قاعدة البيانات

Mobil Kuponlar ve Google Yerel İşletme Listeleri Kupon Endüstrisini Değiştirir

Yerel işletme listeleri, geleneksel sarı sayfaların ve aynı şekilde geleneksel kuponların ölümünü gösteren önemli bir yerel pazarlama aracı haline geldi. Ünlü Yıldız Savaşları alıntı akla geliyor "Bu bir gün hatırlanacak. Kenobi'nin sonunu gördü ve yakında İsyan'ın sonunu görecek." – Darth Vader "

Mobil cihazların ve mobil uygulamaların gün batımının yerel tüketiciler için daha kullanışlı bir araç haline gelmesiyle, bunun makas kullanılarak basılan ve kesilen geleneksel kuponları nasıl etkileyeceğini merak etmeliyiz. Tartışacağımız etki üç şekilde gelir ve biz yerel tüketicinin rahatlığından bahsetmiyoruz.

  • İlki, yerel işletmeler için kuponlarının basılması ve dağıtılması için ödeme yapmak zorunda kaldıkları maliyetin düşürülmesi. 0'a (sıfır)!
  • İkincisi, işleri bu kuponları basma ve dağıtma konusunda bağımlı olan şirketler üzerindeki etki, ikincisi, Valassis ve Val-Pak gibi büyük şirketleri küçük yerel kupon şirketlerine kadar götürecek.
  • Üçüncü etki, geleneksel sarı sayfalarla ilgili olarak daha önce tartıştığımız etkilerden biri. Yerel işletme girişleri, geleneksel sarı sayfaların kullanımı ve etkinliği üzerinde zaten bir etkiye sahip yerel işletme yıllardır azalmaktadır.

Yerel işletme maliyetinin sıfıra inmesinin nedeni, yerel işletmenin kuponlarını yerel işletme listelerine ücretsiz olarak gönderebilmeleridir. Özellikle Google’da olmasına rağmen, yerel işletme girişleri üzerinden elektronik kuponlar yerel işletme maliyetlerini düşürür. Sadece maliyetlerini düşürmekle kalmayacaklar, aynı zamanda kuponlarının coğrafi olarak herhangi bir ek maliyet olmadan daha geniş bir alana erişebileceklerini görecekler.

Yerel işletme listeleri ve işletme dizinleri web üzerinde uzun süredir var. Bu kısım yeni bir şey değil ve yerel işletmelerin kuponlarını elektronik olarak gönderme yetisi de yok. Birincil fark, yerel tüketicilerden, bu kuponları, şehirdeyken, mobil cihazlarından elektronik olarak elde etme kabiliyetine sahip olmalarıdır. Artık evden çıkmadan önce kuponları yazdırmamız gerekmiyor, bir mağazaya vardığımızda onları parmak uçlarımızda tutacağız. Önceden plan yapmamız bile gerekmiyor. Bir mağazaya geldiğinizde, bir kupon olup olmadığını görmek için yerel işletme listelerini getirebileceksiniz.

Bu işlem kupon şirketleri üzerinde önemli bir etkiye sahip olsa da (özellikle işletmelerinde bu mevcut değişikliği planlamıyorlarsa), yerel işletmeler için bu iyi bir haber ve bu maliyet azaltımından yararlanmak için Birden fazla yerel listeleme web sitesinde yerel işletme girişine katılmanız gerekir.

Yerel listeler, yerel işletmelerin yerel tüketicilere web aramaları ve mobil aramalar üzerinden ulaşmaları için bir yerel işletme pazarlama aracıdır. Geliriniz için yerel tüketiciye bağımlı bir yerel işletme veya küçük işletme olarak, arama motorları, sosyal topluluklar, 411 web siteleri ve GPS web siteleriyle ücretsiz bir pazarlama aracına girebilirsiniz.

Bir işletme pazarlama aracı olarak yerel girişlere dokunmak, hesaplar kurarak ve girişinizi birden fazla yerel listeleme web sitesinde talep ederek başlar. Lütfen, çoğu işletme listelenen olduğundan "listeleme" hizmeti veren şirketler tarafından kanmayın. Tabii ki, yerel girişlerin çoğunluğu işletme tarafından talep edilmiyor ve eksik veya yanlış bilgilere sahipler. Bu nedenle rakipleriniz yerel tüketici için bir sonraki en iyi seçenek haline gelir.

Mobil kuponların yararlarının yanı sıra, yerel listeler hakkındaki diğer güzel haberler, arama terimine ve bölgeye göre bir arama motoru sonucunun ilk sayfasında görünmeleri. Bu nedenle, bir web sitesini optimize etmek, yerel girişinizin talep edilmesi ve güncel olması kadar gerekli değildir. Artık iş web sitelerinin arama motoru optimizasyonu (seo) inceliklerini anlamak gerekmez.

İşletme girişinizi neden tüm bu konumlarda yönetmeniz gerektiğini merak ediyorsanız, yanıtın iki bölümü vardır.

  • Birincisi, bir işletme, ürün veya hizmet hakkındaki görüşlerini ve yorumlarını sunmak için hangi web sitesini kullanacaklarına karar verecek olan yerel tüketici. Eşit olarak kuponlarınızı alacaklar. Bu muhtemelen en önemlisi.
  • İkincisi mobil pazarlama endüstrisi. Google web’de “800” goril “olabilir”, ancak mobil endüstrisinde, mobil uygulama geliştiricisi mobil veritabanlarında hangi veritabanını kullanacaklarına karar verecek ve buna mobil kuponlar da dahil olacaktır.

Kesinlikle bu yerel işletme pazarlama aracı önümüzdeki birkaç yıl içinde gelişecek ve olgunlaşacak. Başarı için planlama ve hazırlık, şimdi başlamakla yatıyor. Bu, geleceği ilk kez görüyor olabilir ve sekiz topun arkasında olmayı beklemiyor olabilir.