يونكس / لينكس

Microsoft Lync: Bağlı Kalmak Hiç Daha Kolay Olmadı

Lync 2010, Microsoft'un en son anlık ileti, durum ve işbirliği paketidir. PC, akıllı telefon ve web tarayıcısı için mevcut olan Lync, işyerindeki iletişimi güçlendirmek için tasarlanmıştır. Kullanımı kolay bir arabirim ile birlikte güçlü özellikleri, Microsoft Lync'i çevrimiçi iletişim için gerekli kılar. Lync, zengin ses ve video akışlarıyla ağda yüz yüze kaliteli iletişim sağlar. Ayrıca, ağ üzerinden iletişim kurarken Microsoft Office uygulamalarının kullanılmasını sağlar.

İnternet üzerinden başkalarıyla işbirliği yapmaya ve iletişim kurmaya çalışmak karmaşık ve sorunlu bir PRONE süreci olabilir. Ağ üzerindeki bir kolejde tam bir düşünce ya da fikir almak zor olabilir. Sanal iletişim Lync ile çok daha basit, daha kolay ve esnektir. Anlık mesaj yoluyla başlatılan bir konuşma, fare tıklamasıyla sesli sohbete veya bir video konferansa dönüşebilir. Birkaç tıklama daha ve aynı konuşma beyin fırtınası için bir beyaz tahta başlatabilir. Masaüstünüzü ve diğer uygulamalarınızı paylaşmak Microsoft Lync ile hiç bu kadar kolay olmamıştı.

Lync, Outlook dahil olmak üzere diğer Microsoft programlarıyla aynı kişileri paylaşır ve davetlerin zaman alıcı olarak gönderilmesini ve alınmasını gerektiren zor bir kurulum yoktur. Ayrıca, Microsoft Lync aracılığıyla sosyal medyadan kişiler eklenebilir, böylece programdan ayrılmadan yeni kullanıcılar eklenebilir.

Microsoft Lync son derece özelleştirilebilir ve özel ağ iletişim ihtiyaçlarınız için uyarlanabilir. Dünyanın dört bir yanından gelenleri bir araya getirmek için kullanılabilir olsa da, çalışanların güvenlik ihlallerinden korkmadan hassas projeler üzerinde işbirliği yapabilmeleri için web'den erişilemeyen bir ağa da yüklenebilir.

Microsoft Lync istikrarı ile bilinir. Bırakılan sinyaller veya donmalar geçmişte kaldı. Oldukça sıkışık ağlarda bile, Lync Call Admission Control sürekli iletişim için bant genişliği kullanımını aktif olarak ayarlayabilir.

Lync, cevaplama, iletme, aktarma, bekletme, yönlendirme, bırakma ve park etme gibi yaygın çağrı özelliklerini destekler ve bu yetenekleri VPN bağlantısı gerektirmeden güvenli internet erişimi aracılığıyla ofis dışında genişletir. Ve Lync bulut üzerinde koşarken, her etkileşim yüz yüze bir toplantıdır. Lync ile yapılan ağ konuşmaları, yüksek çözünürlüklü video, uygulama ve masaüstü paylaşımını içerir ve fiziksel bir yolculuk gerekmeden tam katılım toplantılarına olanak tanır.

İlk kez, Microsoft Office uygulamalarını tek bir uygulamada kullanarak iletişim için gereken içeriği ekleyebilirsiniz. Lync, renk kodlu iletişim simgeleri, resimler, yüksek çözünürlüklü video ve masaüstü paylaşımı gibi Microsoft Office ve diğer Microsoft iş uygulamalarının tutarlı görünümü ve özellikleri ile Lync'in çalışanlarının hemen hemen her yerden bağlanmasını sağlayan görsel bir derleme iletişimi deneyimi sağlar. PC, telefon veya Web tarayıcı arayüzlerinde tek bir deneyime sahip. Bu, kullanıcıların birçok cihazdan bağlantı kurmalarını sağlar.