التسويق الرقمي

Modern Bir İş İçin Dijital Pazarlama Püf Noktaları

Dijital pazarlama için daha yeni stratejiler benimsemek, oyunun bir adım önünde olmak gibidir. Bununla birlikte, bir sonraki büyük şeyi nasıl tanımlayacağınızı ve yanlış yerlere yatırım yaparak tuzaklardan kaçınmayı anlamanız önemlidir.

İşte bu nedenle, hem teknolojide hem de pazarlamadaki son eğilimlerle sürekli iletişim halinde olmalısınız. Teknoloji ve çevrimiçi pazarlama el ele gittiniz ve nelerin girildiğini ve nelerin olmadığını takip etmeniz gerekiyor!

İşte dikkat edilmesi gereken eğilimlerden bazıları:

Video Reklamlar

Dikkat çekilmesi gereken çok önemli bir nokta da Google'ın video içeriğini arama sonuçlarına dahil etmesi Sonuçlar. Ayrıca, Facebook ve Bing, video إعلان yayınlama seçeneği de sunmaya başladı. Video reklamlar çok yeni bir konsept değildir, ancak Google, Facebook ve Bing'in sağladığı seçeneklerle pazarlama stratejilerinizi işletmenizin azami fayda sağladığı şekilde planlayabilirsiniz.

Mobil Uygulamalar

Google, arama sıralamaları için mobil web sitelerini eklemek için algoritmasını yaklaşık bir yıl değiştirdi. Bu amaçla indekslenmiş uygulamalar da kullanılıyordu. Uygulama indekslemesi, uygulama içeriğini Google arama sonuçlarında düşürür ve mobil uygulamalar çok önemli hale geldiğinden ve işletmelerin çoğunun zaten mobil uygulamaları kullanmaya başladıklarını görürsünüz.

Mobiles Dominate

Son yıllarda işletmeler için mobil uygulamaların kullanımında hızlı bir artış görüldü. Ancak bu yıl, mobil telefonların masalarla karşılaştırıldığında hakimiyetini göreceksiniz. Bununla birlikte, masaüstü trafiği tamamen kaybolmayacak, ancak mobil web siteleri ve masaüstü aramalarına göre öncelikli olan uygulamalar.

Optimizasyon İçin Daha Yeni Stratejiler

Şimdiye kadar, arama motoru optimizasyonu arama pazarlaması ve tıklama başına ödeme üzerine kurulmuştur. Günümüzde mobil cihazlar ve arama motorları, Siri ve Cortana gibi sesli arama özelliklerine sahiptir. Bunlar, müşterinin sorularına cevap bulmak için optimize edilebilir. İşletmenizin sanal asistan tarafından bulunabileceğinden emin olmak önemlidir.

Giyilebilir Teknoloji

Giyilebilir teknoloji giderek hız kazanıyor. Giyilebilir cihazlar, pazarlamacılardan müşterilerine hareket halindeki bilgileri en iyi şekilde nasıl verdikleri konusunda yoğunlaşmalarını ister. Bu cihazlar için uygulamalar stratejik olarak geliştirilmelidir.

Advertisement Investment

Bunun nedeni, çevrimiçi pazarlamaya yatırım yapmanız ve daha da önemlisi, yatırım yapmaya değer olanı anlamanızdır. İşletmeler, teknolojideki ve dijital pazarlamadaki bir sonraki önemli şeyi düşünmelidirler. pazarlama çabalarından en iyi şekilde yararlanabileceklerinden emin olun.

Dijital pazarlamaya yatırım yapmak şüphesiz gereklidir. Ancak doğru stratejiye yatırım yapmanız gerektiğini anlamak daha önemlidir. Müşterilerinizin nerede olduğunu anlayın ve hangi teknolojinin bir sonraki en büyük şey olduğunu ve hangisinin patlayacağını daha önemlisi anlayın. Bu ancak, her iki alanda daima en yeni eğilimlerle sürekli temas halindeyseniz mümkündür.

Yani, büyük bir işletme veya küçük bir işletme mensupsanız, pazarlama ihtiyaçlarınızı analiz edin ve stratejilerinizi bu ihtiyaçlara göre hizalayın. Zamanınızı ve paranızı doğru yönde yatırım yapın ve başarıya ulaşacaksınız!