التسويق الرقمي

Mobil İçerik Pazar Trendleri ve Fırsatları 2011 – 2017

Mobil içerik piyasası, müzik, metin, resim, video vb. Gibi birçok medya türünü kapsar. Bu medya formlarına, bir akıllı telefon veya tablet el tipi cihaz olabilen bir mobil cihaz kullanılarak erişilebilir. IPhone, iPad ve Android cihazlar gibi cihazlar tüketici erişim içeriğinin yolunu değiştirdi.

Mobil İçerik Market Sürücüleri ve Fırsatları

Mobil içerik talebi hızla artıyor. Bu pazarın büyümesine çeşitli faktörler atfedilir.

Pazar Sürücüleri

Hızla artan tek kullanımlık gelirler, yenilikçi ürünler ve teknolojiler ve gelişmiş özelliklere sahip mobil cihazlar, bu pazarın büyümesini hızlandırma eğilimindedir. Rakip ürün ile artan mobil bant genişliği ve hızı ile fiyatların düşürülmesi de cep telefonu içerik endüstrisinin büyümesini destekledi.

Bir pazar istihbarat firması, küresel ve ABD cep telefonu içerik pazarının 2011 yılında 6,5 ​​milyar dolar değerinde olduğunu belirtti. 2017'de 2017'ye kadar olan tahminlerde% 19'luk bir CAGR ile birlikte 2017 yılında 18,6 milyar dolarlık bir toplam değere ulaşması beklenmektedir.

Pazar Fırsatları

Öte yandan ABD'nin pazar payını azaltma gibi faktörler. Zillerin satışı, dağıtım ve pazarlama zorlukları ile birlikte bu pazarın büyümesini engelliyor. Bununla birlikte, endüstrinin pazardaki gelir paylarını artıracak birçok fırsatı vardır.

Yayıncılar ve pazarlamacılar arasındaki ortak girişimler ve mobil içerik endüstrisindeki cihazların ve ağın rolü, bu pazardaki önemli oyuncular için daha fazla fırsat sağlayacaktır. Ayrıca, mobil ağ endüstrisinde sosyal ağların büyümesi ve yedek ürünlere yönelik çoklu seçeneklerin kullanılabilirliği gibi trendler pazarın büyümesini destekleyecektir. Kilit oyuncular, ücretsiz ve ücrete dayalı cep telefonu içerik hizmetleri sektöründe de kullanılmayan fırsatlara sahiptir.

Mobil İçerik Endüstrisinin Bölünmesi

Bu rapor için küresel pazar, gelir kaynaklı iki ana parçaya ayrılmıştır. ve kullanıcı tipi. Bu iki bölüm mobil oyunlara, mobil müziklere ve mobil videolara ayrılmıştır.

Dominant Mobil Oyunlar Sektörü

Aynı piyasa istihbarat şirketi, mobil oyun sektörünün sektördeki en büyük segment olduğunu ve 2017 yılı sonunda 11,4 milyar dolarlık bir değere ulaşmıştır. Mobil oyun sektörü, 2011 yılında% 53,3'lük bir gelir payı ile en büyük pazar sektörü olmuştur. Bu segmentin 2017 sonunda% 61.7 pazar payıyla toplam pazardaki konumunu daha da güçlendireceği tahmin edilmektedir. Dünya çapında mobil oyun pazarı 2011 yılında 3,5 milyar dolar iken 2017'de% 21,9 ile 11,4 milyar dolar seviyesinde gerçekleşecek. Tahmin dönemi boyunca CAGR

ABD, Baskın Bölgesel Sektör

Coğrafyaya göre, küresel mobil cihaz pazarı ABD, Avrupa, Asya-Pasifik ve Dünyanın Geri Kalanı'na ayrılmıştır. ABD mobil pazarı, 2011 yılında% 30,3'lük etkileyici bir gelir payı ile en büyük bölgesel pazar olarak öne çıkmıştır. ABD'de mobil içeriğin daha hızlı benimsenmesi, 2017 sonunda pazar payını% 41'e çıkaracak.

Mobil İçerik Pazarlaması Trendleri

Pazar analistleri tarafından, önümüzdeki birkaç yıl içinde mobil pazarın gelirinin bir yıl içindeki mevcut rakamlardan iki kat daha fazla olacağı tahmin edilmektedir.

Tüketici Eğilimleri

Tüketiciler mobil cihaz satın alırken içerik karşılaştırırken Pazardaki içerik özellikleri, akıllı cihazlar ve yenilikçi teknolojiler. Bu faktör, mobil içerik endüstrisini büyük ölçüde etkileme eğilimindedir. Mobil içerik talebi, her ay piyasaya daha fazla mobil cihaz geldiği için gelecekte de büyümeye devam edecek.

Mobil Optimize Edilmiş Siteler Vs. Uygulamalar

Ayrıca, mobil cihazlar için optimize edilmiş siteler ile mobil içerikli içerik arasında rekabet büyüyor. Bu eğilim, mobil içerik için en büyük mücadelelerden biridir. Mobil cihazlar için optimize edilmiş sitelere yatırım yapıp yapmama ya da uygulamalar gibi mobil-yerel içeriklere yatırım yapma imkanı sağlar.

Forbes'a göre, mobil içerikten para kazanmanın en önemli bileşenlerinden biri satış uygulamaların. Ancak, uygulamaların iki dolara satılması, uygulamaları karlı hale getirmenin tek yolu değildir. Satış ilanları, şirketlerin kar elde etmelerinin yollarından biridir.

Raporun tamamını TOC ile tarayın: http://www.transparencymarketresearch.com/mobile-content-market.html