, Mac OS ile Apple Macintosh veya Sun SPARC gibi bir şeyle klonlanır. Bu nedenle grafiksel çoklu platform fikri yazılım geliştiriciler arasında popülerdi. Ayrıca C / C ++ dilleri hakkında bir efsane vardı, tüm bilgisayarlarda benzer şekilde çalışıyordu.

2. Veritabanı platformu bağımsızlığı – gelecekteki hayatta kalma ihtiyacı vardı. Veritabanı pazarındaki rekabet de çok zordu: Oracle, Ingress, Sybase, DB2, Ctree / Faircom, Btrieve (Pervasive SQL 2000 daha sonra)

Bu iki prensibi gerçekleştirmek için Great Plains Software kendi geliştirme ortamını ve programlamayı yarattı. dil – Great Plains Dexterity (DYNAMICS.DIC, REPORTS.DIC, FORMS.DIC, Dexterity sözlükleridir).

Bu noktada özelleştirme standartları açıklığa kavuşturuldu:

1. Great Plains Dynamics ile sorunsuz entegrasyona ihtiyacınız varsa, Dynamics güvenliği ve veritabanı bağımsız veri erişimi / modifikasyonu alanında çalışıyorsanız, bunu Great Plains Dexterity'de yapın.

2. Kişiselleştirmeniz hafif olmalı, bilgisayar platformunuzla gelen kişiselleştirme araçlarına hitap etmelisiniz. Çok yakında Microsoft Windows piyasaya sürüldü, bu yüzden VBA gitmek için bir yoldu.

3. Microsoft Windows, ofis bilgisayarları pazarından Mac OS'u başlattığı anda, standart üçüncü taraf Microsoft uyumlu araçlar önerildi – iyi örnek, Crystal Reports

4. Microsoft SQL Server veritabanı pazarı olduğunda – Great Plains Software, Ctree / Faircom, Btrieve / Pervasive SQL'den MS SQL Server 7.0'a ve 2000'e geçişi başlattı

Son olarak Microsoft, Great Plains Software'i satın aldığında Microsoft Business Solutions, ERP ürünlerinin göçü ve sözde süitlere dönüşümü konusunda daha fazla endişe duymak: Microsoft Finansal, Microsoft Logistics, Microsoft Manufacturing, Microsoft İnsan Kaynakları ve geleneksel araçların tanıtımını çoktan terk etti: Büyük Ovalar Dexterity, VBA, Rapor Yazıcısı, Sürekli, Entegrasyon Yöneticisi . .Net programlama için geçici bir yama olarak, eConnect gibi araçları piyasaya sürdü.

Şu anda (2004-2005) Dexterity gibi eski araçların hala önemli bir rol oynadığı dönüşüm aşamasındayız, ancak kişiselleştirme hakkında düşünürseniz, SQL Server komut dosyalarını / görünümlerini / saklanan proksları daha iyi düşünebilirsiniz. özelleştirme bütçeniz varsa – eConnect hakkında bir araştırma yapın. Visual Studio.Net'te olabildiğince çok web yayıncılığı yapmaya çalışın. Crystal Reports tasarımını kullanın ve önerimiz Crystal Report'u SQL View veya Stored Procedure'a dayandırmaktır.

Kurulum, uygulama, özelleştirme, geliştirme, yükseltme ve sorunlarınız veya endişeleriniz varsa iyi şanslar – yardım etmek için buradayız! İşi yapmamızı istiyorsan, 1-866-528-0577 numaralı telefonu arayın! [email protected]