التسويق الرقمي

Mobile-First Endeksi Çağında Sıralamaları Artırmak İçin SEO İpuçları

Akıllı telefon kullanıcılarının sayısındaki artış cep telefonunu yeni normal hale getirdi. Bunu fark eden Google, mobil-ilk endeksini sıraladı ve web sitelerinin mobil sürümlerini sıralamaya geldiğinde bir üst seviyeye çıkardı. Dolayısıyla, pazarlamacılar mobil cihazlara her zamankinden daha fazla odaklanmalıdır. Mobil çağda web sitenizi arama motorları için optimize etmede yardıma ihtiyacınız varsa, okumaya devam edin.

Bir Duyarlı Web Sitesi Tasarımı Oluşturun

İyi bir sıralama yapmak için, duyarlı web sitesi tasarımı yapmanız gereken en önemli değişikliktir. Duyarlı web siteleri iki kişilik bir değer sunar – hem masaüstü hem de mobil cihazlarda iyi sıralarlar. Ayrıca, tasarım cihazlar arasında herhangi bir ekranın boyutuna kusursuz bir şekilde uyar.

Mobil İçerik için Optimize Edin

Mobil ziyaretçiler, masaüstü ziyaretçileriyle aynı içerik deneyimini arar. Dolayısıyla, içeriğiniz mobil cihazlar için uygun şekilde optimize edilmiş olmalıdır, böylece kullanıcılar aradıklarını hızlı bir şekilde bulabilir. Kısa paragraflar kullanarak içerik oluşturmalısınız, bunun yanı sıra, ekran görüntüsü veya Infographics gibi, medya okuması keyifli bir hale getirmek için.

Infographics Kullanın

Mobil kullanıcıların dikkati masaüstü kullanıcılardan daha düşük. Dikkat çekmek ve ilgilerini korumak için ilginç ve ilgi çekici Infographics kullanabilirsiniz. Çekici içeriklerin, yalnızca metin içerikli içeriğe kıyasla dijital platformlarda üç kattan fazla paylaşıldığı kanıtlanmıştır. İçeriğiniz ne kadar çok paylaşılırsa, web sitenizin arama motorlarında görünme şansı artar ve daha yüksek sıralaması elde edersiniz.

Gezinmeyi Geliştirin

Yukarıda belirtildiği gibi, mobil kullanıcılar sabırsız; Bu nedenle, web sitenizde gezinirken ziyaretçilerin karşılaşabileceği her türlü engel veya engeli kaldırmanız gerekir. Profesyonel bir denetim raporunun yanı sıra, çözümler elde etmek için uygun fiyatlı SEO hizmetlerinden yararlanabilirsiniz.

Link Building Strategy

SEO başarınız için, masaüstü sayfalarınıza bağlantılar oluşturmaya devam etmeniz gerekir. Dünya mobil-ilk endeksine geçiyor olsa da, link binasının önemi azalmıyor. Bunun yanı sıra, profesyonel bir SEO uzmanına danışmanız ve web sitenizin rakiplerinizin üzerinde yer almasını sağlamak için bir mobil strateji geliştiren bir bağlantı oluşturmalısınız.

Site İçi SEO'yu Optimize Edin

Duyarlı bir web sitesi tasarlayıp oluşturduktan sonra, mobil web siteniz için yerinde SEO yönetmenin zamanı geldi. Başlık etiketlerini H1 üstbilgileri için optimize etmeden, her küçük ayrıntıya dikkat etmeli ve SEO dostu olduklarından emin olmalısınız. Mobil cihazlardaki etiketler, örneğin masaüstündeki etiketlerden farklılık gösterir. Masaüstü yaklaşık yetmiş bir karaktere sahipken, mobil yetmiş sekiz karaktere sahip olur.

Sayfa Yükleme Hızını Arttırma

Hızlı sayfa hızına odaklanan bir mobil web sitesi oluşturmak göz korkutucu bir görev gibi görünebilir. Ancak, mobil cihazlarda sayfa hızının SEO sıralamalarınızı doğrudan etkileyebileceğini unutmayın. Raporlara göre, yavaş yükleme süreleri hemen çıkma oranındaki yüzde onluk bir artışa ve dönüşümlerde yüzde dört oranında bir azalmaya neden olur.

Yerel Arama için Optimize Et

Masaüstü kullanıcıların aksine, mobil kullanıcılar genellikle yerel olarak sunulan ürün, hizmet veya bilgileri arar. Raporlar ayrıca, mobil kullanıcıların amacının genellikle bir eylemde bulunmasını önerir. Bu, yerel arama için mobil web sitenizi optimize etmeniz gerektiğini açıkça gösterir. Böylece, potansiyel müşterilerinizin sizinle alakalı ürün veya hizmetler aradığı doğru zamanda ve doğru yerde bulunursunuz.

Peki, mobil ilk dizine hazırlandığınızı düşünüyor musunuz? Başlamak için yukarıda belirtilen ipuçlarını izleyin ve mobil ilk deneyiminin sizi arama motorlarında iyi sıralamanızı engellemesine izin vermeyin. Ancak, daha derinlemesine bir SEO stratejisi oluşturmak için, deneyimli SEO profesyonellerinin hizmetlerini kullanmalısınız. Bu profesyoneller dijital dünyadaki değişikliklere göre sürekli olarak kendilerini güncellemeye adanmış olduklarından, mükemmel çözümü bulmanıza yardımcı olacaklardır.