SEO

Mobil SEO Hakkında Bilmeniz Gereken Her Şey

Akıllı telefon bağımlılığı gerçek ve küresel bir fenomendir. İnsanların çoğunluğu için, sabah telefonlarını ilk kez kontrol etmek bir ritüeldir. Söylemeye gerek yok, mobil cihazlar hayatlarını dramatik olarak değiştirdi ve aynı zamanda insanların web'i kullanma şekillerini değiştirerek SEO'yu değiştirdi. Web sitenizi mobil SEO için optimize etmediyseniz, hedef kitlenize ulaşamadığınız veya müşterilerinizin ihtiyaçlarını karşılayamadığınız için yüksek bir şans vardır. İdeal mobil deneyimini kitlenize nasıl sunabileceğinizi öğrenmek için okumaya devam edin.

Mobil SEO'nun Önemi Nedir?

Mobil SEO, hedef kitlenize doğru zamanda ve doğru yerde ulaşmanızı sağladığından kritik öneme sahiptir. Her gün insanlar, akıllı telefonların gittikçe daha fazla avantajlarını keşfediyorlar ve bu da mobil trafiği masaüstü trafiği geride bırakıyor. Milyonlarca cep telefonu kullanıcısı ile bağlantı kurmak için etkili bir mobil SEO stratejisine ihtiyacınız var. Raporlara göre, akıllı telefon kullanıcıları, masaüstü kullanıcılardan daha yüksek bir satın alma amacına sahiptir. Yani, potansiyel alıcılar ürünlerinizi veya hizmetlerinizi ararken orada olmanız gerekir.

Google'ın Mobil İlk Endeksi, Mobil SEO'nun Önemi'ni Arttırdı

Web sitelerinin mobil cihazlara uygun hale getirilmesi, dünyanın her yerindeki akıllı telefon kullanıcılarının sayısının artmasıyla çoğu çevrimiçi işletmeyle ilgili bir endişe kaynağı oldu. Ancak, Google'ın mobil ilk dizini, çevrimiçi işletmelerin web sitelerinin mobil sürümüne sahip olmalarını zorunlu kılmıştır. Mobil ilk endeksine göre, arama devi, sıralamaya geldiğinde mobil versiyonu olan web sitelerine daha fazla tercihte bulunacağını açıkladı. Mobil web siteleri, içerik, performans ve kullanıcı deneyimlerini belirlemek için Googlebot tarafından taranacaktır. Bu duyuru, çevrimiçi işletmelerin müşterilerini rakiplerine kaybetmek istememeleri durumunda harekete geçmeleri gerektiği anlamına gelir.

Duyarlı Tasarım Ücretlerine Sahip Web Siteleri Arama Motorlarında İyi

Mobil web sitenizi geliştirirken, 3 seçeneğe – duyarlı tasarıma, alt alandaki ayrı bir siteye veya dinamik sunuma sahip olacaksınız. Üç seçenek arasında Google, duyarlı tasarımı tercih ediyor, çünkü bu şekilde, üzerinde kullanıldığı cihazlara uyum sağlayan tek bir web siteniz olacak. Farklı mobil cihazlar ve ekran boyutları için farklı web siteleri oluşturmanız gerekmez.

Duyarlı bir web sitesine sahip olmanın yanı sıra, bir güçlük daha azdır. Bu tür web siteleri, bakımı çok kolay hale getiren tek bir kod tabanına sahiptir. Ayrıca, duyarlı tasarım, web sitenizin Google'ın mobil ilk endeksine kolayca girmesini sağlayacak.

Mobil SEO için Önemli Hususlar

  • Sayfa hızı : Son derece yavaş yüklenen bir mobil web sitesine sahip olmaya gücünüz yok. Mobil kullanıcılar masaüstü kullanıcılardan daha da sabırsızdır ve web sitenizin yüklenmesi için 5 ila 7 saniye beklemeyebilirler. Mobil web sitenizin performansını düzenli olarak analiz etmeli ve gerekli değişiklikleri yapmalısınız. Sayfa hızını iyileştirmek için bazı öneriler, görüntülerin optimize edilmesi, HTTPS'ye yükseltilmesi, CDN kullanımı vb. Profesyoneller SEO optimizasyon hizmetleri size daha fazla girdi verebilir.
  • Kullanıcı deneyimi : Kolayca bulunabilmenin yanı sıra, mobil web siteniz olağanüstü bir kullanıcı deneyimi sunmalıdır. Müşterilerinizin yaptıkları ortak görevler ve arama amaçları konusunda uyanık olmanız gerekir. Kullanıcılarınızın hedeflerine hızlı bir şekilde ulaşmasını engelleyebilecek her türlü engeli ortadan kaldırdığınızdan emin olun.
  • Yerel için en uygun hale getirme : Akıllı telefonlar özellikle kullanıcılar çıktığında faydalı olur. Mobil kullanıcıların yaklaşık% 76'sı şeyler aradıkları yere yakın. Bu, SEO başarısını gerçekten başarmak için, yerel arama için mobil web sitenizi optimize etmeniz gerektiği anlamına gelir.

Dijital ve mobil manzara hızla değişiyor. Yani, bir kez güvenilir bir mobil SEO stratejisine sahip olsanız bile, bunu yükseltmeye önemli ölçüde yatırım yapın.