التسويق الرقمي

Molescum – Molluscum Contagiosum

Molescum – aynı zamanda Molluscum Contagiosum veya sadece Mollescum olarak da bilinir – cildin viral bir enfeksiyondur. Molescum aslında oldukça zararsızdır ancak virüse bulaşan herkes için önemli bir rahatsızlık yaratır. Çocuklarda Molluscum Contagiosum en sık görüldüğü yerdir. Ancak, yetişkinler bulaşabilir ve enfekte olabilir. Aşırı bağışıklık sistemi olan kişiler, en kolay şekilde enfekte olurlar. Bununla birlikte, sağlıklı kişiler bile, oldukça bulaşıcı bir virüs olduğu için, molesuma karşı savunmasızdırlar.

Molescum, cildin temasıyla kolayca temas eder, havlu ve giysi gibi bulaşıcı maddelerle ve sıklıkla cinsel temasla bulaşır. Molescum'un neden olduğu gerçek durum, Slusheum Contagiosum siğillerinin, göze karşı sivilcelerden başka bir şey olmayan bir yamasıdır. Acımadılar ya da kaşlarınıyorlar ama gitmeleri çok uzun zaman alabilirler. Aslında, Molescum sağlıklı bir insanda doğal olarak kendini düzeltir, ancak bir yıl kadar sürmesi gereken zaman miktarı (birçok yıla kadar) tedaviye neden olur.

Molluscum contagiosum tedavisi genellikle topikal kremler, molluskum lezyonlarının cerrahi olarak çıkarılmasını ve Siğilleri dağıtmak için belirli bir böcek türünden meyve suyu kullanmak gibi uzak bir şey bile. Cerrahi çıkarılması genellikle hızlı ve kolaydır ve iyi yapılırsa hiçbir yara izi bırakmaz. Bu harika bir seçenektir çünkü kremler zamanla çalışabilirken, molescum aynı kişide sağlıklı cilde kolayca yayılır. Molescum özellikle ıslak ciltte iyi yayılır. Molescum'dan kurtulmanın temel nedeni, başkalarına ve kozmetik nedenlere yayılmasını önlemektir. Molluscum siğilleri, özellikle yüzünde veya genital bölgelerde ya da çevresinde meydana gelirse oldukça göze çarpan bir durumdur.

Molescum hastaları için başka bir tedavi seçeneği, mollusum siğillerini dondurmaktır. Bu süreç sadece biraz acı verici ve iyi sonuçlara ulaşır. Özellikle çocuklara, onların grefli doğası nedeniyle bir molescum tanısı doğrulandıktan hemen sonra tedavi edilmelidir. Mollescum'u başkalarına yaymak neredeyse çocuklar arasında garanti edilir! Bireysel yumuşakça siğilleri için, bunları evde kendiniz kaldırabilirsiniz. Yapmanız gereken tek şey bir iğneyi sterilize etmek ve ciltteki sivilceleri delmektir.

Sonra açılımı genişletmeniz ve küçük beyaz topu sıkmanız gerekecektir. Beyaz top aslında, bu topun içinde bu kadar ustaca bir şekilde gizlenmiş olan virüsü, insan bağışıklık sistemini bu kadar uzun bir zamanla özdeşleştirip onunla savaşmasını gerektiriyor. Virüs topunu kaldırdıktan sonra, küçük yaralara antiseptik uygulayın ve iyileşmesine izin verin. Voila!

molescum ile ilgili daha fazla vaka için bir dermatologla görüşmek akıllıcadır.